Technics SST1

Съобщение
Автор
Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Technics SST1

#1 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Много често чувам следния въпрос: "Щом хорните са толкова добра концепция, защо популярните марки не произвеждат такива?"
Произвеждат, но само за престиж. Масовото производство на такъв продукт едва ли би донесло на производителя достатъчна печалба.
Един пример за това е заднонатоварената хорна Technics SST1. На снимките се виждат и данните за конструкцията и параметрите.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аватар
Vankata_84
чете и пита
чете и пита
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: Своге
Обратна връзка:

#2 Мнение от Vankata_84 »

Аз все още имам много да чета за хорните обаче съм си го задавал въпроса, защо именитите марки не ги произвеждат.....
Техникса изглежда странно. Моето разбиране за хорна е тя да бъде конструирана от дървени елементи. :)

horn_power

#3 Мнение от horn_power »

много интересно решение.със сигурност задаването на въпрос :"Щом хорните са толкова добра концепция, защо популярните марки не произвеждат такива?" е на хора ,които не са много open minded по отношение на звука като звук,а като наляне мисля :roll:

на техникс хорничката може да даде вдъхновение и за мащабен проект(от същия материал(ако има достатъчно затихване в материала)) с 8 инчов говорител за още по-добри резултати.

Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

#4 Мнение от Emo_Baltov »

В интерес на истината на мен ми харесва на външен вид, остава и да свири добре, ама няма къде да я чуем май :( Синия драйвър само не ми се връзва с общата концепция ама щом са решили така.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

foggi написа:В интерес на истината на мен ми харесва на външен вид, остава и да свири добре, ама няма къде да я чуем май :( Синия драйвър само не ми се връзва с общата концепция ама щом са решили така.
За имане - има.
В момента в e-bay се предлага чифт от тях за $2000, но са в Щатите и транспортът ще дойде доста соленичко, да не говорим за митата и ДДС... Продавачът се наема да ги боядиса в цвят по избор на клиента (срещу някой друг долар отгоре, разбира се).
Идеята на темата не са конкретните озвучителни тела, а по-скоро отговор на един често задаван въпрос.

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта