Помоощ за среден ТЛ

Съобщение
Автор
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помоощ за среден ТЛ

#1 Мнение от Ivan Rachev »

dragul написа:Завърших проекта за среден ТЛ с W130s i FRS8.Много съм разочарован!И то не от баса който бил труден да се напасне с ватата.При него всичко си е ок!Идеален е!Но това говорителче което толкова много се хвали в този форум FRS8,посто не свири!НЯма никакви високи!Средните дразнат страшно много!Няма нищо в него...Колоните свирят като радио точки с бас...Моля ви помогнете!Всичко съм изпълнил както трябва по проекта!Резултатт е плачевен!Старите ми колони свирят с пъти по добре а нито са изчислявани нито нищо!Звукът в тях е мноого по жив и ясен!Всичко се чува много по добре!В сравнение с тях тези ТЛ-ли са като радиоточки направо...Пак ви моля за помощ ,дайте съвет...Може аз нещо да бъркам!Поздрави :)
....в интерес на истината не бъркаш . Замисли се колко струва говорителя и ще разбереш че всичко си е на място.Хвалбите са свързани с това че той е идеален ако ти е първия говорител в живота , както разбирам на теб не ти е. 5 пъти по-скъпи говорители свирят малко по-добре.Ако искаш вземи ТЛ-лите и заповядай да ги чуем при мен , и да обсъдим случая.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от dragul »

амиии объркването ми идва от това че тука хората много го превъзнасят!Правят хорни с него и са мнооого супер лудо нереално доволни.Защо има толкова проекти с него?Да кажат че нама високи и да прокючваме по темата :( Той моче и да е ефтин но като се изчисли целия проект цената отива към 300лв и то без финиша.Освен това нали самият проект е изпълняван и хората страшно доволни...A и на графиката хич не му липсват високи.А бе направо...Моля ви дайте идея за друг говорител който да се комбинира с W130s,защото баса от своя страна става.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Stefan Stefanov »

Остави ги да се разсвирят първо.

dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от dragul »

една седмица са разсвирвани...Пуснах им от 40-100 Hz и свириха денонощно.Мойе би трябваше бял шум?А бе усещането е все едно съм затворил пищялката на нормална колона с ръка...Всъщност не че няма високи но средните избиват страшно много и високите бледнеят.Анемични едни такива...

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#5 Мнение от Stanislav Bratanov »

Филтрите?
"Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от dragul »

еми по проекта които са...Бобина реже около 300Hz за ниският и кондензатор 47Mf за FRS8

Аватар
Baco
има опит
има опит
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Baco »

за това ли говориш:
Изображение
Какъв кондензатор използва :?:

dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от dragul »

Да!Само че е с един FRS8 8 ома

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Ivan Rachev »

dragul написа:амиии объркването ми идва от това че тука хората много го превъзнасят!Правят хорни с него и са мнооого супер лудо нереално доволни..
... :D няма такива с 4 , 5 или 6 звезди , а това са мненията които тежат в този сайт . Не казваш какъв ти е бюджета , от него зависи колко ща свири говорителят .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Baco
има опит
има опит
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Baco »

Не каза какъв тип е кондензатора
ТОВА, байпаснато с МКТ или MKP мисля ще подобри картината.

dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от dragul »

точно това е кондензаторът.Но какво означава "байпаснато с МКТ или MKP"?А относно превъзнасянето на хорните с този дребосък,точно човек с 6 звезди казва че свирят невероятно...За справка - http://bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5872&start=45
последният пост!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Ivan Rachev »

dragul написа:точно това е кондензаторът.Но какво означава "байпаснато с МКТ или MKP"?А относно превъзнасянето на хорните с този дребосък,точно човек с 6 звезди казва че свирят невероятно...За справка - http://bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5872&start=45
последният пост!
... :lol: Геков говореше за дребосъци и за надминати очаквания , а те са били никакви .Пак си се объркал и си разбрал това което ти се е искало да прочетеш ... но уви истинският звук и ефтини говорители са 2 много различни неща.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от dragul »

да бе, не успорвам че са ефтини...просто все с ниските му се борят-до колко слизал с тая и с оная конструкция... и никой не се намери да каже че високите му куцат :)Добре де!Дайте идея този w130s с кой да го комбинирам?Не става въпрос за бюжет...просто се обърках с този фрс...Уж са за офиса ама има 3 проекта за TL с тях.И проектите са на хора от БГ аудио тийм...От тука дойде моето объркване :)

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта