Проблем с задни съраунд колони JAMO

Съобщение
Автор
kano_me

Проблем с задни съраунд колони JAMO

#1 Мнение от kano_me »

Здравейте!
Имам един проблем, ако можете да ми помогне :). Значи проблема ми е следният: Имам ресивър SONY STR-DE 497 и колони 5+1 JAMO PG-HCS 6000 и не мога да накарам задните сыраунд говорители да свирят силно в съраунд режим. Чувал съм задни говорители от не толкова професионална система за домашно кино да свирят повече, а това според мен не е нормално.

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от toroid »

Първо-Джамо не са въобще професионални а и цялата ти системе-също, както си въобразяваш!Понякога "куче" марките работят сравнително по-добре. и Второ-проблема не е в колоните а в ресивъра.Размени колоните/включи предните на мястото на съраунда/ и ще провериш дали има разлика или пак си свирят слабо.Ако е така значи някъде в настройките бъркаш или сигнала дето се подава към ресивъра/за съраунда/ не е добър и е много слаб.

anticop
има опит
има опит
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от anticop »

Ресийвъра ти трябва да има опция за усилване на съраунда,центъра и събуфера от -10 до +10.Поне моя го има, а е същия кенеф с разликата че е JVC.
Guns dont kill pople, people kill people

kano_me

ре:

#4 Мнение от kano_me »

ок и да не е професиално аз смятам че системката ми е със задоволителни за мен способности в сравнение сыс системите DVD + колони.. а това с увеличаването съм го пробвал ама не дават хубав звук като центъра или предните колони.. някакъв подобен на ехо е..

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#5 Мнение от Zlatan Kitanov »

Ако е prologic ще е като ехо, пробвай с долби 5.1 или многоканален стерео-режим.

dido

#6 Мнение от dido »

Ти как определи че, не свирят силно? Не съм запознат с конкретния модел ресивър , но сигурно има тестов сигнал по време на който трябва да нагласиш нивата така че, колоните да свирят еднакво силно.
Какво чуваш после по време на филма зависи от това какво е направил звуковия режисьор. Има филми при които задните ефекти не се чуват добре. Други възможни причини са неправилно свързване на колоните или неправилното им разположение спрямо слушателя.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта