Хорна+суб=неочаквано добра комбинация?!

Съобщение
Автор
Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Borislav Stankov »

chavv написа:Мен пък не ме оставя на мира мисълта, че FR10 в този проект, може да се натовари и с рупор пред него, за да се подобрят високите. Проблемът е, че не знам как да го сметна, бих опитал с реализацията.
Имам предвид рупор като в проекта на Аспарух http://bgaudio.org/images/upload/phantom.pdf
Предния рупор удължава линията на хорната и това ще доведе до "повече" бас (т.е. ще се намали най-ниската честота), което няма как да увеличи високите.

Субективно е възможно според мен да ти се стори, че и високите ще се увеличат.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Ianaki_ianakiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от Ianaki_ianakiev »

Пробвах със съб бас.ТРАГЕДИЯ.Никаква динамика-никъкъв ЖИВОТ.Явано ще се насоча към по-голяма хорна, но вече към стандартните думкалници не се връщам.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#18 Мнение от Dimitar Atanasov »

Рупора най вероятно няма да подобри особено високите, но може би ще оправи средните, ако е сметнат добре. Ако се сложи на FR10 един SC5 високите ще се подобрят но според мен ще станат твърде пресилени, освен ако FR10 не се реже до около 10kHz, но тогава се променя цялата идеология.

Другия вариант е, така и така са изрязани дупките, да пробваш да сложиш BG13, макар че за него нямам данни и не мога да кажа как ще се държи със сигурност, но мисля че високите ще са по-добре, а ниските сигурно няма да са по-зле. В краен случай можеш да си поиграеш малко с голенимата на камерата (номера с торбичките пясък)

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта