Малки хорни с SPH-30X/8

Съобщение
Автор
Аватар
hudduh
има известен опит
има известен опит
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#46 Мнение от hudduh »

И аз така мисля, и така ги смятам...
Предполагам. Сглобих хорнички с FRS8 по твой проект, за който благодаря, макар и със закъснение, и съм много доволен. Въпреки, че не са довършени и дори не съм залепил страничната дъска, ми е много приятно да ги слушам. Големите колони ги включвам от дъжд на вятър, ако реша да слушам по-силна музика.
Сигурен съм, че и другите от форума които сериозно изчисляват и сглобяват хорни, освен формулите вземат предвид и тези неща.
Но това което се опитвам да си изясня, е дали не се пренебрегват ъглите и ръбовете в сечението и сгъвката на една хорна, като причина за отражения на вълните в нея, и съответно за изкривявания на звука.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#47 Мнение от oceanman »

:D А мундщука... Струва ми се, че той доста наподобява на компресионна камерка. :wink: без да е неоходимо да се смятат T/S параметрите...на ...духащия 8)

Това с конеца е добра идея, но е интересно да се види поставен и в гърлото на хорната какво ще стане.
В тази връзка смятам, че компресионната камера и гърлото са изключително важни за по-нататъшното правилно поведение на звука. Наистина за малки конструкции не е оправдано да се "хаби мат,реяла" :D но в хай-енд проекти с подобаващи говорители трябва да се обръща внимание на тези неща. Поне за мен си ще го спазвам.

Не видях връзка между ТЛ и духовите инструменти,все пак.

Сори за разводняване на темата.

Добре си се справил и мат,реяла на стените е дебеличък. Това много ми харесва.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#48 Мнение от Dimitar Atanasov »

oceanman написа::D А мундщука... Струва ми се, че той доста наподобява на компресионна камерка. :wink: без да е неоходимо да се смятат T/S параметрите...на ...духащия 8)

Това с конеца е добра идея, но е интересно да се види поставен и в гърлото на хорната какво ще стане.
В тази връзка смятам, че компресионната камера и гърлото са изключително важни за по-нататъшното правилно поведение на звука. Наистина за малки конструкции не е оправдано да се "хаби мат,реяла" :D но в хай-енд проекти с подобаващи говорители трябва да се обръща внимание на тези неща. Поне за мен си ще го спазвам.

Не видях връзка между ТЛ и духовите инструменти,все пак.

Сори за разводняване на темата.

Добре си се справил и мат,реяла на стените е дебеличък. Това много ми харесва.


Абсолютно е така

lamar_bb

#49 Мнение от lamar_bb »

Хорната е много хубава.Дали може да се експериментира с visaton frs8
Много мй е чудно.Цвета си го докарал много ме радва,като гледам това малко творение.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#50 Мнение от Nanko Rusev »

lamar_bb написа:Хорната е много хубава.Дали може да се експериментира с visaton frs8
Много мй е чудно.Цвета си го докарал много ме радва,като гледам това малко творение.


Ти май пишеш колкото да се отбележеш? Писа в тема с 126е. После в 103е. Не съм сигурен ама май и в 10 и 12-ките се отбеляза. Сега и тук.

Има супурнайсе проекта дискутирани, пробвани и доказани с FRS8. След като нямаш пари за друго - ОК - ама ползвай готовите неща, след като не искаш сам да си ги смяташ :evil: . Не е нужно във всяка тема с малък fullrange да питаш дали става да се смени говорителя!

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#51 Мнение от Dimitar Atanasov »

Няколко малко по-хубави снимки
http://cade.datamax.bg/photo/hardware/a ... um-vortex/
Последно промяна от Dimitar Atanasov на Вто Мар 20, 2007 9:04 am, променено общо 1 път.

Jenevus

#52 Мнение от Jenevus »

amitko написа:Няколко малко по-хубави снимки
http://cade.datamax.bg/photo/hardware/insignum-x-small/

Страхотна работа по финиша! Поздравления!

Аватар
Dgd
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#53 Мнение от Dgd »

Браво, Амитко, наистина са прекрасни! Много бързо напредваш, поздравявам те :D

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 2 госта