По какви белези да разбера дали колоната е хубава

Съобщение
Автор
alexandrov - некадърника

#16 Мнение от alexandrov - некадърника »

Ivan Rachev написа:еми аз съм бил няколко пъти , ама за да не стават излишни спорове мисля следващият път да сме заедно :wink:

:)

peko
има известен опит
има известен опит
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от peko »

Някой беше казал че преди време марките работеха за името си а сега е обратното ..... не се бойте да попаднете на "маркова" пръчка това явно е нормално :x , имайте доверие на джедаите от форума за да няма грешки , подлагайте всяко мнение на обсъждане .
За мен лично изборът на колони е адски труден (ако естествено не се касае за ушевадно по-добри на каквото и да е прослушване).Факторите за добра акустика са безброй и подлежат на експериментално проучване което може да покаже абсолютно противоречиви резултати при различни условия и не особено "неутрални" източници. Естествено има "ненеутрални" източници които всъщност са мечтата на много аудиофили .
Всичко опира не до конкретните параметри а до слушане , нали все пак всичко е заради музиката и нейното правдиво възпроизвеждане в домашни условия (по-скоро до емоционалното възприятие).

gps

#18 Мнение от gps »

Хубавите колони не се натрапват и направо не се забелязват :wink: -когато качеството на възпроизвеждане е такова че те грабне звука (или се потопиш напълно в слушането)!!

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Kiril Kirilov »

beauty_divine написа:Tипично за най-големите марки - Jamo, JBL, Pure Acustics, Thunder [smilie=to funny.gif]

Хе-хе, едва ли изброените са станали толкоз големи правейки боклуци :D


Хе-хе, откъде знаеш, колко са големи и как точно си правят нещата?

Те и Майкрософт са много големи и Лада и Москвич бяха много големи, ЗИЛ, ГАЗ, КАМАЗ, КРАЗ също бяха много големи...

Факта, че си направил избора си в информационно непрозрачна среда и без практически опит в слушането, не ти дава основание да мислиш че най-популярните са "най-големите и най-добрите" :smt104

peko
има известен опит
има известен опит
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от peko »

gps ти като един виден джедай тези неща ги разбираш абсолютно компетентно :D .Аз като един пълен лаик след многодневно обикаляне по скапаните магазини най-накрая бях грабнат от едни колони .Толкова дълго време преценявах мислих , четох и накрая се хвърлих на един модел за който не бях се замислял :oops:
Грабнаха ме :) на първо слушане . Естествено тогава не съм се и замислял че в България има хора които мислят в далеч по-голям мащаб и са напълно способни ..., но ето това се случи :D
Благодаря :D

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Demiurg »

Абе то и мен ме грабнаха едни Focal-и в еди н магазин, ама маса пари... С което отрекох купешкото, поне за колони и усилвател...

peko
има известен опит
има известен опит
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от peko »

офф
Естествено ако човек се запали да си изработи сам нещата и се интересува , чете и пита и има някаква база е най-добрата идея .Всичко опира до амбицията , времето и умствения багаж .
То именно затова е форумът , поне доколкото съм се ориентирал.
/офф

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Ivan Rachev »

Demiurg написа:Абе то и мен ме грабнаха едни Focal-и в еди н магазин, ама маса пари..


после нали чу клапите на тромпета и при мен :wink:
Последно промяна от Ivan Rachev на Съб Май 13, 2006 9:59 pm, променено общо 1 път.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#24 Мнение от Demiurg »

^
Те твоите са една друга бира... :D
Дай Боже всекиму такава техника !!

:D

Teodora Todorova

#25 Мнение от Teodora Todorova »

Онзи ден Киро ми припомни за фактора "коефициент на настръхване" :mrgreen:
Добавям го като един от моите критерии за добра система.
Нещете да помагате нещо :?

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от Rumen Zografov »

Freestate написа:Онзи ден Киро ми припомни за фактора "коефициент на настръхване" :mrgreen:
Добавям го като един от моите критерии за добра система.
Нещете да помагате нещо :?


Ха-ха...."коефициент на настръхване" :mrgreen: Много показателен фактор,наистина,но не дотам определящ - тук вече си казва думата конкретната музика,която се слуша.Ша мъ проштаате,ама Сашка Васева нема да ме "настръхне" на никаква апаратура :smt040

Поздрави!!! :)
Изображение

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от toroid »

Задължително преди избора на колони отиваш на концерт класическа музика!След това слуховата памет ще ти помогне да прецениш колоната която слушаш дали възпроизвежда музикалното произведение максимално близко до оригинала/добре е да пуснеш същата музика от концерта при прослушването на колони/.Също е полезно прякото сравнение/когато има възможност за това/между два или повече чифта озвучителни тела и като ги превключваш на един и същ източник и с една и съща музика усещаш кои колони как свирят и кои точно ти харесват.То не че няма някога да чуеш и по-добри ама ............Лошото е ,че и с усилвател трябва да се съобразява човек защото както е известно на всеки, едни и същи колони с различни усилватели свирят различно и обратно.Дори и най-доброто да си си езбрал и да ти се чуват перфектно дадени колони все ще се намери някой,който да им намери кусур :wink: ,всичко опира до индивидуалност на личноста-предпочитания,вкус,качество на слуха и особености на слуховия апарат на индивида,акустическа обстановка при която се слуша музиката и т.н.Според мен единни правила няма и не могат да се създадат за правилна преценка на колони важащи за всички "слушатели" и любители на хубавото звучене.Най общо казано-не се поддавайте на чуждо мнение а избирайте по собствен критерий и според това какво ви харесва като преди това слушайте много "жива"музика,ходете по концерти и се заслушвайте във всеки елемент на музиката и в индивидуалните особености на тембъра на всеки музикален инструмент,това ще ви помогне извънредно много за създаване на правилен критерий при избара на колони! Съществена роля играе опитът при определяне качеството на една колона.Не всеки може да хване лекото повдигане на високите точно там където трябва да бъдат без изменение /то е ефектно и за него се хващат доста непросветени но не е вяро подобно звучене/и,че това се дължи на некачествения говорител или неправилно оразмеряване на филтъра./Ето още една причина да се насочи вниманието на неопитните към фулреиндж/Има много да се пише по темата но пак няма да се сметне това за "твърдо" и абсолютно сигурно правило за определяне качеството на колоните.А,щях да пропусна,не се подвеждайте по каталожни данни и фрапиращи цифри при избора на колони,особено фабрични фирмени!Не се замайвайте по мощноста и външния вид/честа грешка на много начинаещи/,това не трябва да ви кара да смятате ,че колоната е много добра!А "настръхването" е абсолютно задължително и единствено постоянен и неизменен/и много важен/ фактор!
Когато една система те завладее/или в частност колоните/и те накара със звука си дълго след като си спрял да я слушаш,да мислиш непринудано за това как свири и да я чуваш в себе си превръщайки я в еталон за теб и като чуеш нещо друго веднага да ти прави впечатление,че оная система или онези колони дето са ти още "в ушите" звучат далече по-добре,то това са колоните дато ще са ти необходими!
Лично мнение и опит.Не е задължително да го ползвате :P

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#30 Мнение от toroid »

Молиш го"учтивия" да пусне колоните с различни усилватели и с разнообразен жанр музика.Ако можеш си отнеси там твоя усилвател и ги чуй с него.Слушай други колони не само там но и в други магазини,запомняй звученето им и сравнявай.Носи си собствени дискове с позната музика.Не се оставяй да те убеждават когато нещо не ти хареса,че е хубаво.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 14 госта