R.I.P High-End Audio?

Съобщение
Автор
Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: R.I.P High-End Audio?

#16 Мнение от velinski »

А на звук сравнявал ли си двете машини, нещо А-В, АВХ и пр.?
Залагам пакет дъвки, че не свирят еднакво - в полза на Goldmund-a :wink:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: R.I.P High-End Audio?

#17 Мнение от npn »

Simonov написа:Ей го на, хай-ендя:

http://www.head-fi.org/t/285743/goldmund-v-s-pioneer

:mrgreen:
Дали си внушавам или познах за кабелите :lol:
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

Re: R.I.P High-End Audio?

#18 Мнение от Sylis »

Плачевно в случая е, че има хора, които както някой по горе спомена "...гледат, слушат и купуват".Това е една друга, доста дъфкана тема.
Смея да кажа, че познавам хора с High-End DIY системи, броящи се на двете ми ръце и всичко това дължащо се на този форум.
Аз самия преди около 10-тина години, ако не бях потърсил в интернет някакъв софтуер за изчисляване на ОТ и не бях попаднал на точното място,
едва ли щях вмомента да слушам широколентови говорители в хорна с еднотактов лампов усилвател, сребърни кабели и т.н.Веднъж "запали ли се
огъня", стремежа за развитие и подпбряване аудио системата винаги ще расте, мястото оставащо за живеене в стаята ще намалява...Разбира се,
всичко това през моя мироглед.

Аватар
p100ynov
има опит
има опит
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 11:14 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: R.I.P High-End Audio?

#19 Мнение от p100ynov »

Sylis написа:Плачевно в случая е, че има хора, които както някой по горе спомена "...гледат, слушат и купуват"
Не разбирам каде е плачевността на "случая", щом е замесено слушане - осмисляне на чутото - вземане на решение за закупуване.
Симонов, откъде го изкопа този 10 годишен плейър и трябва ли той да ни служи за обобщение, за фирмите с претенции за хай-енд-ност са шарлатани?
Аз също съм сигуен, че Goldmund-а свири по-добре! Приеми хората от фирмата като колеги - моднали са Pioneer-а, сложили са си марка и цена. Ако те кефи - влачиш. Къде е измамата?!
Мисля си, че се отдалечихме от темата, ама то, така или иначе, темите са за всичко.
Хай-енд винаги ще има. За някои това ще е начин тарикатски да изкарат пари от глухи клиенти, но за други (като мен) хай-енд означава продукт, който се цели към максимално добро възпроизвеждане на материала според знанията, уменията и възможностите на създателя си... и според джоба на потребитреля.
you're nobody without a naim

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

Re: R.I.P High-End Audio?

#20 Мнение от Sylis »

p100ynov написа:Не разбирам каде е плачевността на "случая", щом е замесено слушане - осмисляне на чутото - вземане на решение за закупуване.
Плачевното в случая е, че има хора биват заблуждавани, чрез външния вид на даденото изделие с high-end произход.Предлагат се като такива на безбожно високи суми пари, надхвърлящи впъти вложените елементи,
кабели и материали, както се вижда на линка по горе.

Аватар
p100ynov
има опит
има опит
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 11:14 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: R.I.P High-End Audio?

#21 Мнение от p100ynov »

Всички тия "хора заблуждавани" носят глава на раменете, уши на главата, мозък - вътре в нея (примерно:). Да слушат, да мислят, да решават. Ако една празна кутия за x0000 пари свири по-добре от пълна такава за същите, кои са балъците?!
Ти лично колко такива "заблудени" хора познаваш? Защото аз съм склонен да си мисля, че едно от най-големите удоволствия на хората, които са си направили нещата yourself или са закупили такива, е да си мислят за тези с парите... и системите за 100+ хиляди леви, като за едни от най-големите балъци!! Честно :mrgreen:
you're nobody without a naim

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: R.I.P High-End Audio?

#22 Мнение от velinski »

"Балъците" слушат и сравняват техника н-пъти, преди да "хвърлят" много пари. Колкото са по-богати "балъците", толкова по-трудно дават пари. Легендите за милионерите, на които им опаковат половин магазин, са весел градски фолклор :D

Бил съм свидетел няколко пъти на истински балъци обаче, които хвърлят пари по схема, без да чуят Нещото, защото схемата им се струва уникално инженерна и с уникални параметри... пък Нещото свири плачевно бозаво-безлично и немузикално. Язък за уникалните 0.00001% THD! Ама "аудиофили" всякакви - едни слушат с уши, други с очи, трети не слушат и не чуват, само тролят по форумите :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: R.I.P High-End Audio?

#23 Мнение от Simonov »

Един от най-добре свирещите усилватели (лампов) които съм слушал е правен от инженер и е изчислен по тревиална инженерна методика. Никаква аудиофилия няма вътре. В т.ч. и аудифилски чарколяци миропомазани. За капак, няма брум, за разлика от много аудиофилски изчадия с бюджети от по няколко хилядарки.

:mrgreen:
Изображение

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: R.I.P High-End Audio?

#24 Мнение от Ivelin Braikov »

Simonov написа:...е правен от инженер и е изчислен по тревиална инженерна методика. Никаква аудиофилия няма вътре.
Точно затова ти е харесал.
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: R.I.P High-End Audio?

#25 Мнение от Simonov »

И на бая народ още :mrgreen:
Изображение

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

Re: R.I.P High-End Audio?

#26 Мнение от Bojo »

Simonov написа:Един от най-добре свирещите усилватели (лампов) които съм слушал е правен от инженер и е изчислен по тревиална инженерна методика. Никаква аудиофилия няма вътре. В т.ч. и аудифилски чарколяци миропомазани. За капак, няма брум, за разлика от много аудиофилски изчадия с бюджети от по няколко хилядарки.

:mrgreen:
Основния критерий при слушането да не е бил дали има или няма брум? :)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: R.I.P High-End Audio?

#27 Мнение от Nanko Rusev »

За мен това не е критерий при слушане. Ако има силен брум или друг шум, просто не стигам до слушане.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта