ALTEC 755E

Съобщение
Автор
Аватар
ivodjima
Търговец
Търговец
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Фев 14, 2008 1:00 am
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

ALTEC 755E

#1 Мнение от ivodjima »

Здравейте.Интересувам се от проект ОТ със въпросният говорител.Ако има хора които са се занимавали с него ме интересува със какъв високочестотен говорител е допълван.Благодаря предварително

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ALTEC 755E

#2 Мнение от haralanov »

Говорителят е проектиран да свири отворен (на акустичен екран), въпреки че от Алтек дават препоръка за затворен обем. Може да се комбинира успешно само с хартиен ВЧ. Също така иска подкрепа и от басова секция.
Ако си го купил от един твой съгражданин, който продаваше чифт такива преди време, то единият говорител е ремонтиран, защото мембраната му беше пострадала и трябва да ги сравниш на слух имат ли разлика помежду си...

п.п. Дано не си се "кихнал" много за тях :P

Аватар
ivodjima
Търговец
Търговец
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Фев 14, 2008 1:00 am
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: ALTEC 755E

#3 Мнение от ivodjima »

Слухово нямат разлика-даже ги сравнявахме със друг чифт,неремонтирани и моите свириха няколко пъти по детайлно но не знам защо.Иначе минах много тънко :D
http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be ... b/s6304672" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be ... c/s6304673" onclick="window.open(this.href);return false;
Комбинирах го с тези неизвестни за мен драйверчета и слухово е много добре но на единият мембранката не се движи свободно и от там-разлика в звука

Аватар
Dubfire
има опит
има опит
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Яну 28, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv/Sunny beach
Обратна връзка:

Re: ALTEC 755E

#4 Мнение от Dubfire »

Саба или Сименс....може би.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ALTEC 755E

#5 Мнение от Ivan Rachev »

ivodjima написа:Слухово нямат разлика , и моите свириха няколко пъти по детайлно....
:)
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ALTEC 755E

#6 Мнение от haralanov »

ivodjima написа:Комбинирах го с тези неизвестни за мен драйверчета...
Пробвай да прикачиш снимките на сървъра на бгаудио, защото едва едва се виждат. Но от това, което виждам, изглежда че са класически винтидж високочестотни с рамер 10см. За нещастие обема между мембраните им и плътно затвореното шаси зад тях, резонира зверски, вкарвайки твърде много монотонно мучене. Или направи перфорация на шасито, или пробвай с други, които са отворени отзад.
ivodjima написа:моите свириха няколко пъти по детайлно но не знам защо.
Можеш ли да им направиш детайлна снимка на мембраните, тъй като няма логично обяснение за това, как може да излезе повече детаил ако няма промяна в конструктивните особености. Да не би другия чифт да е бил с намокрени мембрани, че се е чуло такава разлика?

Аватар
ivodjima
Търговец
Търговец
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Фев 14, 2008 1:00 am
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: ALTEC 755E

#7 Мнение от ivodjima »

Нямаше видими следи по мембраните но моя познат след прослушването и разочарованието ги върна на човека.Иначе бяха на хубава цена. Имам едно съмнение-дано не прозвучи смешно но дали е възможно да не са разсвирени :oops:

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ALTEC 755E

#8 Мнение от haralanov »

Един истински добър говорител свири главозамайващо добре, дори да не е свирил изобщо (а в някои случаи дори сглобен наполовина). :D Фактът, че в интернет пространството се носят легенди за 755Е, и в частност 755А, не означава че това са добри говорители, но като цяло звукът им е в правилната посока.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ALTEC 755E

#9 Мнение от Rumen Suvandjiev »

ivodjima написа:Нямаше видими следи по мембраните но моя познат след прослушването и разочарованието ги върна на човека.Иначе бяха на хубава цена. Имам едно съмнение-дано не прозвучи смешно но дали е възможно да не са разсвирени :oops:
Аз лично нямам опит със 755, освен един екземпляр, който ми е попадал за измерване, но в много японски сайтове се подчертава, че между отделните модели и партиди на един и същ модел има много голяма разлика на слух.
По принцип 755 е предназначен за възпроизвеждане на човешки глас и по всеобщо мнение се справя добре с предназначението си.

Изображение

Това, разбира се, силно ограничава типовете музика, които могат да се прослушват с него.

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост