Снимки на Voigt Pipe с Visaton BG20/8ohm

Съобщение
Автор
Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Изглед

#16 Мнение от Kiril Kirilov »

Би ли показал близък изглед на драйвера отблизо, за да видя как ти е прехода от шасито на драйвера към корпуса на колоната,
защото в другите изгледи виждам че не е довършено,
а само фолиото лежи свободно...?
Последно промяна от Kiril Kirilov на Чет Дек 30, 2004 9:15 pm, променено общо 1 път.

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#17 Мнение от THX »

Vijdam 4e govoritela e navatre,mojebi e predvidil da sloji LAISNA !

bezobraznia

:)

#18 Мнение от bezobraznia »

Sorry за закъснениято на отговора, но докато намеря апарат за снимане.... :? :)
Обяснявам снимките:
Нямам никакво намерение да слагам лайсна или подобно...
даже махнах гумения пръстен, който беше по края на говорителя и леко стърчеше...
А това което се вижда - лъскавото е черен силикон. На снимките изглежда много грозно, но в действителност си е съвсем малко лъскаво и перфектно приляга върху (както Киро отбеляза) хвърчащата остатъчна лента от фолиото, която дори не бях изрязал правилно...
Така се получи много семпло и стана оригинално..
Най-важното е, че по този начин плавно (цитирам Dman:) успях да "плъзна" звука по предния панел :) :)

Изображение
Изображение
Поздрави!!!
...и весело посрещане на нова година!!!
Ники

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Miroslav Danov »

Ники, много симпатично изглеждат наистина - приятно ретро. Понеже се чудя какво точно да направя, а ми се иска нещо което да е с широколентов и хем да звучи отворено като open baffle , хем да е с по-балансирани ниски. Можеш ли да опишеш характера на системата специално откъм резонанси - какво не ти харесва след толкова слушане ?

Миро

bezobraznia

благодаря

#20 Мнение от bezobraznia »

mirilaj: Благодаря за хубавите думи относно колоната :)

Хм... нека да помисля...
Ами като цяло конструкцията си заслужава труда.. От към резонанси реакцията е много добра... има един мноого малък пик на около 130-150hz, но е за пренебрегване. В тази система ме притеснява големият пик, който ако нямаш нищо против след продължително слушане да си вървиш по пътя и всичко да ти "шшушшти", трябва да го изравниш със RLC група, че и трябва да се използва Zobel за изравняване. Това не ми харесва - нуждата от изравнителни филтри. Иначе определено за 400 лева - крайна сума + finish-инга си заслужава. А след промените по сгъването, които направих, тази система не е точно четвъртвълнов резонатор, ами е комбинация между това и между басрефлекс понеже прехода вътре между двете камери не е с точното сечение, ами е малко по-малко. Същото важи и за порта отпред долу... с това басите изпъкнаха още повече като се появи мноого слабо бумтене, което оправих предимно със повдигането на спайкове, а и вата-та си свърши работата :)
Най-важното което мога да т епосъветвам - експериментирай! Там е истината... и още нещо: мисля, че oceanman би се справил с този говорител много по-добре като го постави в правилният TL... малко ще му се намали чувствителноста, но според мен ще стане по-добре... Аз даже по едно време се замислих дали да не направя така, но от едногодишни експерименти ми беше писнало да се занимавам с конструкцията :)
Дано да съм бил полезен
Поздрави!
bezobraznia :wink:

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Miroslav Danov »

Благодаря ти Ники. Горе-долу разбрах какво имаш предвид. Все пак БГ20 минава за професионален и сигурно затова има такъв през'нс.

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#22 Мнение от Anakin »

искам да споделя че до сега не вярвах че човек не професионалист може да направи такива красоти и същевременно да свирят добре страшни са ако не ставаха толкова бавно можеше да ги продаваш :D :wink:

bezobraznia

ex...

#23 Мнение от bezobraznia »

Благодаря за добрите думи :)
Това с направата ми отне една година, поради липсата на инструменти, с които да работя, а и все бавех нещата ...
Поздрави!

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта