Редуциране на устата при хорни

Съобщение
Автор
Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#16 Мнение от e_manuele »

Здравей.
Първо не мога да разбера защо е толкова важно да запазиш дължината на хорната ?
И второ наистина е най-добре да прослушаш реализирани РАЗЛИЧНИ проекти ако имаш възможност .

Искам да вметна още нещо най-добре си вземи някой евтин говорител и реализирай 2-3 различни проекта с него ( също нискобюджетни , стига парите да не са проблем за теб може и да не са нискобюджетни ) съветвам те единият ти проект да бъде и с трактриксов контур , така според мен ще придобиеш реална представа за нещата .

П.П. Съветвам те първата ти хорна да е тестова а не тази с която ще слушаш музика вкъщи . Ще си спестиш много нерви пари и време .

Аватар
siropuch
чете и пита
чете и пита
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Юни 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от siropuch »

Това май е най-доброто решение.Ще взема 2 плочи ПДЧ една 18 и една по дебела (може и ОСБ,че е по евтино) качвам ги в камиона и право при бащата на село :).Там има работилница и ще направя няколко проекта като почна от най-големия само със силикон и стеги.И ще вървя на долу.Даже ако взема ОСБ може да се направят 3-4 проекта по една бройка за да видя как стоят нещата.

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#18 Мнение от Teodor Gugulanoff »

siropuch написа:.. 2 плочи ПДЧ една 18 и една по дебела (може и ОСБ,че е по евтино) ..
При една и съща дебелина, квадратен метър от плоскост сурово ПДЧ е с 40-60% по-евтин отколкото ако е от OSB плоскост. Ламинираното ПДЧ /освен ако не е с естествен фурнир/ не е много подходящо за DIY, особено за експериментални конструкции.
Изображение

Аватар
siropuch
чете и пита
чете и пита
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Юни 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от siropuch »

Значи да се ориентирам към суровото ПДЧ?Сега като направих сметката вярно че е по-евтино на квадратен метър.Те плочите ОСБ са по евтини ама пък с по-малки от ПДЧ-то.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Rumen Suvandjiev »

siropuch написа:Там има работилница и ще направя няколко проекта като почна от най-големия само със силикон и стеги.
Зле изработената кутия ще даде зле звучащо озвучително тяло, независимо, че е изчислено добре.
При хорните методът проба/грешка е най неефективен и най-безмислен!

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#21 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Rumen Suvandjiev написа:При хорните методът проба/грешка е най неефективен и най-безмислен!
Съгласен, доколкото това се отнася за проби без сериозни изчисления и минал опит, какъвто изглежда е случаят в тази тема.
siropuch, кефи ме ентусиазма ти, надявам се не се засягаш от определено критичния ми тон ;)
Изображение

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#22 Мнение от Nanko Rusev »

И аз да вметна нещо, повтаряйки Теодор.

Що не си направиш BIB, от 36 милиметра ПДЧ. Послушай малко, пък после обиколи и чуй други конструкции с 206 :) като вече имаш база за сравнение. Дори да не ти хареса BIB-а, инветицията няма да е сериозна.

Успех.

П.П. не го прави със силикон, а с лепило. Така като го насечеш, ще гори по-добре :lol: и не само :D

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#23 Мнение от Teodor Gugulanoff »

А що се отнася наистина по темата за редуциране на устата при хорните:
Keele има много интересен материал за оптимизиране площта на устата.
:) вярвам, че не съм само аз тук, който се ползва от резултатите и изводите, направени в него. AES Preprint #933 B-7.
Като имам време ще синтезирам основни положения и ще ги добавя в темата с FAQ за хорните .... така като гледам, някъде по Коледа ще е, или по-скоро по Великден :)
Изображение

Аватар
siropuch
чете и пита
чете и пита
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Юни 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#24 Мнение от siropuch »

Като казах,че ще направя няколко проекта имах предвид такива изчислени от вас.Има доволно много.Аз се отказах да правя собствен - твърде голяма лъжица за моята уста.Ще се поупражнявам малко в практиката тъкмо ще видя кое как и така нататък.А после естествено всичко ще иде в печката.След това вече ще се прави това което реша.

А от критиката не се засягам.Приемам я като градивна :)

Georgi_Ivanov

#25 Мнение от Georgi_Ivanov »

Teodor Gugulanoff написа:така като гледам, някъде по Коледа ще е, или по-скоро по Великден :)
:weedman:

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта