TVM ARN-226-07 TL project?

Съобщение
Автор
Аватар
ak101
чете
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 1:00 am
Обратна връзка:

#32 Мнение от ak101 »

SlowDead
До къде стигна с проекта?
Успя ли да го реализираш..
как е звука

bezobraznia

...еми...

#33 Мнение от bezobraznia »

Не знам за slowdeath, но аз мислех да го анонсирам в моята тема относно Пайпките, но аз този проект вече го започнах - имам разкроени и нарязани пдч-та, които чакат за малко свободно време от моя страна 8) 8) Купил съм си и ARN226-иците ... само имам нещо допълнително...
Очаквам предложение за високочестотен говорител, който да ми свърши работа в комбинацията с тези ТЛ за двулентова система???
Благодаря!
Поздрави!
Ники

Dman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 208
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

...

#35 Мнение от Dman »

БлякБлуд идеята ти е нелоша ако я реализираш с по два усилвателя на канал и с активни филтри...иначе среза с пасивен филтър в ниските може да не се получи добре..

bezobraznia

да, обаче...

#38 Мнение от bezobraznia »

Хубаво за АРЗ-ките, ОБАЧЕ...
АРЗ 6608 на пазара въобще няма, а АРЗ6604, widow ги изкупи за неговият френд и сега вече са поставени в Closed обеми... ех...
На мен идеята ми беше да използвам ниско слизащи качествени високи, а снощи се сетих за нещо ... само не знам как ще се получи комбинацията. Да използвам Visaton-ките FR10(8ohm) или FRS8(8ohm) за горният обхват от "колкото е възможно по-нагоре" за да мога да ползвам само пасивни филтри :) А иначе самите говорители мисля да ги поставя както при средният ТЛ-проект в около литър или по-малък обем над АРН226. Някакви предложения относно тези два варианта и подварианта на вторият???
Поздрави!
Ники

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

FRS 8 & FR10

#39 Мнение от Kiril Kirilov »

FR10 е много по-зле от 8-цата, чух го с ушите си :-) Чувствително по-глух е... Неслучайно, въпреки че е с 2 см по-голям, по цена е с 3 стотинки по-евтин :-) И на мен ми изглеждаше привлекателен, но ...

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#41 Мнение от Zlatan Kitanov »

BG 13 също би трябвало да стане, особено ако са два ще се вдигне общото звуково налягане :?
Или пък BG 17?

bezobraznia

!?

#42 Мнение от bezobraznia »

Ей BlackBLOOD, как ще заспи БГ20!?!?!? Вярно, че ФРС8 е нискочувствителен, но може даже да си дойде точно ... все пак ТЛ е това :wink:
Киро, аз също го слушах ФР10 ... и наистина е "по-глух" а и ме притесняват един-два пика по височините...
хм... хубавото в случая е, че разполагам с две ФРС-8 и ще изпробвам тази комбинация с тях... но май, май съм се понаточил към Пърлеса ДТ100Х, който има сравнително ниска (и засега май единствен на пазара) рез.честота...
Хм... говорим си , говорим си, но накрая нищо чудно да взема SC-5 на Visaton, както ми предлагаше dman, и да го резна много нависоко... ама пустият му АРН226 - не ще и не ще да свирне.... :roll:
а и все пак не говорим за Vifa Ем-Джи 18 или 22 ...
Поздрави!

bezobraznia

hm...

#44 Мнение от bezobraznia »

BlackBLOOD, предполагам че не бъркаш, но не знам точно... не съм правил ТЛ до сега, а и е много относително колко от чувствителност ще "изяде" конструкцията... не забравяй, че има и вата вътре...
но основната ми мисъл беше, че само БГ20 отгоре - няма да стане добре.. или по-скоро имам афинитет към този говорител с грамадният му пик от 2 до 7-8кхц... :) беше един ужас докато го изравня... и сега тези честоти най-ме дразнят при наличие в повече в други колони :)
dman ми даде надежда че по магазините може да се намери някой-друг ТВМ... ще трябва да се идва към София по-скоро :)
Като краен компромисен вариант е трилентово тяло със активен на баса... а относно фрс8... имам в наличност 2 броя както писах ... нищо не коства да се пробва... поне на мен не ми пречи :wink:
Поздрави!
Ники

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта