Постоянни магнити с специфична форма

Съобщение
Автор
nikolay

#2 Мнение от nikolay »

До колкото знам керемичните магнити са по-добри от алникото. Поне мисля, че се слагаха в по-съвременните адаптери (а не фендер 62 големия сняг). Говоря за emg, bartolini, mec, dimarzio etc.....

Аватар
100
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

100

#4 Мнение от 100 »

Алнико магнитите са ляти от сплав, съдържаща алуминий, никел и кобалт. Имат по-голяма енергия на единица обем от феритните (които тук някои наричат керамични), но са по-скъпи. Издържат на много ниски температури без да се размагнитят, но това в случая едва ли е важно, защото сигурно адаптера няма да се подлага на температури под -40. Освен това, необходимата пропорция на такива магнити е с по-голяма дължина по посока на намагнитването.
Феритните биват два вида-бариеви ферити и стронциеви ферити. Вторите са по-добри.
На времето тези два вида магнити-алнико и феритни- се произвеждаха в завода зе феромагнити-Перник. Сега там се произвеждат само феритни магнити. Има едни плоски, подобни на хапче аспирин, може би те ще ти свършат работа. Ако става дума за 5-6 броя, мога да ти дам, но повече няма да ми се намерят. Аз съм от София.
Може би още по-добра работа ще ти свършат магнитите от ниодим-желязо-бор. Те са с най-много енергия на единица обем т.е. най-силни за един и същи обем. Използват се в миниатюрните слушалки и от някои бракувани можеш да си извадиш. Също така, можеш да попиташ проф.Вълчев - сл. тел. 02/971-90-63, той внася такива от Китай и може да има подходящи за тебе.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Ivan Rachev »

мога да ти дам неодимови-диаметър 25мм и височина 4мм..... по-малко намотки-по истински високи :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта