Помоощ за среден ТЛ

Съобщение
Автор
dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#31 Мнение от dragul »

Става въпрос за 8030A.Te обаче имат спад с 2дб между 1000 и 3000хз.Само да не се окаже че FRS-site са по-верни :lol:

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#32 Мнение от Demiurg »

^
Ако искаш, ела ми на гости да го чуеш тоя среден ТЛ, в оригиналното си изпълнение (от Даниел). Вземи си твой плейър и дискове (ако искаш - и усилвател, че и кабели). Сменяме всичко подред и ще чуем къде е проблема.

Събота- неделя съм свободен, обади се на Лични.

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#33 Мнение от Ivelin Braikov »

dragul написа:Става въпрос за 8030A.Te обаче имат спад с 2дб между 1000 и 3000хз.Само да не се окаже че FRS-site са по-верни :lol:

Не мога да те посъветвам нищо преди да съм чул твоите TL-и, но мога да ти кажа едно: тоя Genelec свири сравнително равномерно, но от него ме заболява главата. Може би не е удачно да ги сравняваш точно с него.
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Riptor

моля

#34 Мнение от Riptor »

Моля пишете за развитие по темата, че и аз страдам! ТЛ-ките ми стават за по-продължително слушане само след 0:00 часа (гръмнете ме - не знам защо). През деня мога да слушам само музика без силни среди. Заради липсващите високи на ФРС8 купих ФРС8М, сега се чудя как да разкарам ФРС8М заради средите им, но пък не мога без високи.

Покривах стените с одеала, местих компютъра и усилвателя (маранц) и колоните и всички стаи и ми се струва, че започвам да откачам! Приятелката ми ме гледа странно, съседите- също. Единствената ми надежда засега е ФРС8 с пробита капачка - сравнявах го с не модван - наистина има по-добри високи.

Моля пишете какво е развитието на проблема!

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#35 Мнение от Ivan Dimov »

По принцип това, което съм чел за малките широколентови, е че премахването на капачката и поставяне на фазов палец не оказват осезаемо влияние, но при мен направо грейнаха след тази интервенция.
Дори сега много по-рядко слушам музика на големите ТЛ-и с монакор sp-200x :wink:

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#36 Мнение от Miroslav Danov »

Ivan Dimov написа:По принцип това, което съм чел за малките широколентови, е че премахването на капачката и поставяне на фазов палец не оказват осезаемо влияние, но при мен направо грейнаха след тази интервенция.
Дори сега много по-рядко слушам музика на големите ТЛ-и с монакор sp-200x :wink:

В каква конструкция ги ползваш?

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#37 Мнение от Ivan Dimov »

Самостоятелно, в малки ТЛ за компютъра и ги слушам само пред компютъра, от половин метър разстояние. Проекта е на Oceanman:
http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... pic&t=1498

Riptor

#38 Мнение от Riptor »

dragul написа:Става въпрос за 8030A.Te обаче имат спад с 2дб между 1000 и 3000хз.Само да не се окаже че FRS-site са по-верни :lol:


Колега, докъде стигнаха опитите?

dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#39 Мнение от dragul »

опитите почти спряха :) Колоните свирят много странно!Има музики на които високите са ок.Звученето е чудесно!И има такива на които свирят ужасно!Да обобщим - На спокойна музика или музика с по-малко инструменти звучат превъзходно.Обаче ,всичко на Тото ми звучи страхотно.А про тях бол инструменти(даже и по-китарджйските парчета).Много добре звучи Джаз.Но пусна ли Ингви Малмстийн започва мазалото.Тогава високите не ме удовлетворяват.Всъщност нещата които са записани и мастерирани както трябва си звучат добре.НЕзнам вече...Пускам Planet X стари албуми-идеално!Новият на Planet X няма високи маже.Не разбирам каква е причината.Но определено след като си купих качествено Cd , нещата се подобриха значително.Както и вече ползвам един усилвател по Quad405 и вече високите са кристални.Просто си мисля ,както и съм написал по горе,че проблем не са високите а при определени условия(разбирай музика) средните пробиват, и тигава впечатлението е че няма високи.Баща ми(бивш музикант и проектант на студиа) ги чу и остана доволен.Пуснах му една балада на ТОТО и коментарът му беше че общо взето е усетил какво е имал в предвид тонрежисьорът който е мастерирал.Бас,високи,китара,глас му прозвучаха реално,ненапудрено.Остана много доволен.Мисля за напред да направя проба с някой 3inch tangbang който е с по-добра АЧХ.Просто ми се иска да чуя някъде Tangbang W3-1231SN или W3-317SC примерно,защото те са вече по-скъпи и не ми се дават пари само за проби...

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#40 Мнение от Stefan Stefanov »

Просто някои дискове (болшинстовото рок музика, за съжаление) са записани омазано!
Колкото по-добра е системата, толкова повече се различават добре направените дискове.

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#41 Мнение от Ivan Dimov »

Stefan Stefanov написа:Просто някои дискове (болшинстовото рок музика, за съжаление) са записани омазано!
Колкото по-добра е системата, толкова повече се различават добре направените дискове.


Именно поради тази причина спрях да слушам не само 50% от дисковете, които имам, ами и толкова и от групите :!:

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#42 Мнение от Kiril Kirilov »

Ivan Dimov написа:
Stefan Stefanov написа:Просто някои дискове (болшинстовото рок музика, за съжаление) са записани омазано!
Колкото по-добра е системата, толкова повече се различават добре направените дискове.


Именно поради тази причина спрях да слушам не само 50% от дисковете, които имам, ами и толкова и от групите :!:


Но имаш шанс да започнеш други 500%, които умеят да отправят послания с музиката и звуците:-)

dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#43 Мнение от dragul »

Мдааааа...Голяма част от дисковете ми не свирят добре...Въпреки че са записвани от Flac или Ape формати и преди това съм ги анализирал и не са правени от mp3-ки!На старите ми OT точно обратния ефект имаше.Няма кофти и хубави дискове!Всичко под ножа!Lowdnes+Treble+bass и всичко звучеше "идеално" :)

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#44 Мнение от Demiurg »

Инвестирай ~ 30-тина кинта в някой диск на Флойд, и в някой на Chesky Records. Ако не звучат добре - вината е в системата !

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#45 Мнение от Stefan Stefanov »

Dire Straits също стават в случая!

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта