някой ако може да помогне,каде мога да чуя звука на хорни?

Съобщение
Автор
Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#16 Мнение от Marian Lozev »

Е кви ниски ще чуе човека от Open Baffle ,освен ако не е 2,5/2,5 метра с дебелина 4см. А за такова нещо си трябва 60кв хол :lol:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#17 Мнение от poseydon »

Ами нищо под 40-45 херца няма да чуе, но пък може да му хареса самата свирня. :)
Проблемите с ниските тонове при една скъпа система основно са свързани не толкова със самото озвучително тяло, колкото с акустиката на помещението.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#18 Мнение от Marian Lozev »

Знаеш ли колко кеф има още под 45hz..... :smt006 Нещо подобно на да си купиш кроасан с шоколад ,но шоколада да го няма.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#19 Мнение от Nanko Rusev »

Брат, абсолютно си прав, но компромиси мамка му...

spassimir_87
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 11:23 am
Обратна връзка:

#20 Мнение от spassimir_87 »

С всеки коментар всеповече стигам до извода че парво доста трябва да послушам, че да стигна до харесване на звук след това да деиствам с покупката

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Angel Gekov »

Струва ми се, че грешиш. Калкото и системи да чуеш, това няма да са твоите системи - първо ще ги слушаш кратко време (колкото и да са гостоприемни домакините няма да те търпят повече от няколко часа), второ - ще ги слушаш в чужди стаи (в твоето помещение същата система би звучала твърде различно), трето - ще харесаш различни неща в различните системи и изборът ти ще се затрудни тотално.

Ето защо си мисля, че ако веднъж си харесал ламповия звук в съчетание с широколентови ОТ, най-добре веднага скачай в дълбокото. Ясно е, че след време ще смениш системата, но тогава много точно ще знаеш какво искаш да постигнеш от нея като звук.

spassimir_87
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 11:23 am
Обратна връзка:

#22 Мнение от spassimir_87 »

Апсолютно си прав и аз се насочвам към твоя съет за лампов и широколентови, но така и така е иасно че ще ги сменям та си мислиа да започна с някой по лек като цена варянт.Благодарсво за насоката

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Stefan Stefanov »

Може ли да не пускаш постове с цитати?
Нямат никакъв смисъл и разводняват темата.

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#24 Мнение от poseydon »

Marian Lozev написа:Знаеш ли колко кеф има още под 45hz..... :smt006 Нещо подобно на да си купиш кроасан с шоколад ,но шоколада да го няма.
Знам и затова съм с хорни ;)
Gekov е най-прав, а именно, скачай в дъблокото със сериозен проект пък оттам нататък ще го мъдриш допълнително.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#25 Мнение от Marian Lozev »

Дано го знаеш ,аз чак като минах на 8,60 метра го усетих .

Хубаво е когато разтоянието между тавана на стаята и и ОТ е не повече от 30см....
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от Stefan Stefanov »

Пак повтарям, че се отговаря с бутона [img:139fb0b44f]http://www.bgaudio.org/modules/Forums/t ... /reply.gif[/img:139fb0b44f], а не с [img:139fb0b44f]http://www.bgaudio.org/modules/Forums/t ... _quote.gif[/img:139fb0b44f]!!!

Ако продължавате така ще изтрия темата!

spassimir_87
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 11:23 am
Обратна връзка:

#27 Мнение от spassimir_87 »

Сажалявам не е нарочно.

spassimir_87
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 11:23 am
Обратна връзка:

#28 Мнение от spassimir_87 »

Изкам да изкажа своята благодарност на хората откликнали на въпроса ми и лично на тези който ме поканиха, да стана съпричастен с върховното изживявяне на ламповия кристален звук.
Благодаря ви

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 1 гост