Помоощ за среден ТЛ

Съобщение
Автор
Аватар
tristan
има известен опит
има известен опит
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#16 Мнение от tristan »

W130S е с чувствителност 87dB/W/m, a FRS8 e с 82dB/W/m. Разликата е много голяма - 5dB (над 3 пъти). Може да сложиш FRS8M, той е с 88dB/W/m.

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от Ivan Dimov »

Между другото има и още един вероятен и много значим проблем - какъв е усилвателя :wink:
Моят скромен опит показва че разликата може да е наистина огромна с различните усилватели - при мен frs8 най-добре свири с един Маранц и един ДОГК. Всички останали с който съм ги пускал просто звучи зле. Но с тези двата :wink: е наистина великолепно (за 35-6 лв.)

vmlinuz
чете и пита
чете и пита
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#18 Мнение от vmlinuz »

Аз бях слушал повече от месец на едни ТЛ-и със фрс8м и твм арн.. Усилвателя беше ДОГК.Не усетих да няма високи.Високите си ги имаше.Може би защото ползваш фр8,а не фрс8м както каза tristan фрс8м имат по голяма чуствителност :roll:

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Angel Gekov »

dragul написа:......А относно превъзнасянето на хорните с този дребосък,точно човек с 6 звезди казва че свирят невероятно...За справка - http://bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5872&start=45
последният пост!


Като посочен основен "виновник" за преживяното от теб разочарование ти дължа едно обяснение:D. Абсолютно си прав. Направо ги превъзнасям и то по следните съображения - не съм чувал колона, която да можеш да държиш в дланта си, с говорителче, с големината на такова от пластмасово китайско транзисторче, и на такава цена, която да свири по този начин. Това за мен са перфектните офис-колонки, които не само надминаха очакванията ми, а направо ме впечатлиха. Наистина смятам да си направя такива, но само за целта, която посочих. А за истинско слушане ползвам нещо по-различно. :wink:

dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от dragul »

Амиии...ползвам FRS8 защото с такъв е проекта койти съм взел от този форум.Предполагах че създателя на конкретния проект е направил сметката че с него трябва да е...Аз просто копирах готов проект.И той все пак не е само на "хартия",изпълнен е.И никъде не се споменава че може би трябва да се сложи FRS8M,напротив по мненията които чета тук точно FRS8 се препоръчва заради кофтия пик който има М-ма около 10000Хц.Както и да е.Имате ли идея този w130 как ще се държи в ТЛ-ла ако ко отрежа по-нагоре(1000Хз) и добявя високочестотен?Или ако може да ми предлиожите друг широколентов с чувствителност около 87дб?Благодаря ви предварително че ми помагате :!: Или просто да добавя някъкъв туитър който да допълва високите :idea:

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#21 Мнение от oceanman »

Гледа ли някой дейта-шиита-колко е чувствителността на W130S при срез 150-300 херца? Колоната реално е около 83 децибела, а не 87 :!:
За това ФРС8(без М) си пасва...

dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от dragul »

ИМЕННО!Аз не забелязвам да има проблем в разликата в чувствителноста!Само високите ги няма в сравнение със средните.Другото си е ок!To много интересно се получи :) Притеснявах се че ще трябва да ги подпирам с уфър а то какво се получи :lol:

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Ivan Dimov »

Аз продължавам да си мисля че е от усилвателя, понеже при мем с тези 2-та, които споменах по-горе, дори високите са прекалено силни (особено при маранца). Слушам без абсолютно никакви тон корекции!
Пробвай с друг усилвател, ако имаш познат който да притежава нещо по-истинско :!:
И кажи все пак с какъв усилвател ги захранваш, източника на сигнал какъв е :!:

Stilian Andonov

#24 Мнение от Stilian Andonov »

dragul написа:Да!Само че е с един FRS8 8 ома


На мен ми изглежда че се бъркаш, че един FRS8 на 8 ома е същото като 2 FRS8 на 4 ома. Проекта е с 2 по FRS8 на 4 ома, за да се повиши чувствителността на високите, а не да ги докарат сумарно до 8 ома :lol:
Иначе аз съм правил FRS8 + W100S и наистина FRS8 звучи страхотно, много, много по-добре от бая по-скъпия DT94 на същата фирма.

Забий по още едни FRS8 и пиши пак!

dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от dragul »

sken написа:
dragul написа:Проекта е с 2 по FRS8 на 4 ома,

ами този който е в галерията е с един.Освен това Даниел също ми писа за един...

Stilian Andonov

#26 Мнение от Stilian Andonov »

Първо да не съм в грешка - предполагам говориш за този проект
http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... topic&t=97
Тук ниско честотния драйвер е W100S.
Ти, като гледам си правил варианта на Даниел Петров, за който вариант силно подозирам, че филтрите са доста по-различни.
Освен това сигурен ли си че филтъра ти е направен и свързан правилно, както обясняваш, средните честоти може да ги чуваш основно от W130 ката, ако слушаш средите на FRS-то няма как да ги няма и високите.

dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от dragul »

При проекта на Даниел w130s се реже на около 300хз и за всичко друго се разчита на ФРС-са.Филтърър ми е правилно направен и свързан...то няма нищо особено по него-една бубина 3,9мх за w130s и един кондензатор 47мф за ФСР-ра.

dragul
има опит
има опит
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#28 Мнение от dragul »

Развитие по темата!Сравних ТЛ-лите с Genelec-ка в студиото.Не са проблем високите!Даже много се доближават!Просто има някви пикове във средните и аз не знам защо...Опитах се с един екулайзер да наподобя Genelec-а до Тл-лите и ето какво се получи Изображение.За пропадането около 300Хц знам какво да направя.Но как да поизравня този диапазон около 2-3Кхц?Особено си личи като има китарни и вокални партий :( За Джаз инструментали и електронна музика са ок.Даже са идеални!Благодаря ви предварително за вниманието :)

petarkb

#29 Мнение от petarkb »

dragul написа:Развитие по темата!Сравних ТЛ-лите с Genelec-ка в студиото.Не са проблем високите!Даже много се доближават!Просто има някви пикове във средните и аз не знам защо...Опитах се с един екулайзер да наподобя Genelec-а до Тл-лите и ето какво се получи .За пропадането около 300Хц знам какво да направя.Но как да поизравня този диапазон около 2-3Кхц?Особено си личи като има китарни и вокални партий :( За Джаз инструментали и електронна музика са ок.Даже са идеални!Благодаря ви предварително за вниманието :)


Нека по-опитните от мен да кажат, но по EQ-то което показваш ми прилича на Baffle Step ефекта + разлика в чувствителността на мидбаса и фулфейнджа.

http://sound.westhost.com/bafflestep.htm

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#30 Мнение от Ivelin Braikov »

За кой Genelec става въпрос?
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта