Идея: Hertz ES200 в TL

Съобщение
Автор
Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

Идея: Hertz ES200 в TL

#1 Мнение от Dreamer »

като погледнах данните от производителя изглежда перфектен за TL, поне според насоките които имам:
Qts ~ 0,6
Qms > 3
Vas - колко се може по-малък
само резонансната честота е малко височка (цели 30 и неколко херца че ги не помна)
ясно е, че поне нещо ще е лъжа и все пак...

идеята ми:
1. някой да сподели мнение, я за говорителя, я за кво се сети
2. да му пусне една експресна симулация да видим какво горе-долу ще излезе. и аз бих го направил, но засега нямам възможност, след 1-2 седмици, чак тогава.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от oceanman »

Е дай данни де....Ако Vas е наистина малък,ще изглежда добре...

gps

#3 Мнение от gps »

Само че за пълноценен ТЛ ще трябват среди и високи тъй като ES 200 e говорител за суб.Аз отдавна оглеждах и него и ES165 но при мисълта за филтри........А иначе за ТЛ-суб вероятно ще стане но в неговата ценова категория от над 100 лв вероятно ще има и други подходящи драйвери.

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#4 Мнение от Dreamer »

ами според производителя са следните (ако се реша ще видим как са наистина):

Fs 47
Vas 7,86
BL 10,89
Re 2,7
Qts 0,52
Qes 0,62
Qms 3,46


сега забелязвам, че резонансната честота е чувствително висока, май го не бях до огледал. но все още съм му навит.

@gps, ами на мен затова ми трябва, за суб, отгоре ще го измислим нещата, малко по-малко
по-принцип идеята идва от TVM 226 + 2 * FR8, който някой подхвърли преди време, но пък някой друг изрази мнение, че TVM226 нямал достатъчно ниски (?) и тогава реших, че трябва да си намера нещо по-солидно.

отворен съм и към други предложения за говорители. единственото условие е да са към 8", че не ми се прават гардероби и без това съм в студентско общежитие:)

Аватар
Azeroth
има известен опит
има известен опит
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Azeroth »

Надявам се, че искаш да правиш суб за кола. Защото серията ES на Hertz за в къщи не става. АЧХ им е доста изгърбена с оглед на лифтинга на ниските честоти в колата. Правих суб за колата с ES300 и докато го настройвах в къщи почти се разочаровах от него. В колата обаче херца свирна повече от прилично. Бърз, стегнат, ударен бас.

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#6 Мнение от Dreamer »

:) за вкъщи беше. явно ще трябва да се пренасоча към друг говорител. някой ако има идеи, да не се срамува да сподели:)

ами реших да провера на Peerless говорителите, та ето няколко от тях които ми се струват подходящи:

http://www.tymphany.com/peerless/data/830868.htm

http://www.tymphany.com/peerless/data/830667.htm

останалите които прелгедах бяха с нисък Qts (~0.3) и височък Vas (>60). втория изглежда по-подходящ. но ако някой може да ме ориентира за цените (аз ще прата и майл, но не знам колко бързо отговарят).

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от oceanman »

За втория Пиирлис...Ще отнесе земята в ТЛ

Публикувай отговор

Обратно към “Хорни и ТЛ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта