СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

Re: IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#61 Мнение от Sylis »

Marian Lozev написа:...чакай , та това е само един евтин дак.
Мариане за моя евтин дак ли става дума... :mrgreen: еххх дано неделята да не е била тази... :(
Кога ще ги слушаме с новите фронтове

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#62 Мнение от Marian Lozev »

...Чакай да посъбера малко изненади.

Дакове много, с лампи без всички свирят различно.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

Re: IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#63 Мнение от Sylis »

При теб изненади има всеки път, дори и неподготвен да те хване човек... ;)
Интересно ще ми е да чуем някой път на Ивелин грамофоните.Предполагам и той ще се изкефи на макс да ни пусне нещо интересно

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#64 Мнение от Marian Lozev »

Понеже съм жесток фен на Шпонгъл , реших да се похваля с поредната дървена придобивка към моята стая и система в стил Шпонгъл , материала е маймунско дърво а произхода е от индонезия.

За изненадите, Жоре след седмица две очаквай новия амп с 6С33С-.
Прикачени файлове
IMG_2693.jpg
IMG_2688.jpg
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Steliyan Stoyanov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:00 am
Местоположение: Монтана/София
Обратна връзка:

Re: IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#65 Мнение от Steliyan Stoyanov »

Мариане, пробвал ли си предните рупори да ги завъртиш наобратно, тоест страните образуващи експонента да са отстрани, а тези образуващи конус - отгоре и отдолу?

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#66 Мнение от Marian Lozev »

.... Ооо, това ни беше първата работа, но става тотално мазало със сцената. По този начин както ги слушам в момента е правилния.

ПС: Може в неделя след формуралата да послушаме ако искаш или да ти ги дам за една седмица ... :wink:

Поздрави,
Мариан
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Steliyan Stoyanov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:00 am
Местоположение: Монтана/София
Обратна връзка:

Re: IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#67 Мнение от Steliyan Stoyanov »

Аз ще правя скоро и просто се чудех. Въпреки, че навсякъде съм виждал така да ги слагат все пак да питам :)
Ще експериментирам първо с такива, а след това мисля да правя къс преден рупор от стругован масив.
Ще видя как ще съм с времето в неделя и може да ти звънна :)

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#68 Мнение от poseydon »

Реших, че е крайно време да изразя благодарността си към Мариан за неговото гостоприемство, търпение и желание да сподели чудесната си система с други хора, в случая с мен и още един приятел.

Искам да отбележа, че системата на Мариан звучи прекрасно. Изключително балансирана в целия честотен диапазон, прекрасен детайл в ниските, както и страхотна бързина дори и в най-сложните музикални произведения, които съм слушал. Чудесна сцена и много детайл в средите и високите. Почти пълна липса на съскане и шъшкане комбинирано с впечатляващи ниски и натурално звучене. Общо взето каквото и да кажа, ще е просто глупав опит да се опише добре свиреща аудио система като неговата.
Който има възможност нека я чуе.

Единственото, което му пожелавам в бъдеще е да добави към системата си акустично третиране на тавана и много хубав източник.
Всичко друго е просто слушане и кеф!

Поздрави!

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#69 Мнение от Marian Lozev »

Привет на всички,
Понеже сесийте зачестиха и като гледам стават традиция за което се радвам, ще помоля ако има желаещи да пишат на ЛС или на 0885 255 233


Днес с Жорката и Емил Рачев слушахме Иридиумите с ГМ-70-та :prayer: , не знам за тях но аз се изкъртих . :supz:
IMG_2946.jpg
IMG_2947.jpg
За не успелите да присъстват споко :wink: , ще има още една сесия до края на седмицата с ГМ-звяра.

ПС: някой да донесе качествен доставчик винил или ЦД....
Поздрави. :mrgreen:

poseydon , благодаря :weedman:да те питам нещо, твоя ли френд беше се напъхал до половина в една от хорните и търсеше Суб уфер :mrgreen:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#70 Мнение от Nikolay Kolev »

Искам да изкажа благодарности към Мариян за поканата у тях. Системата му е най-добрата която съм слушал. Такива ниски просто няма никъде, бързи и мощни, с идеално присъствие дори и на първа позиция от моторизираната галета ( да я снимаш, че е уникално практично решение ) . Няма такъв кеф, пускаш си тихичко музика и не да пак повтарям не се лишаваш от ниски те са там и те изпълват с кеф. Другото което ми направи впечатление бяха страхотните детайли, ясни, ненатрапчиви просто бяха там не крещяха чуйте ме. Мариян ми пусна диска на Royksopp Melody A.M. Досега не бях го слушал, освен някои парчета по радиата. Страшно много ме впечатли и веднага си го поръчах като се прибрах в Харманли. Първият звук от Eple така ме стресна зад лявото ми ухо, помислих че на Мариян му звъни телефона. Звуците на вода и високите в тези парчета просто галеха мозъчната ми кора, страшно меки и нежни даже повече от колкото смятам, че трябва да бъдат. Вокалите ми се сториха напред, в къщи са леко назад и така ми харесва повече. Марияне изградил си страхотна система и е истински кеф да се слуша на нея, жалко че ще изпусна сесиите с усилвателя на Веселин.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#71 Мнение от Veselin Krachunov »

Няма да ги изпуснеш, Ники.
Усилвателят ще е там твърдо до 11.04 (понеделника).

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#72 Мнение от EmilRachev »

Мнението ми се припокрива до голяма степен с това на Nikolay Kolev, системата е наистина прекрасна в този и вид.
Такива ниски не бях слушал до момента при никой от посетените от мен хора, дълбок и същевременно бърз и стегнат бас.
Високите и средните честоти са изключително балансирани, няма надвикване в средите, което мен особенно ме дразни.
Детаилна и прецизна, приятна за ухото звукова картина, добре изразен и ясен вокал.
Особенно ми направи впечатление как се представя системата при акустичен джаз, контрабаса звучи с цялата си дълбочина, нещо рядко срещано поне за мен до момента.
Явно огромните хорни си имат голямо предимство в отразяването на октавите в нискочестотния диапазон.
Като цяло много ми хареса системата, пожелавам на Мариан да продължава в този дух! :smt023
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#73 Мнение от Marian Lozev »

Благодаря ви за думите. :D

Докато не съм забравил пак, да поясня на какво се дължи подобрението, което е нещо много важно от началото до финализацията на който и да е хорн-проект .
Става въпрос за "разпорките" в устите които монтирах на скоро.
Факт, не е за вярване колко коренно промениха
саунда и тембъра на хорните както и балансира цялата звукова картина.

ПС:.. блъскам се в главата и се питам, трябваше ли да слушам 1 година хорните си по този начин :oops: колко грешни часове слушане... :? :cry: заради 1 дребен елемент.. (разликата с тях е като, между син-хап и гм-70)

Поздрави, :wink:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#74 Мнение от N.Jordanov »

Искам и аз да благодаря на Мариан за гостоприемството.
Отново бях там и отново слушах :)
Още първият път ми направиха впечатление ниските честоти, но сега
те бяха доста подобрени. Премахването на мебели, леко третиране на
стаята и добавяне на една разпорка се отразило доста благоприятно и
тя вече не "допява" както преди.
Големият звяр с ГМ70 е просто убийствен!
Веселин е още един човек, на когото завиждам благородно :rock:
Такова спокойствие, сцена, ненапрягане, детайли ...
Дори и без мод-ван източник звукът ми хареса много.

Поздравления за всички, които са допринесли за системата,
която слушахме.

НЙ
_________

NJ

Аватар
yavorberov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 6:06 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

#75 Мнение от yavorberov »

Привет, Мога ли да запитам тези Чудовища в колко голяма стая са поместени. Понеже и мен ме влекат хорните /до този размер едва ли ще се засиля/, но се чудя дали стаята ми няма да е малка за нещо подобно /5,7м*3,3м основна + 1,6м*3,3м присъединен балкон-кухня /.
Поздрави и от мен за труда и страстта вложени в това начинание.
Small change, big difference

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта