СЕСИИ с IRRIDIUM 1 от ЕТЕРАУДИО

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

:-D

#31 Мнение от Kiril Kirilov »

Страхотно!
Става все по-голяма лудница!
Дай някоя снимка "отстрани" :-)

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#32 Мнение от Nikolay Kolev »

Мнооо яки, успех с довършителните работи. Филтъра вече го коментирахме, че е номер едно :)
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#33 Мнение от Borislav Stankov »

Брат гониш Ташов със страшна сила :) :smt023
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#34 Мнение от Sylis »

Ехееее да се загубя аз за няколко месеца и виж ти какво става тук...Мафиозоооо браво брат... Скоро ще искам да чуя за какво иде реч у вас ;) интересен избор за матерял...Трябва да го обсъдим че колебанието при мен е доста вмомента...тополов/кофражен хммм.Пиши ми ако ти остане време на Q-то

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#35 Мнение от Marian Lozev »

Оп ,малко почивка и пак на аудио тръстиката , малко още подобрения и скоро почвам сесийки (аудио разбира се :D ) ...

Малко обещани снимки. :D

Изображение

Изображение

Изображение
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#36 Мнение от nikikoz »

Вчера имах удоволствието да посетя Мариан и да чуя системата му. Въпреки неговите притеснения че системата му не е завършена мога да кажа, че има много неща които могата да се чуят. До като усилвателя загряваше имаше забележими пропуски в звуковата картина но в момента в които загря нещата си дойдоха на мястото. Много сцена, лекота и финес на просвирване на целия спектър и невероятно присъствие.
Започнахме с мойте дискове(аз слушам основно джаз) звуковата картина беше много добре фокусирана с прецизен детайл и най важното много ама много лекота на възпроизвеждането. Признавам си че е доста по различно от това което слушам в къщи и ми трябваше време да свикна и приема концепцията. До като слушах си мислех...хммм къде е истината в това което чувам в къщи или това което чувам в момента, две толкова различни концеппции...
До като в главата ми все още минаваха мисли за това което чувах Мариан ми пусна Пинк Флойд, Жан Мишел и Феликс Лабанд. Е тук вече нямаше и помен от съмнение за това което чувах, мога да кажа само едно кратко... трепач. Няма как да кажа какво се чуваше защото подобно нещо не може да се разкаже, трябва да се чуе.
Мариан ми разказа за бъдещите си планове и съм убеден че като направи това което е решил системата му ще „скочи” сериозно на още по високо ниво. Искам да благодаря на любезмния ми домакин за чудесния час и половина прекаран в хай фи атмосферата на неговия дом. Мариане, най искренно те поздравявам за това което притежаваш и се радвам че се запознахме.

П.П. Искам пред всички да се извиня на Иван Рачев (той знае защо)за доскорошните ми съмнения относно нивото на Етераудио и предлаганите от тях продукти. Вече съм убеден че за да бъде победена система като на Мариан с купешки компоненти трябва да се инвестират поне 10 пъти повече пари и пак не е сигурно какво ще се получи...
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#37 Мнение от Ivan Rachev »

:smt023
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

alpinab
чете и пита
чете и пита
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Дек 07, 2007 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

re

#38 Мнение от alpinab »

След час , час и малко прослушване ще споделя и мойте впечатления:

Значи направо ми счупи главата звуковата сцена , затваряш очи и целия оркестър е пред теб, просто седиш пред бенда и слушаш наживо, жестоко, за първи път слушам възпроизвеждана музика така реалистично.

Другото ,което ме грабна е суб. баса, никога ама никога не съм предполагал, че 8" драйвер ще свирне толкоз ниско и то със завидна чувствителност. Страхотно е, просто песните , които сте слушали досега и знаете как звучат придобиват нов непознат облик, все едно досега сте слушали осъкатени резнати отдолу тракове , и чак сега откривате пълната им красота.


Сега имам и малко забележки , но може би и да греша защото немога да се похваля с много опит в прослушването.
Значи малко натрапчив горен бас, малко в повечко ми идва и ми изпъква над инстументала, предполагам това се дължина стаята и акустиката и. Май блока бе панелка и от там .......
Среда не ме грабна, малко глуха НО с изключителна динамика.
Висока не ме градна , след 10 12 к определено значителен завал, на фона на натрапчивия горен бас се губеше.

Моля да не се взима мнението ми за меродавно, нямам опит в прослуването на лампи и хорни. Просто си казвам какво мисля аз и не го налагам на никой.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#39 Мнение от Ivan Rachev »

:D точно на 10 кхц Етера има пик :wink: , динамично и глухо се две противоположности . Без акустична обработка с множество подчертавам бастрапове , стая в която сложиш 8 метрови хорни има гарантиран пик между 100-150хц от порядъка на 30 децибела , повтарям стаята :) . Заповядай да чуеш как свири подобна система в завършен вид 0889626590.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

alpinab
чете и пита
чете и пита
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Дек 07, 2007 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

re

#40 Мнение от alpinab »

Ivan Rachev, Благодаря за предложението, ще се възползвам от него , в удобно време за теб .

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: re

#41 Мнение от Ivelin Braikov »

alpinab написа:...все едно досега сте слушали осъкатени резнати отдолу тракове..
И не само отдолу, а и отгоре! :D Да, няма такъв бас като на хорните, но и няма такива високи като на Ether-а. Просто трябва повече слушане... А слушането при Иван е задължително! След това човек спира да се замисля за ниски, средни и високи, защото разбира, че досега не е чувал най-важното - цялостната хомогенна звукова картина и нейната магия!
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#42 Мнение от Marian Lozev »

След съгласието Борислав Узунов да ми даде за няколко дни фуниите си , слушането за мен започна от начало. :D
Изображение
Изображение
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#43 Мнение от N.Jordanov »

Както се казва : "И аз бях там, и аз слушах" :)

Браво, Мариане! Адмирации за системата.
Нямам думи ...
_________

NJ

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#44 Мнение от nikikoz »

Предполагам че е по добре от колкото с предишните рупори...Пак не ми се обади, вече го приемам лично :(

Бъзикам се разбира се :D радвам се че опитваш различни неща, човек не трябва да се спира да търси по доброто.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: IRRIDIUM 1 - 20hz от ETHERAUDIO

#45 Мнение от Marian Lozev »

И малко играчки за камерата на хорните ми , за разликите във звука има , но по натам че в момента слушам на полу проводник. :mrgreen:

Изображение
img]http://bgaudio.org/images/upload/ss.jpg[/img]
Изображение
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта