По какви белези да разбера дали колоната е хубава

Съобщение
Автор
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#61 Мнение от Nanko Rusev »

Първия и единствен критерий би трябвало да ти е да свирят добре.

Други неща са просто необходими, за да може това да се случи.

DJ_Kras

#62 Мнение от DJ_Kras »

Да напално си прав.Но ако ги няма необходимите неща и условия(другите
както ги нарече)няма как да се харесат.Просто едното е неразривно свързано с другото:))

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

мое мнение

#63 Мнение от nikikoz »

Мисля че когато става въпрос за избор на музикална система или част от нея въпроса е силно субективен...един харесва едно а друг друго и универсална истина няма. По- напредналите хора в сферата на хай фито забравят нещо много важно, какво са правели те преди да натрупат опита които имат в момента? Ами те са правели същите глупости, купчина грешки които след време са изглеждали смешни дори и за тях самите. Според мен хайфиста трябва да премине през ествественото си развитие което за съжеление включва и грешките. Знам че по-напредналите се опитват да предпазят „незрящите” от грешки но за съжеление има една мисъл в която аз напълно вярвам...”всяка истина спира да бъде истина в момента в които я кажеш на някой друг”. Уважавам опитите на хора като Иван Рачев да накарат другите да „прогледнат” но това е обречена кауза тък като по -голямата част от хората са „слепи” за да видят истината, на тях просто не им достигат познанията за да разберат това което им се казва.
Та на въпроса за хубавите колони...много е лесно, хубава колона е тази колона която харесва на този които я слуша а като му дойде времето и той придобие опит сам ще разбере колко хубава е тя всъщност.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: мое мнение

#64 Мнение от Ivan Rachev »

nikikoz написа:Мисля че когато става въпрос за избор на музикална система или част от нея въпроса е силно субективен...един харесва едно а друг друго и универсална истина няма. По- напредналите хора в сферата на хай фито забравят нещо много важно, какво са правели те преди да натрупат опита които имат в момента? Ами те са правели същите глупости, купчина грешки които след време са изглеждали смешни дори и за тях самите. Според мен хайфиста трябва да премине през ествественото си развитие което за съжеление включва и грешките. Знам че по-напредналите се опитват да предпазят „незрящите” от грешки но за съжеление има една мисъл в която аз напълно вярвам...”всяка истина спира да бъде истина в момента в които я кажеш на някой друг”. Уважавам опитите на хора като Иван Рачев да накарат другите да „прогледнат” но това е обречена кауза тък като по -голямата част от хората са „слепи” за да видят истината, на тях просто не им достигат познанията за да разберат това което им се казва.
Та на въпроса за хубавите колони...много е лесно, хубава колона е тази колона която харесва на този които я слуша а като му дойде времето и той придобие опит сам ще разбере колко хубава е тя всъщност.
.... :D чак пък толкова да си объркан бивали....целта на всеки един аудиофил , хай-фист или меломан по света е една единствена , системата му да свири максимално близко до живото изпълнение.От това по-обективно не се сещам . Дори и само един човек да "прогледне" е достатъчно за това каузата да не бъде загубена а в случая Етераудио за няколко години вдигна аудионивото на цялата държава :wink: Цитата с истината го използвай след като го разбереш .
п.с. не ме разбирай погрешно , оценявам факта че си добронамерен :smt023
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

отговор

#65 Мнение от nikikoz »

не те разбирам погрешно Иване...мисля че ти не ме разбра. Просто казвам че за един човек които не е слушал достатъчно е много трудно да разбере това което му казваш ти например. Ти си прав, че твоята оценка за качествата на една музикална система са обективни но след колко време слушане и колко системи си сменил преди да можеш да направиш това? Начинаещите хора имат нужда да извървят дълъг път преди да могат да те разберат и най важното да оценят реалния звук за които говориш ти... те просто не могат да чуят това което чуваш ти. Така мисля аз...

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: отговор

#66 Мнение от Kiril Kirilov »

nikikoz написа:не те разбирам погрешно Иване...мисля че ти не ме разбра. Просто казвам че за един човек които не е слушал достатъчно е много трудно да разбере това което му казваш ти например. Ти си прав, че твоята оценка за качествата на една музикална система са обективни но след колко време слушане и колко системи си сменил преди да можеш да направиш това? Начинаещите хора имат нужда да извървят дълъг път преди да могат да те разберат и най важното да оценят реалния звук за които говориш ти... те просто не могат да чуят това което чуваш ти. Така мисля аз...


Прав си като твърдиш, че "Начинаещите хора имат нужда да извървят дълъг път преди да могат да те разберат" но нали затова ние се опитваме да им поднесем много неща наготово?

Всеки има интелект и свободна воля, дали да получи знание наготово или като полу-робот да си действа по твърдата програма на изминаване на трънливия път към истината.

Всеки е минавал по него, ако не за аудиото за други неща.... Всеки може да използва ако не опита си поне интуиция да съкрати част от него. Не да прескочи целия път, но някои завои да изправи ;-)

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: отговор

#67 Мнение от Ivan Rachev »

nikikoz написа:не те разбирам погрешно Иване...мисля че ти не ме разбра. Просто казвам че за един човек които не е слушал достатъчно е много трудно да разбере това което му казваш ти например. Ти си прав, че твоята оценка за качествата на една музикална система са обективни но след колко време слушане и колко системи си сменил преди да можеш да направиш това? Начинаещите хора имат нужда да извървят дълъг път преди да могат да те разберат и най важното да оценят реалния звук за които говориш ти... те просто не могат да чуят това което чуваш ти. Нека не забравяме че не всеки е роден за да стане хайфист има хора които слушат много смешни за теб системи но това не ги прави нещастни.....
...идеално се разбирам с всеки с който съм комуникирал на тема аудио , доказателствата за това са навсякъде около теб...незнам как не си забелязал колко много хора има само от този форум дори , които намериха своята система в лицето на :еднотактов клас А+широка лента в хорна :wink: . Да сменил съм много системи и не мисля че всеки начинаещ трябва да плати данък глупост , закупувайки неправилните компоненти.....както твърдиш че тряба да стане ти.Ушите на всички ни са еднакви ..поинтересувай се :) , разликата е в "музикалните таблици" които трупаме в едното полукалбо на мозъка докато слушаме музика през живота си.Разликата идва от там кои колко музика е изслушал и на каква система , демек колко таблици е натрупал и колко са те са верни.
Едно от нещата заради което Музиката е велика е факта че се прави от хора за хора , от което следва че всеки е роден хайфист , останалото е възпитание и шанс :) .Смешни системи за мен няма , има такива които звучат добре и такива които свирят , интересувам се само от 2-рите .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: отговор

#68 Мнение от Rumen Suvandjiev »

nikikoz написа:Начинаещите хора имат нужда да извървят дълъг път преди да могат да те разберат и най важното да оценят реалния звук ...


Без база за сравнение, без опит за обективна оценка и без съветите на хора, които не са ръководени от единствената цел да продадат нещо, този път не само че е дълъг, но и скъп. Познавам хора, които наистина обичат музиката и са похарчили много грешни пари, само за да сменят едно прехвалено устройство с още по-прехвалено, само за да разберат, че след години се намират на същото място, от което са тръгнали. Колкото и дълъг път да изминеш, няма да стигнеш никъде, ако се въртиш в кръг.

Аватар
100
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

За колоните

#69 Мнение от 100 »

Ако леко префазираме прочутата руска фраза, ще се получи "на слух и цвет, товарищ нет". Всеки си има собствен вкус и най-добрия критерий е да чуеш любимата си музика и да решиш коя колона я пее най-добре. При това за предпочитане в стаята, където след това ще слушаш, освен, ако това не е банята, разбира се.

Teodora Todorova

#70 Мнение от Teodora Todorova »

Аз реших, че колоните/системата/ не трябва да имат много белези, ами максимален брой спечелени "битки" и в тази връзка поднасям искрени извинения за подвеждащото заглавие на темата :oops:

vvladimir
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Авг 13, 2017 1:38 pm
Местоположение: ямбол
Обратна връзка:

Re: По какви белези да разбера дали колоната е хубава

#71 Мнение от vvladimir »

Първо, думата хубава е относителна - за един черна за друг кафява :) Преди доста години от Англия си купих слушалки technics RP-F350. Те бяха сравнително евтини 35 паунда. Още първия път когато ги чух ми направиха силно впечатление. Не бях чувал никъде нищо по-добро. Всички хора, които ги пробваха бяха направо изумени, но за тя е разбираемо, те си купуваха слушалки до 5 лева. Песни на Andrea Bocelli, Pavarotti, Члентано, звучат уникално и с никои други колони или слушалки не съм чувал подобно. С тях се чуват всички звуци, ясно и отчетливо, без прекален бас. Според мен, добрата колона, ще я познаете и ще ви направи силно впечатление от към качество
С каретата на миналото никъде няма да отидеш

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта