Fostex FE206E Radical MOD

Съобщение
Автор
MAX

Fostex FE206E Radical MOD

#1 Мнение от MAX »

След усилено търсене из интернет за видовете мод по Fe206е,аз направих следните промени:
1.фазов палец-печалва почти никаква !
2.Звукова бобина-Тук е мястото да споделя какво е моднато,хубавото е,че въобще има за какво да се хване човек.
промени:
-Преработка от 8ома на 4 ома
-автоматично (излишно) иначе казано дълга и многонавивкова бобина стана 1/2 от фабричните си навивки тоест стана от двуслойна еднослойна,предимства,по малка относителна маса на движещата система,от тук логично следва заради малкото навивки и късата бобина осезаеми по добри среди и високи :D

Като цяло мога да формулирам звука много по-отчетлив бърз и прозрачен звук,басите логично станаха повечко заради вече 4 омовата бобина,звука вече излиза от говорителя много по-свободно и се слива с атмосферата.

Ако това не е обективно за успешното модване здраве :wink:
и не на последно място относителна чувствителнот около 98-99db 1W/1m :D

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Goro »

MAX написа:басите логично станаха повечко заради вече 4 омовата бобина

Защо да е логично?
И как измери чувствителността?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Не всичко, написано в Интернет е истина и не всички, които публикуват, са специалисти.
С това, което си направил, си постигнал:
- Намалил си чувствителността с 3 db и в момента е не повече от 93 dB/W/m.
- Увеличил си Qes => Qts приблизително два пъти и в момента е Qts~0.4 На това се дължи подобрението на баса, което си усетил. Това обаче прави говорителя по-малко пригоден за класическа хорна.
- Намалил си номиналната мощност.
Това, което може да се направи, е да се възстанови оригиналната звукова бобина и ако масата и те притеснява, да се навие с алуминиев проводник.

MAX

#4 Мнение от MAX »

Благодаря за отзивите :D наясно съм,че можеби конструкцията вече да нее пригодна за хорна,но звука на мене и не само на мене ми хареса повече просто чувството за възприемане на музикате е по осезаемо високочестотната област просто изгря ! в сравнение с не моднатия разположени един до друг мода свири по отвотрено и прави излюзия,че свирят двата говорителя едновременно а е само той и обратното не моднатия ако се пусне звука е затворен с много по-малко обем 8) Просто трябва да се чуе.
За чувствителността несъм мн сигурен,че е нарастнала или просто отдавана мощност от усилвателя е нарастнала :) но измерена на кул про тя е с около 3 дб завишена спрямо 8 ома.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

MAX написа: За чувствителността несъм мн сигурен,че е нарастнала или просто отдавана мощност от усилвателя е нарастнала :)


Можеш да бъдеш 100% сигурен, че е НАМАЛЯЛА 2 пъти (-3dB)
В работната магнитна междина имаш два пъти по-малко навивки.
Последно промяна от Rumen Suvandjiev на Съб Фев 17, 2007 1:41 pm, променено общо 1 път.

Аватар
rumbarski
има опит
има опит
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 12:00 am
Местоположение: Стара ЗагораПловдив
Обратна връзка:

#6 Мнение от rumbarski »

Нормално е на по-нискоомния да ти се струва, че свири по-силно, т.к. на него усилвателя му отдава повече мощност и за това ти се струва, че ти се е вдигнала чувствителността. :)

Поздрави!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от Nanko Rusev »

MAX написа:Благодаря за отзивите :D наясно съм,че можеби конструкцията вече да нее пригодна за хорна,но звука на мене и не само на мене ми хареса повече просто чувството за възприемане на музикате е по осезаемо високочестотната област просто изгря ! в сравнение с не моднатия разположени един до друг мода свири..


това все още в два различни бас рефлекса ли е ?

MAX

#8 Мнение от MAX »

Да все още,но тези дни смятам да им сваля параметрите 8) да видим кое на къде е мръднало с меден пръстен са 206 ците именно заради високите,сега блеснаха (пвече от нормалното) и мисля,че вече може и без него но :roll: И бас има !

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Ivan Rachev »

Момчето е много объркано :cry:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re:

#11 Мнение от haralanov »

MAX написа:...в сравнение с не моднатия разположени един до друг мода свири по отвотрено и ...
Поздравления за наблюденията и най-вече за слуха!

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Fostex FE206E Radical MOD

#12 Мнение от DRGeorgiev »

Да споделя и аз нещо по-темата,преди време "audiomaster" Р.Атанасов ми беше преработил широколентови 12"8 ома,също така имаше при мен и 3,6 омови 12-ки пак от него,при сравнението 4 омовите имаха много по-голям микродетаил и звукова картина,избрах с ниското съпротивление и до сега съм с тях,въпреки че усилвателя ми е за 8 ома товар.
Не ме интересуваха техническите параметри и закони в случая, нискоомните звучаха по-добре.
Последно промяна от DRGeorgiev на Вто Май 24, 2011 10:31 am, променено общо 2 пъти.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Fostex FE206E Radical MOD

#13 Мнение от velinski »

Качествена висоокомна бобина се изработва изключително трудно в домашни условия, ако се търси ниска маса и нисъкпрофил. Плосък алуминиев проводник с малки диаметри на практика не може да се намери.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Fostex FE206E Radical MOD

#14 Мнение от Audiomaster »

Велински, Георгиев никъде не е споменал, че неговите 12" широколентови са направени от аматьор при домашни условия :wink:

За получаването на качествен звук не е задължително проводника да е алуминиев, а и при нужда и достатъчно финанси, може да се намери колкото искаш и какъвто искаш кръгъл, правоъгълен, квадратен, триъгълен, многоъгълен и т.н. алуминиев помеднен емайлиран проводник.


Много интересно, темата е писана от автора й през 2007, в нея и и аз имам един пост, и кому е пречел, че е затрит ей така между другото? Вече станаха доста темите, в които мои постове са премахнати при преместването на форума, което някак си не важи за други потребители обаче...
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост