ПРАВОПИС....Култура, политика, ценностни системи

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от sparky »

Няма смисъл. Проблема е на друго място, не тук. И съответно за решението му с почти нищо не можем да помогнем, поне на този етап. И аз доста дълго време адски се нервирах и пишех злостни забележки къде ли не.

Вече се уморих. Проблема не е че не знаят, а че не искат да се научат. Такова ни е и обществото. Затова сме и на тоя хал.

Дай ми пример за поне едно нещо в тая "държава" и "общество", дето да е в ред! Все още съм тук, но вече не остава почти нищо, което да ме задържа. Усещам че ако така я карам, или ще откача, или ще се изнеса на някъде.

Това да стана пияница или наркоман, както много други, за щастие е "out of question" за мен. Имам достатъчно силна воля за да не го направя. Решението е другаде...

Иначе да си тъп и ограничен е най-лесно. Но това най-често не зависи от нас, а от възпитанието и умствения ни багаж. Едното зависи от близките ни, друото от Този, дето ни е сътворил. :)
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Stefan Stefanov »

Темата е стара колкото е стар форумът.
Няма оправия, непрекъснато правим забележки, но положението никак не се подобрява, за съжаление.
Но от друга страна, това е личен избор: да се представиш добре пред останалите или да пишеш неграмотно и да ти се смеят всички, че не можеш да научиш дори родния си език, а се опитваш да правиш аудио!
Когато прочета подобни писания веднага ми става ясно какъв човек ги е писал.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#4 Мнение от Simonov »

sparky написа:Няма смисъл. Проблема е на друго място, не тук. И съответно за решението му с почти нищо не можем да помогнем, поне на този етап.


Но тези които немогат да пишат :smt075 , просто небива да пишат тук. Този фирум просто не е за всеки. :!: :!: :!:

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от sparky »

Simonov написа:
sparky написа:Няма смисъл. Проблема е на друго място, не тук. И съответно за решението му с почти нищо не можем да помогнем, поне на този етап.


Но тези които немогат да пишат :smt075 , просто небива да пишат тук. Този фирум просто не е за всеки. :!: :!: :!:


По принцип си прав. Само че някой трябва да отдели време да им трие постовете или да им прави забележки. А тоав не винаги е възможно. Повечето модератори до колкото знам не си изкарват хляба с това, а го правят на добра воля, и съответно едва ли винаги имат време. :)
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Ivan Rachev »

sparky написа: Повечето модератори до колкото знам не си изкарват хляба с това, а го правят на добра воля, и съответно едва ли винаги имат време. :)
...споко аз в повечето случаи съм нон стоп онлайн :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#7 Мнение от Simonov »

Мисля, че това е решението тук. Просто постовете ще се трият без предупреждение. Не можем да ги научим да пишат, но можем да ги научим да НЕ пишат кадето НЕ ИМ Е МЯСТОТО :evil:

dr_Justice

#8 Мнение от dr_Justice »

Simonov, според мен си малко краен. Това е колкото личен проблем, толкова и проблем на образователната ни система.

Имам друго предложение. Ако управата е съгласна да се дадат администраторски права на 1-2 ма доброволци, които да редактират само правописав отделните постове. Така ще се виждат конкретните грешки и да се надяваме, че допускащите ги ще имат желание да ги преодолеят.
Иначе всички правим грешки, но лошото е, че някои се самовъзпроизвеждат.

Аватар
BotsRevenge
има опит
има опит
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от BotsRevenge »

Има обаче една тънкост, с която се сблъсках, когато правех точно това в modsbg.com (който за съжаление не работи) и тя е, че ако човек иска да редактира, но не желае конфликти и скандали, то е добре да го прави без да споменава за намесата си. Аз така правех и привидното ниво на грамотност във форума ме радваше. За това, ако наистина администраторите решат да дадат такива права на някого, то е добре да имат впредвид този мой съвет.

Между другото, точно след един голям скандал заради редакциите ми, няколко души започнаха да пишат доста културно, а преди това не се отличаваха от коментираните индивиди в тази тема, но все пак средната възраст на посетителите на modsbg.com беше около 15-16години, а при тази възраст все още има шансове за оправия. Тук не знам дали би се получил същият ефект.

dr_Justice написа:Освен това нещата трябва да се правят с -> :wink: усмивка и намигване.


Така е. С блага дума се постига много, а с блага дума и пистолет още повече :P
Последно промяна от BotsRevenge на Чет Юни 01, 2006 3:01 pm, променено общо 1 път.

dr_Justice

#10 Мнение от dr_Justice »

BotsRevenge, прав си, но ако всички изходим от идеята, че не сме идеални и и допускаме грешки, не мисля, че ще има проблем. Освен това нещата трябва да се правят с -> :wink: усмивка и намигване.

Teodora Todorova

#11 Мнение от Teodora Todorova »

Аз предлагам да отворим тема, в която да колекционираме подобни постове. Както и други изцепки във форума. Само се надявам това да не увеличи броя на Убидените и засегнатите.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Ivan Rachev »

freestate написа: Само се надявам това да не увеличи броя на Убидените и засегнатите.
....за убидените и засегнатите има цял форум готов да ги приюти за това не ги мисли [smilie=mylove.gif]
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
BotsRevenge
има опит
има опит
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Ное 13, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от BotsRevenge »

Да, напълно те подкрепям. Неведнъж съм казвал, че ако неграмотниците и простаците не срещат отпор, обществото ни ще се срине. В момента везната клони към тях и е дълг на всички ни да се борим България да оцелее. Камионаджии не могат да управляват държава.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта