arz 6604

Съобщение
Автор
Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#61 Мнение от Borislav Stankov »

Браво - цялата тема и резултатите от този проект много ми харесаха, даже май подтикнаха GPS (Жоро) да ноправи онези интересни неща с импрегнирането на БГ-20-ката. Евала друже.

Сега можеш спокойно да отидеш в някой магазин за аудио и да ги накараш да ти пуснат всичко, което имат налично и ще видиш, че много от нещата дори няма да се доближат до това, което имаш у вас. За цените няма да говориме ...

Но имай предвид, че етерите са ... Аз лично ги имам от 7-8 месеца и всеки ден им се възхищавам на звука.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#62 Мнение от joro66 »

Благодаря на всички за положителната оценка. Аз много съжелявам че an1id не донесе етерите, дори и във обикновенните кутии, във the voice когато се събирахме, но съм сигурен че ще се запаля и аз да имам някой ден такива драйвери в къщи като ги чуя.

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#63 Мнение от Angel Dimitrov »

Браво Жоро, за резултата с бг20 , аз имам напредък с хорните , вече материала е в ръчичките ми (благодарности на Аудиомастер и компания ;-)) Идната седмица се надявам да почна сглобяването, малко ме притиска времето :evil: След като ги направя ще се съберем да слушаме. Филипс цд311, произведение на Лозев (хиляди благодарности, Лозев!!! ), Синьо хапче, и Етери петици в хорни.

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#64 Мнение от joro66 »

an1id написа:Браво Жоро, за резултата с бг20 ...


E, не е BG20, но ако имаше някъде да чуя и него... :D

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#65 Мнение от Angel Dimitrov »

joro66 написа:
an1id написа:Браво Жоро, за резултата с бг20 ...


E, не е BG20, но ако имаше някъде да чуя и него... :D


:oops: грешка човешка :wink:

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#66 Мнение от joro66 »

Днес беше у нас той. Даде ми още 1-2 съвета за промазването на конуса, но не спомена нищо за лак. Ще го питам. :wink:

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#67 Мнение от joro66 »

Адаш, един въпрос: Бг20 с алуминиева шпула ли е или с хартиена?

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#68 Мнение от Audiomaster »

Ако можеш да му сложеш медна капачка, ще стане доста приличен широколентов. Или пък да му смениш магнитната система с такава капачка.
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Аватар
entusiast
има известен опит
има известен опит
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 1:00 am
Местоположение: Пловдив

#69 Мнение от entusiast »

Чак такива кардинални модове за някакъв си ARZ6604...Преди няколко месеца експериментирах с един такъв в оупън бафъл подкрепен отдолу с активен суб,получи се задоволително за филми но за музика изобщо не ставаше.После след дълго ровене по форумите го подложих на следните изтезания:смених гофъра,които си е хартия и при това е доста стегнат и товари периферията на мембраната повече от колкото е редно със 7 1/2 инчов направен от някаква пореста пяна,отстраних в.ч.конуса напълно,лакирах мембраната с 2 слоя лак за паркет на водна основа и накрая добавих фазови палци с дължина 35мм.Общо взето направих всичко за което се сетих и честно казано не очаквах изобщо да засвири а камо ли добре,да ама свирна!И то как-ниските,средите и високите среди зазвучаха толкова равно и хармонично,че останах като гръмнат!Този говорител и без това е зле с високите,така че там май загуби няма и без туитър няма как.Сега се чудя какво акустично оформление да му мисля защото определено след мода заслужава повече внимание.
Do not confuse movement with action!

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#70 Мнение от joro66 »

Моите вече са със сменен магнит с медна капачка и гофра. Повярвай ми , сега изобщо не му липстват високи. Единственно средите са леко по мътни, но не съм правил никакви кардинални промазвания на мембраната.
Баса е напълно в норми. Просто повече няма какво да се желае от говорител за 18 лева.

Аватар
entusiast
има известен опит
има известен опит
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 1:00 am
Местоположение: Пловдив

#71 Мнение от entusiast »

С последното изречение съм напълно съгласен :lol: !BG20 е доста по-добър говорител,имам го в хорни.Само с лек мод и става много приятен.Между другото шпулата му е от нещо като прозрачно PVC а разстоянието от капачката до магнита е 25мм.почти два пъти по-дълбоко от ARZ-та.
Do not confuse movement with action!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#72 Мнение от Nanko Rusev »

entusiast написа:С последното изречение съм напълно съгласен :lol: !BG20 е доста по-добър говорител...
А колко по-добри има ...

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта