TVM ARN-226-07 TL project?

Съобщение
Автор
Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#46 Мнение от oceanman »

Ники...Не знам,но ми се струва,че е еретично да се куплира ТВМ-а ти(226) със ФСР8...С ФСР -4 ома-може би да...Чу какво прави 10 сантиметровия говорител в ТЛ...а 20 сантиметровия?Говорителя има висок Ку фактор и повече от 85 дб според мен няма да падне...Въобще идеята ми се струва добра,но с по-качествен говорител,например Фостекс ФЕ167...не знам визатон БГ13 как е като звук...А пищялки ТВМ мисля,че тук има...Поне преди 2 седмици...А алуминиевата Вифа също е вариант,и то най-добрият според мен в случая,но си е цифричка....

bezobraznia

Друго имах предвид

#47 Мнение от bezobraznia »

Хей BlackBLOOD, естествено че в отделни обеми ще си правя експериментите ... ех... :wink:
Оceanman, имах предвид че искам да пробвам (и търся) със FullRange-то на TVM, а по-точно ARZ 6608 (8ohm). Относно BG13 на Visaton съм си мислил, а също и за BG17 ...хм... аз като знам какъв кофти е пик-а на BG20, BG17 има още по-неравна ачх... може би единствено BG13 става като ачх, но пак е скръб от 3khz до 6khz... ц...ц...ц... а с алуминиевата вифа... хем много пари , хем под въпрос изравняването..

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#48 Мнение от Zlatan Kitanov »

Извинете за неуместното вмъкване, но може и тази неравност окло 3-6 кХз да не е толкова фатална. Не съм чувал тези говорители, но имам едни чешки среди АРЗ 4608, ако не се лъжа. Тяхната АЧХ е страшно неравна, но по мое мнение звучат много добре и детайлно. Но все пак, който ще си ги слуша, той трябва да ги чуе. В крайна сметка слухът при всеки е раличен, няма начин.

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#49 Мнение от Bojo »

Ники, ARZ 6608 няма да намериш в България.

ПП Нещо май бъркам наименованията, но мисля че ще ме разбереш.
Последно промяна от Bojo на Пон Яну 24, 2005 10:04 pm, променено общо 3 пъти.

bezobraznia

хм..

#50 Мнение от bezobraznia »

Bojo, ако имаш предвид това че ARZ6608 има само 8-омова версия... Да, то точно това означава последната цифра от модела, НО пояснението го пиша за тези които не са запознати със говорителите на TVM. То по същата логика ARZ6604 са само 4-омови :wink:
Обаче... ако не ме разбра, това е нещо като да напиша във каталога за музиката която притежавам след всеки изпълнител - стила в който свири ... ок?
А ако имаш нещо технически предвид или поне конструктивно предложение, то аз съм насреща! :)
Поздрави!
Ники

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#51 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

Bojo написа:Ники, ARZ 6608 няма да намериш в България.

ПП Нещо май бъркам наименованията, но мисля че ще ме разбереш.


az li4no sym vijdal takyv v sofiq! magazincheto se namira kym mitnicata, do centralna gara...

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#53 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Никак не съм доволен.
Няколко дни преди понеделник, 24-ти Януари, 2005г. бях в магазина/офиса на една фирма в София.
Който разбира, ще знае коя е.
Там с очите си видях ARZ 6608. Недоволен съм не от него.
Аз бих се чувствал леко неудобно.
Изображение

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#54 Мнение от Bojo »

Съжалявам за подвеждането. Инфото ми е от ПАС електроакустика, където питах за АРЗ 6608. Тази фирма мисля че е единствен вносител на продукцията на ТВМ. А за неудобството - считай че се чувствам много неудобно, заради подвждащата информация :oops: :oops: :oops: . А ако има друг вносител на ТВМ, с удоволствие бих научил кой е. Та ще чакам да пуснеш информация къде има АРЗ 6608. Още един път - :oops: .

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#55 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Божо, извинявай, не съм имал теб предвид.

А въпросната фирма е Марни, за която sveto по-горе пише, че се намира близо до централната митница. Точните координати са на страницата на ПАС: http://pas-bg.com/contacts.html ... Всъщност, ПАС не държали големи складови наличности, така ми обясниха.

Поздрави,
Теодор
Изображение

Аватар
KOKO1
има известен опит
има известен опит
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Ами ?

#56 Мнение от KOKO1 »

Ще има ли някакви сериозни корекций в дължината на ТЛ , ако говорителят е 4 ома - ARV 226 07/ 4 , както е при мен ? Замислям се за една пробна ТЛ. Много ми е интересно как ще звучи......Май само аз не съм ги слушал досега....

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#57 Мнение от oceanman »

Ами ще трябва да си поиграя...дано да остане време...Мисля,че дори да има разлики,те няма да са големи,но не искам да говоря наизуст...Трябват ми измерени параметри на говорителя,щото не знам какво ще стане,ако има разминавка...

gps

#58 Мнение от gps »

Имам питане-някой реализира ли го този проект с твм-а за да сподели практически впечатления от прослушването?В форума има и друга тема за TL с TVM 226 но и там няма постнати резултати.

Аватар
KOKO1
има известен опит
има известен опит
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

ОК

#60 Мнение от KOKO1 »

Ще се опитам другата седмица да постна данните на моя говорител ( взети от нета ) защото са из нас , някъде - на хартия .. Още не съм стигнал до това ниво да си ги измервам сам , но напредвам.... :)
Ще съм ти много благодарен ( в бира ) ако успееш да ги сметнеш...Така и аз ще има какво да донеса на следващата среща на форума . Доколкото разбирам маи , само аз имам 4 омови ARN 226/7....

Абе , не мислите ли , че ПАС-аджията има ДОСТА да 4ерпи , затова 4е прави6 проекти с неговите говорители ?:) Нали ? :lol:

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта