Въпрос

Съобщение
Автор
Аватар
EvergreeN
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Лясковец
Обратна връзка:

Въпрос

#1 Мнение от EvergreeN »

Здревеите!След почти едноготишно четене във форума реших и аз да запретна ръкави и да направъ нещо за "системата си".Значи имам една уредбичка JVC 2 по 20 вата оригиналните колонки са от черешово дърво с широколентово 10-13 см драиверче в басрефлексна конструкциъ.Та като за начало мислъ да подменъ тези колонки с нещо по-добро спръл съм се на проекта на Даниел Петров Low Cost BL Horn with FR10 (FR13), като изискващ по-малко финанси макар и по-труден ,като конструкциъ, но според коментрите предполагам с отлично звучене!Чакам мнмението ви по въпроса ,както и предлойениъ за други проекти.Също така искам да попитам един вупрос по отношение на разполойението ,защото нъмам много удобни места за целта и си мислех да ги солÿ на мъстото на старите, но те се намират в двата противополойни ъгъла на стаъта поставени на рафтовете на висъщи шкавчета.Понейе тези хорнички са по-големи нъма да мога да ги насоча точно срещу мен и си мислъ, че това не благоприътства на краиниъ резултат.Благодаръ на отзовалите се и със здраве !!!

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

За по-малки габарити може да използваш и това:
http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4083

Аватар
rumbarski
има опит
има опит
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 12:00 am
Местоположение: Стара ЗагораПловдив
Обратна връзка:

#3 Мнение от rumbarski »

Като начало е желателно да си оправиш правописа.
Я - Q (на фонетичната) и S (на БДС)
Ж - V (на фонетичната) и G (на БДС)
Й - J (на фонетичната) и X (на БДС)

Относно проектите FR13/10 съм ги изпълнявал и двата. Като цяло по ми хареса ФР13. ФР10 има нужда (поне според мен) от допълнителен високочестотен говорител, но пък от към бас се справя по-добре от ФР13, въпреки по-малките си размери.
Обаче не съм сигурен дали си заслужава да правиш хорни и да ги слушаш на домашна системка. Може да не е това, което очакваш. :)

Поздрави!

Аватар
EvergreeN
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Лясковец
Обратна връзка:

#4 Мнение от EvergreeN »

Много съм благодарен за светкаичния отговор!Съжелявам много за грешките но флекс таипа на приятелката ми отите по дяволите и използвах конвертора който е даден в сайта и явно не се справих :oops: Относно уредбичката това е временно мисля да поработя за да си взема усилвател, също обмислям и вариянта да се обърна към Момчил да ми спретни нещо понеже ми е колега ,но има време.Аз затова търсех и нещо по-нискобюджетно, като прект.Както казах отворен съм и за други предложения по-удачни в моя случай. :D

Аватар
rumbarski
има опит
има опит
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 12:00 am
Местоположение: Стара ЗагораПловдив
Обратна връзка:

#5 Мнение от rumbarski »

Не е лошо да напишеш в профила си от къде си ;)

Поздрави!

Riptor

Re: Въпрос

#6 Мнение от Riptor »

EvergreeN написа:Здревеите!След почти едноготишно четене във форума реших и аз да запретна ръкави и да направъ нещо за "системата си".Значи имам една уредбичка JVC 2 по 20 вата оригиналните колонки са от черешово дърво с широколентово 10-13 см драиверче в басрефлексна конструкциъ.Та като за начало мислъ да подменъ тези колонки с нещо по-добро спръл съм се на проекта на Даниел Петров Low Cost BL Horn with FR10 (FR13), като изискващ по-малко финанси макар и по-труден ,като конструкциъ, но според коментрите предполагам с отлично звучене!Чакам мнмението ви по въпроса ,както и предлойениъ за други проекти.Също така искам да попитам един вупрос по отношение на разполойението ,защото нъмам много удобни места за целта и си мислех да ги солÿ на мъстото на старите, но те се намират в двата противополойни ъгъла на стаъта поставени на рафтовете на висъщи шкавчета.Понейе тези хорнички са по-големи нъма да мога да ги насоча точно срещу мен и си мислъ, че това не благоприътства на краиниъ резултат.Благодаръ на отзовалите се и със здраве !!!


Аз опитах ТЛ-а с В130С и ФРС8М. Преди да ги залепя бях леко разочарован, но след като стегна лепилото звука си доиде на мястото. Стаята ми е малка, и не знам още как звучат в голяма, но скоро се надявам да ги пробвам и в по-голяма. За сила - имат, за качество - също са добре. Това ми беше първият сглобяван от мен чужд проект и щом се справих, предполагам, че и ти ще се справиш. (е, отне ми около 5 месеца :) Сега остава да ги вдигна на крачета и да ги тествам в по-голяма стая и с по-тънък кабел :) Единствено имах проблеми с ФРС8М-а - по чувствителен е от ФРС8 и доста игра с ватата и слушане падна докато свирнат прилично, но високите му са си на мястото (при ФРС8 ми се струва, че са прекалено слаби). Другия му проблем е закрепването и с кабела - недей да правиш отвора за него под конус! Поздрави и успех с избора!

Nikola Nikolov

#7 Мнение от Nikola Nikolov »

Аз слушам ТЛ с ФРС 8 В хол с ЕЛ34 и звучат с голям обем и добър бас....
Просто 34 -те са страшни бутала за нискочувствителния ФРС8. Те му
вадят душата /6-7 вт мощ/и свирят доста ярко и свежо. Хич не им
липсват високи! Другия месец очаквам ФЕ 83 и ще сложа тях.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nanko Rusev »

Nikola Nikolov написа:Аз слушам ТЛ с ФРС 8 В хол с ЕЛ34 и звучат с голям обем и добър бас....
Просто 34 -те са страшни бутала за нискочувствителния ФРС8. Те му
вадят душата /6-7 вт мощ/и
свирят доста ярко и свежо. Хич не им
липсват високи! Другия месец очаквам ФЕ 83 и ще сложа тях.


И какво звуково налягане получаваш?

Nikola Nikolov

#9 Мнение от Nikola Nikolov »

Колкото на една твоя автомоб. гума......

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта