Проблем с местоположението на буфера

Съобщение
Автор
Razar
има известен опит
има известен опит
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Проблем с местоположението на буфера

#1 Мнение от Razar »

Значи проблема ми е следния уфера ми е разположен ценрално до едната стена (стената е с прозорци) и само от някои места на стаята се чува хубав бас а от другите слусхам все едно през 10 ватова уредбичка за 150лв също так се чува супер когато съм стъпил на масата т.е. буфера е под мене можете ли да ми помогнете да избера по оптимално място стаята е 15-16 кв/м ако искате утре ще направя чертеж на стаята за да придобиете представа
Последно промяна от Razar на Съб Мар 11, 2006 4:37 pm, променено общо 1 път.

Аватар
ak101
чете
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 1:00 am
Обратна връзка:

#2 Мнение от ak101 »

1 не е буфер а уфер :wink:
слагаш уфера където ще седиш като слушаш и почваш да лазиш по земята където го чуваш най-добре го слагаш там и си готов

boris_valkov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от boris_valkov »

Здравей,

поиграй си с това и ще ти стане поне малко по-ясно.

:)

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от oceanman »

Ние тука да не сме локомотивно депо....Моля изразявайте се правилно...

Razar
има известен опит
има известен опит
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Razar »

ak101 първо се извинявам за грешката си но просто буфер ми се налага да го използвам по често като дума и за това :oops: Та на мястото на което седя се чува хубаво но аз искам да го сложана възможно най оптимално място так че да се чува добре от колкото се може повече точки в стаята.

Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Stoqn »

Сложи го в ъгъла там ще се чува най-добре в стаята.На места не чуваш нищо защото се получава акустично късо съединение в стаята.Ако искаш да е равномерно в цялата стая трябва звукавата вълна да не се отразява от стената.Налепи стените с звукопоглъщащ материал и ще имаш равномерен звук в цялата стая.

Gavril Gavrilov

#7 Мнение от Gavril Gavrilov »

Или дай по руския метод със лазенето, или просто хакай в ъгъла. Ако имаш големи мебели от типа на дивани или канапета с тапицерия, легла с матраци, секции с книги, тези неща имат огромно значение за баса.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#8 Мнение от Sylis »

sunderaubg написа:Или дай по руския метод със лазенето, или просто хакай в ъгъла. Ако имаш големи мебели от типа на дивани или канапета с тапицерия, легла с матраци, секции с книги, тези неща имат огромно значение за баса.


Та как според теб ще повлияе леглото и как тапицирания диван например.Мебелите са отражатели на звуковите вълни и оттам идва и различното звуково налягане в различните точки от стаята.Ако същия този събуфер го инсталираш в празна стая с голи стени в един от ъглите пак няма да е еднакво налягането в различните точки от стаята.Според мен това което иска Razar е много тръдно осъществимо в домашни условия,най-вече във всекидневната или хола.Някакси не върви да си налепиш по стените в стаята за гости примерно звукопоглъщащ матерял... ;),пък знае ли човек :roll: к

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#9 Мнение от Anakin »

Идеята не е че във всяка точка ще се чува еднакво а че ще е по добре но както и да е.На мене идеята ми е защо смяташ че мебелите не влиаят на звука в стаята.Искаш да ми кажеш че една секция дали я има или не няма значение или не си го пробвал или си глух.Аз съм слагал еднаква музика в една стая с и без мебелите разликата е огромна например: когато стаята не е обработена се получава едно ужасно ехтене като в пещера когато е празна.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#10 Мнение от Sylis »

Не си ме разбрал правилно Anakin.Никога не съм казвал че не повлияват мебелите.Даже ясно съм намекнал че те играят главната роля за акустиката в стаята след геометрията на самата стая и разположението на озвучителното тяло.Става въпрос по скоро за разликата между дивана и секцията например,че едното поглъща а другото отразява до известна степен ако мога така да се изразя... ;)

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Като стана дума за ЖП, буферите на вагоните са по чифтове.
Ту-тууууууу! :D :D :D

А сега по-сериозно. Идеята с чифтовете не е лоша, ако искаме да постигнем по-добра равномерност на баса и да елиминираме стоящите вълни в помещението. За съжаление това оскъпява два пъти цялото начинание.
Друг вариант за борба с този ефект предложиха B&W с модел, на който фазоинвертора на събуфъра да се настройва като дължина според помещението. Други фирми пък предлагат набор от 3 фазоинверторни тръби със същата цел...

Аватар
the_ancient
чете и пита
чете и пита
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 12:00 am
Местоположение: Chicago, IL, USA
Обратна връзка:

#12 Мнение от the_ancient »

Сложи си една суб хорна в средата. Ще имаш и колона и маса. 2 в 1 ! :D

Аватар
DJ69
има известен опит
има известен опит
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#13 Мнение от DJ69 »

Аэ ползвам на 2 раэположени на раэлични места,след няколко часа местене се получи добро эвучене :D

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта