Spotify - впечатления

Съобщение
Автор
Besnia_dodo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Окт 26, 2012 1:15 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Spotify - впечатления

#1 Мнение от Besnia_dodo »

Здравейте,

Реших да се регистрирам в Spotify, поради очевидното удобство да предоставя (почти) всичката музика, за която мога да се сетя. Безплатната версия стриймва с качество, което никой, струва ми се, не би сметнал за приемливо, независимо дали е аудиофил или абсолютен глухар. Реших да платя 5 евро/месец за Премиум версията, която обещаваше високо качество в (ала) 320Кб. За съжаление почти всичко, което прослушах нямаше нищо общо с 320кб. Качеството на записите варира от ужасно до що годе прилично, като по-голямата част спадат към ужасно. Правя сравнение с 320кб MP3 файлове, а не със CD-та. Не очаквам CD качество от Spotify. С малки изключения резолюцията на записите е доста лоша, динамиката е почти липсваща в страшно много записи. Имам чувството, че умишлено са обработени така. Не можах да изпитам никаква емоция на нито едно от 79-те парчета, които прослужах и маркирах. Не съм очаквал, че ще мога да използвам Spotify като източник за основната си система, но за съжаление, дори на мобилния ми телефон с прилични тапи, липсата на прилично качество е ..хмм.. малко дразнеща.

Плюсът на Spotify, който определено оправдава цена от 5 евро (че и повече) е функцията Discover, благодарение, на която открих много нови хубави парчета и няколко готини изпълнители.

Ако качеството наистина стане 320кб, то Spotify би бил един чудесен инструмент за небрежно слушане на музика от мобилен телефон или за стрийм в колата. Дано съм бил полезен на някой… ако не, пратете ме в другия форум :wink:

Поздрави.

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Spotify - впечатления

#2 Мнение от ivo_63 »

ами на 31.03 излиза новия албум на соната арктика, в спотифи е качен вече и има 11 парчета, по 2 евро всяко - 22 евро, албума ще струва 25 лева, така че от финансова гледна точка никаква далавера

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

Re: Spotify - впечатления

#3 Мнение от Bojo »

Ами аз съм голям фен на Spotify заради възможността да получа информация за нови (и не само) албуми. Ако нещо ми хареса после се го доставям в качествен вид (главно на CD).

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Spotify - впечатления

#4 Мнение от kromuilis »

Е, за информация сигурно става, макар че има и други варианти като например youtube, където между другото някои неща не звучат чак толкова зле.
Аз ето например днес, цял ден слушах музика от компютъра. Flac и Ape, но през 13м.интерконект и се кефих максимално.
Така че нещата опират до нагласа и настроение по някога според мен.
Поздрави :)

ivo_63
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:28 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Spotify - впечатления

#5 Мнение от ivo_63 »

за инфо тук
http://metalarea.org/forum/
ама аз съм по рок музиката

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта