Въпрос относно ФРС8М..

Съобщение
Автор
vmlinuz
чете и пита
чете и пита
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Въпрос относно ФРС8М..

#1 Мнение от vmlinuz »

До сега съм виждал само 4 такива ФРС-а, и 2 от който са мойте ... Въпроса ми е който ползват ФРС8М дали им се получава дупка отпреде,след като се направи отвора за говорителя и като се сложи говорителя ( получава се много гадна празнина между говорителя и плоскоста в смисъл от отвора за говорителя). Как може да се оправи това? :roll:

Tube
има известен опит
има известен опит
Мнения: 127
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно ФРС8М..

#2 Мнение от Tube »

Ми фрезова се :idea:
TUBE

Riptor

Re: Въпрос относно ФРС8М..

#3 Мнение от Riptor »

vmlinuz написа:До сега съм виждал само 4 такива ФРС-а, и 2 от който са мойте ... Въпроса ми е който ползват ФРС8М дали им се получава дупка отпреде,след като се направи отвора за говорителя и като се сложи говорителя ( получава се много гадна празнина между говорителя и плоскоста в смисъл от отвора за говорителя). Как може да се оправи това? :roll:

И аз патих, особено след като това му беше първия изпълнен проект. Сложих черено силиконоподобно нещо. Струваше към 2 лв цял флакон. Идеално е понеже прилепи плътно, но без да залепне за говорителя. Ако те интересува ще проверя какво точно беше името.

vmlinuz
чете и пита
чете и пита
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно ФРС8М..

#4 Мнение от vmlinuz »

Riptor написа:
vmlinuz написа:До сега съм виждал само 4 такива ФРС-а, и 2 от който са мойте ... Въпроса ми е който ползват ФРС8М дали им се получава дупка отпреде,след като се направи отвора за говорителя и като се сложи говорителя ( получава се много гадна празнина между говорителя и плоскоста в смисъл от отвора за говорителя). Как може да се оправи това? :roll:

И аз патих, особено след като това му беше първия изпълнен проект. Сложих черено силиконоподобно нещо. Струваше към 2 лв цял флакон. Идеално е понеже прилепи плътно, но без да залепне за говорителя. Ако те интересува ще проверя какво точно беше името.
като четох поста ти напрао настръхнах като чух червен силикон, къде ли несъм виждал червен силикон... а сега и тука - НЕ! :)
а иначе може да обадиш как става цялата работа защото като гледам или ще упира или ще има дупка това трябва да е много точно.. аз мислех с малко кит или да си напрая преден панел да изолира това пронстранство и хем ще има някакъв вид хем ще изолира, но ще обмисля всичко и без това нямам много време да се занимавам с тях ;)

ОФФ:
как мога да разлепя вече залепена плоскост (с ц200 е лепено)
ОФФ

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от Dimitar Atanasov »

аз съм правил два комплекта с FRS8. Дупката трябва да се изреше точно. Става и със зега, както аз го прявя, но трябва да си вземе тесен нож (наи-добре за метал) и много внимателно да се изреже, после малко с пилата и е горово

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Ivan Dimov »

Аз слагам една допълнителна плоскост от фазер или тънък МДФ върху цялата предна стена - така говорителя става като "вкопан", а самия фазер или тънък МДФ се реже много лесно и точно, слагам и малко силикон да уплътни.

Riptor

#7 Мнение от Riptor »

Не е силикон, а нещо подобно по свойства на силикона. Черно е (не червено). Сложил съм съвсем малко, колкото да съм сигурен, че не издишат отнякъде. Много ме беше страх да не се залепят и да не мога да ги сменя евентуално, но скоро ги отлепил с леко подръпване. Купих го от стандартен магазин за строителни материали.

vmlinuz
чете и пита
чете и пита
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#8 Мнение от vmlinuz »

Riptor написа:Не е силикон, а нещо подобно по свойства на силикона. Черно е (не червено). Сложил съм съвсем малко, колкото да съм сигурен, че не издишат отнякъде. Много ме беше страх да не се залепят и да не мога да ги сменя евентуално, но скоро ги отлепил с леко подръпване. Купих го от стандартен магазин за строителни материали.
аз имам черен силикон марков само че този държи на висока температура, а също имам и друг черен който е за висока темепература но той като се нагрей и се втърдява ;)
а иначе тая допълнителна полскост защо да не се направи като преден панел и ще бъде мн добре ;) аз имам 0.9см не помня точно какъв беше матеряла но перфекно може да се направи преден панел ;) мисля да експерементирам някой ден и ще покажа какво ще стани .. :)

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост