TVM ARN-226-07 TL project?

Съобщение
Автор
Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

TVM ARN-226-07 TL project?

#1 Мнение от Dreamer »

някой да може да предложи такъв проект. бях намислил просто да нащракам някакъв тунел в определен обем, но ако има изпипан резултат по-добре него да изполвам?

всякакви съвети и забележки са добре дошли.

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

hihi

#2 Мнение от SlowDead »

Даи ми меил ще ти препратя писмото на oceanman в което ми е обяснил всичко за тл с този говорител :) аз съм със същия говорител 8ома :)

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от Dreamer »

drmr@mail.bg
drmr@abv.bg -> за предпочитане

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Complete

#4 Мнение от SlowDead »

Писмото е изпратено успешно!

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от oceanman »

Приятелю,спази стриктно това което съм начертал на Слоу Дет...ТЛ е сложна за проектиране и настройка система...Изпълни точно всичко...

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

xexe

#6 Мнение от SlowDead »

хехе oceanman виш трудъ ти не отиде само заради един човек :) сега маи доста хора ще се спуснат да направят този проект .. между другото съм сравнил колоната на саунд с една която имаше 12" басс кофтито е че бяха ламарки .. но ТВМ-а вади някои ниски честоти които Ламара неможе и свири доста по-меко от него

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от oceanman »

Радвам се,системата има потенциал...А ти до къде стигна?А ТВМ-а май е единственото истинско нещо на нашия пазар на тази цена... :D Заради високия качествен фактор и добри механично акустични параметри,този говорител наистина може много в областта на ниските честоти... :wink:

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#8 Мнение от oceanman »

А между другото това е усъвършенстван теоретично проект на ТЛ,която слушах с този ТВМ ...Звучеше зле,но човека не беше спазил елементарни изисквания за правилата при проектиране на геометрията и демпването беше под всякаква критика...И ТЛ-а думкаше грозно и нямаше онзи мощен и извънредно дълбок бас очаквашщ се от тази конструкция...При теб тези недостатъци са коригирани и линията ще се държи абсолютно адекватно.Не съм пробвал проекта,но досега не съм имал издънки с проектиране на ТЛ...

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

:)

#9 Мнение от SlowDead »

За засега не бързам с изработката му .. трябва ми само задната плоскост и разделящата в средата .. но нямам 2-рия говорител още. Малко съм зле с паричките този месец .. ставам на 18 и по други работи отидоха :o .. но говорителя си свирка в 40 литра затворен обем и баса е просто "Адския" ... ако наистина ТЛ-а свирне по-добре от това .. някои които чуе колонатя няма да повярва че баса идва от нея и ще започне да търсе суб някаде из ъглите на стаята :lol: :lol: :lol: :D

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

амм

#10 Мнение от SlowDead »

Та забравих да отбележа че скоро ще взимам книжката и кола .. а в нея ще сложа пак твм-ки от същия модел но 4 ома .. :) искат повечко обем така че ще са идялни като се сложат на кората предполагам :) някои ако има в колата си такива нека каже дали е добре .. и въобще подходящи ли са за кола тъй като са с по-меко окачване

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#11 Мнение от Bojo »

Аз съм сложил 4 бр. АRN 150-60/4 - два във вратите и два отзад, ползващи багажника за обем + две кар пищялки отпед. Много много евтин, но не лош вариант за озвучаване.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#12 Мнение от oceanman »

Е,честито,ще имаш повод да черпиш,млади приятелю...Лека полека всичко ще си дойде на мястото...Мисля,че за едно разумно ниво на музиката в кола тези ТВМ-си са напълно достатъчни...само не знам как ще се отрази слъмцето на мембраните им....Някой ползващ може да ти каже...Божо например...

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

;)

#13 Мнение от SlowDead »

Ами аз смятам да са в кутия в багажника :) а на кората да са само среди и високите .. Даже може и среди да не слагам .. но си мисля че средночестотния спектър ще се губи ако кутията е в багажника :) но все пак ще чуя как е без среди и ако ми хареса ще си остана така :)

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

:)

#15 Мнение от SlowDead »

Добра идея .. oceanman доста добра идея.. така и новите потребители ще обърнат особенно внимание на ТЛ-ката когато забележат херците които тя "ражда" :lol:

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 3 госта