Търся проект за нискочестотна хорна

Съобщение
Автор
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#16 Мнение от Nanko Rusev »

Mart0 написа:Аз пък си мисля, ...
Честно, не разбрах мисълта ти...

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Mart0 написа:Вземи един широколентов и го послушай малко без никаква кутия, след това го сложи в кутия и ще видиш, че при появата на ниски честоти, високите и средите вече не са така ясни.
Много зависи от предназначението на широколентовия говорител. Говорителите, предназначени за хорни имат специфична АЧХ, която се изравнява в следствие на реакцията на самата конструкция. Много от тях имат нищожен линеен ход Xmax, който в отворен обем дава високи изкривявания още при ниски мощности.
Съвсем по друг начин стоят нещата при широколентовите говорители, предназначени за отворен обем.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#18 Мнение от Nanko Rusev »

Mart0 написа:Виждам, че си натрупал сериозен опит, би трябвало да знаеш какво съм написал в горните няколко реда.
МД там съм изтървал една запетайка :lol:
Ти запетаите ги остави, прочети кога се ползва "и" и кога "й".

Какъв опит имам в слушането ... - заповядай ми на гости, ще чуеш какво съм изградил.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Ivan Rachev »

Mart0 написа:Аз пък си мисля, че ако си вземеш 1 по качествен нискочестотен подходящ за къса хорна система ти ще свири по добре.

Вземи един широколентов и го послушай малко без никаква кутия, след това го сложи в кутия и ще видиш, че при появата на ниски честоти, високите и средите вече не са така ясни.

То ако ниските честоти не размиваха високите и средите никой нямаше да си прави хорни който да му заемат голяма площ в стаята, ами щеше да слага Н на брой нч хорни, до тогава докато не му станат достатъчни басите.

А обработването на стаята също ще ти повиши ниските честоти.
... :D заповядай моляте с удоволствие ще чуя за недостатъците на хорните...0889626590.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Kiril Kirilov »

Mart0 написа:Аз пък си мисля, че ако си вземеш 1 по качествен нискочестотен подходящ за къса хорна система ти ще свири по добре.

Вземи един широколентов и го послушай малко без никаква кутия, след това го сложи в кутия и ще видиш, че при появата на ниски честоти, високите и средите вече не са така ясни.


То ако ниските честоти не размиваха високите и средите никой нямаше да си прави хорни който да му заемат голяма площ в стаята, ами щеше да слага Н на брой нч хорни, до тогава докато не му станат достатъчни басите.

А обработването на стаята също ще ти повиши ниските честоти.
Това как го прецени, че без кутия високите и средите са по-ясни, а като му сложиш кутия, високите и средите не са ясни? :st

THOR_Labs

#21 Мнение от THOR_Labs »

:D ми прецених го , тука заедно с майка ми слушахме и го преценихме.
Последно промяна от THOR_Labs на Съб Дек 13, 2008 2:43 am, променено общо 1 път.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от Ivan Rachev »

Mart0 написа: А сега познай къде съм слушал хорни с етер 7.1 и ще разбереш от къде съм се запалил и аз по хорните.
.... :lol: значи скоро си се запалил , но вече всичко ти е ясно и чак имаш забележки и предложения :lol: еваларката ти степенувам шефче :wink: ...я ти се сети дали собствениците на 7-мици не са ми приятели до един :lol: :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
jsc
чете и пита
чете и пита
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Ное 14, 2007 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#23 Мнение от jsc »

Здравейте.Мисля,че мястото на настоящия пост не е за тази тема,но го пускам тук понеже засяга същата ми система от озвучителни тела.За проблема с хорните получих разрешение благодарение на любезното съдействие на Румен и с нетърпение чакам бъдещото им развитие.Сега имам отново нужда от съвет.Мисля да допълня системата с два съраунда и един център.Въпроса е дали може да използвам BG13,понеже предните са с BG17.Гледах им разликата в ачх-то и разликата от 1 dB в чуствителността.Дали тези разлики ще са недоловими за ухото или ще наложат използването отново на BG17?
Благодаря!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#24 Мнение от Nanko Rusev »

Разликата в чувствителността ако я усетиш, ще я коригираш с ресийвъра ... а АЧХ-то не е проблем.

Аватар
jsc
чете и пита
чете и пита
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Ное 14, 2007 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#25 Мнение от jsc »

Чудесно! :D Много Благодаря!
Поздрави
Петър

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#26 Мнение от Nanko Rusev »

Всички знаем че си слушал хорните на Ташов, какво се правиш на Батман :) Кажи сега какво ти е харесало повече от неговата система или е тайна :)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#27 Мнение от Nanko Rusev »

Mart0 написа:... Хорните са си хубави аз съм му го казал и на него! Само дето с по хубав усилвател ще свирят още по хубаво.
Ами в предните ти мнения изглеждаше, че са лоши и че ти си му казал, ама няма да го напишеш тук :lol:
Mart0 написа:... ами слушал съм едни фийстекси от серията монстер, ..
Така ли, какви по-точно?
Mart0 написа:Нанко, много се ежиш бе пич! Честно казано ще се изненадам ако чуя нещо позитивно!....
Ок.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Усилватели

#28 Мнение от Kiril Kirilov »

Доколкото разбирам, имаш мнение относно усилвателя и даваш препоръка за друг?

Сподели с кой усилвател си го чул и какви са препоръките ти?

П.П. Браво за това дето си чул такива говорители!
Дай, боже всеки да ги е чул за да има лично мнение!
Може и него да споделиш с нас?

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#29 Мнение от Ivan Rachev »

:lol: я кажи къде ги слуша , на каква система , какво чу сравнение с Лоутер и АЕР, че случаино и аз имам опит точно с този модел ?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

THOR_Labs

#30 Мнение от THOR_Labs »

..ми нали ви разправям слушахме ги тия фиастреси на село , с майка ми , дж попа , стоев и брадата в плевнята на чесновия джентълмен Лозев дет си прави замерванията нощем. ,
Последно промяна от THOR_Labs на Съб Дек 13, 2008 2:42 am, променено общо 2 пъти.

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост