Ъпгрейд на Middle TL

Съобщение
Автор
LuPuS
има опит
има опит
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Дек 09, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Ъпгрейд на Middle TL

#1 Мнение от LuPuS »

Здравейте отново от мен:)

Известно време вече слушам тези бебчета с усилател DoCG на Даниел ПетровИзображение

като цяло съм много доволен от комбинацията, свирнята е на много високо ниво и за момента ме задоволява. Като най-слаб компонент от системата обаче остават драйверите.
Бих искал да подобря озвучителните тела с по-добри (по-скъпи) говорители, но не знам има ли смисъл да се търсят replacement drivers тъй като кутията е смятана за визатонския W130S и филтрите за него и FRS8M
Бихте ли ме посъветвали какво може да се направи по въпроса или най-добре е да се изберат нови драивери и да се смята кутия на ново за тях?
Единия от вариантите който ми се върти в главата е да се модне FRS-а - да му се постави фазов палец и да се замени мид-баса с по-висококачествен и така да се избегне направата на нови филтри
Признавам тази материя не ми е силата в случая съм само "консуматор"
но ми се иска да поекспериментирам защото смятам, че тази конструкция има ОГРОМЕН потенциал за който малко хора подозират.. докато не им пуснеш любимите им парчета на такъв тип система:))) и не започнат да търсят "скрития съб"
Слушам системата без никакви тонкорекции вече доста време и се убедих какъв "чалга стандарт" са поставили много от голямите производители в комерсиалните си модели, знаете за какво говоря;)
Та пак моля за съвет - има ли смисъл да експериментирам с вече готовите тела или да търся друго решение (нови такива)
Veni Vini Vuci!

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ъпгрейд на Middle TL

#2 Мнение от Nikolay Savov »

Не мисля че това е добра идея. По-добре ги продай и върви нагоре.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#3 Мнение от Simonov »

Основният говорител в системата е FRS8M-а а не басовият. Той само подпомага! Затова среза е толкова ниско(не какво при конвенционалните дву-лентови ОТ). Запазени са предимствата на широколентовия драйвер в най-голяма степен. Не виждам какво още има да им се тунингова на тези ОТ.
Изображение

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Angel Gekov »

Без да приемаш мнението ми за меродавно си мисля, че не си заслужава да правиш някакъв мод на ФРС. За мен този говорител си пее чудесно за цената и размерите, но вероятно не е най-подходящото решение за основни колони (само да не обидя някого :wink:). Като някаква алтернатива можеш да пробваш да го замениш с широколентов Тангбанд със същия размер, но там цената (ако не се лъжа) беше около 40 лв. за брой, така че експериментът няма да е много евтин.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#5 Мнение от Marian Lozev »

Колега LuPuS мисля че има трябва една добра цена .......... а след това се качваш САМО на широка лента и грабиш с пълни шепи от звука :D
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта