Къде бъркам или си е така

Съобщение
Автор
Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от Borislav Stankov »

fogata написа:...Чудя се дали да не сложа някакво трупче в средата на устата,нещо като распонка с цел намаляване на резонанса...


Може да опиташ, а може и стените да удеблиш.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#18 Мнение от Kiril Kirilov »

fogata написа:Някъде тук бях прочел за пясъка и ползвам този хитър начин.Дъното и капака/По голямите страни/са от шпертплат 12мм.и изглежда че са тънки.След като ги облепих с кожа нещата отидоха към по добро което ме навежда на мисълта че стените резонират.Чудя се дали да не сложа някакво трупче в средата на устата,нещо като распонка с цел намаляване на резонанса.Облепването с кажа на двете по тънки страни беше от естетически съображения,но все пак с тайната надежда да повлияе,което и стана макар и не до степен която би ме удовлетворила.
Борбата продължава.Отивам да размествам фазите.


Абсолютно сложи разделител в средата на устата, опиращ 2-те ти стени...
Другото, което ще кажа наизуст, заради неясното инфо на базата на снимката е: опитай да сложиш малко вата в гърлото на хорничката, за да намалиш напречното и сечение, струва ми се, че е голямо и за толкова дълга като за този драйвер хорна, може ми не дава възможност да вдигне налягане. Само в гърлото, не в камерата...

П.П. Страхотно изпълнение!

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#20 Мнение от Simonov »

Мисля че трябва да отидеш на някой на гости за да чуеш работещи проекти с този драйвер. Можеби ще е иска и да разработиш говорителите добре.

Поздрави :)
Изображение

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#21 Мнение от Dimitar Atanasov »

Моя скромен опит говори така...

Намали обема на камерата на около 0.7 л. Площта на гърлото би трябвало да е около 20 см^2. Според мен дължина на хорната повече от 1м е тегава работа за това високоговорителче...

Иначе проекта е много тарикатски, поздравления

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#25 Мнение от Teodor Gugulanoff »

FRS 8, FRS 8M, 8Ohm, площ на гърлото 6 до 19 cm2, честота за построяване на контура 85 -95 Hz, M 0.6-0.8, обем на камерата - изключиtелно малък, 0.1-0.4 l.
1.5 cm2 площ на гърлото - невярно.

Daynoff написа:Поздравления за много добрата работа. И аз ...по мои сметки ... At=2.п.Fc.Qts.Vas/c или 2*3,14*90*1,04*0,9/340= 1,56 cm2, където Fc e честотата на среза ...

- грешка в тълкуването, Fc е рез.честота на драйвера и освен това - моля спазвайте дименсиите - не може да се делят куб.дециметри, т.е. литри на метри в секунда bez преводен коеф.!
И отново предупреждавам за една друга потенциална грешка при ползване формула от fullrangedriver.com - Vb ползва горната честота, а не долната.
Изображение

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#27 Мнение от Zlatan Kitanov »


Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост