Наблюдение

Съобщение
Автор
Аватар
Proximity
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 8:01 pm
Местоположение: София,България
Обратна връзка:

Наблюдение

#1 Мнение от Proximity »

Наблюдение

Всичко започна през не толкова далечната 2007 година, когато месец преди рождения си ден реших, че трябва да си купя някаква „Аудио Система”. Продадох си телефона, взех още малко пари от майка ми, и право към „Технополис” Там със скромната сума която бях събрал (която беше обща, за колони и усилвател) реших да си купя подостоящ тип колони, марка - “Thunder”. Както споменах малко по-нагоре, средствата не бяха много, и парите не стигаха и за нов усилвател, за това, след като се прибрах в нас пуснах компютърът, и питах - Чичо „Google”, дали знае къде има усилватели втора ръка, и така попаднах на един сайт “Lj…b” (да не правя реклама), разгледах и си харесах един “SHARP” стерео усилвател 2х30, на базата на СТК чип, и т.н. По онова време тия неща като „интегрални”(на база чипове, транзисторни, лампови силватели, не ми говореха много, знаех каква е разликата, но чисто –технически(знаех какво е – чип, транзистор и електронна лампа), но до там. И така, с бюджет, от 230 лева се бях сдобил с колони и усилвател – РАДОСТ. Купих си и едно ДВД “KTN”(за 49 лева) почнах да си записвам – CD/DVD с музика(MP3) всичко беше супер. Същата тази 2007-ма, започнах работа. Един ден в офиса по време на обедната ми почивка, реших да изгледам някой филм, пускам лаптопа...... и какво да видя.... В лентата долу има минимизиран „IE” прозорец на който пишеше “bgaudio.org” Някой колега го беше забравил. Стана ми интересно, викам си: - Я, да видя, какво е това....
Кликнах...... и това беше началото.... От тогава до сега съм сменил 12 системи(Speakers, CD/DVD – Players, Amp,) След всяка смяна, към по-добро.... тези дискове, които си бях записвал ставаха все по зле звучащи, започнах да си купувам „Оригинални” дискове. До към 8-тата системна подмяна, нещата бяха добре, но......... след като нивото се качи още едно стъпало нагоре, и БУМ!!! Пускам си аз един диск, който до преди това ми звучеше добре, но вече не е така, и така още едно нагоре и още едно..... до днес, когато от 80-те матрични диска който имам, мога да слушам едва 6, и все по често записвам дискове, защото „добре” звучащите матрични дискове, не са по 15-20 лева, и не се продават в Аудио магазина на Мол-а. А преди си мислех, че скъпото са аудио компонентите, дали ?
Имам един приятел, той си слуша от ПЦ-то, с външен дак, увилвател „LINN” и старите ми колони “ReVox” , които му дадох. Когато отида в тях и слушаме музика, ясно чувам „собствения” звук на тази система, като че не възпроизвежда музиката, а свири тя самата..... Седя си, и си мисля..... той е късметлия, харесва му, всичко е ОК. Ами аз? Прибирам се в нас пускам същите Тракове, които сме слушали в тях.... еми то всеки трак всяка песен звучи по различен начин, и повечето звучат гадно(поне според това което аз чувам, и вкусът ми за звучене) И до какъв извод стигам, еми те хората които качват тези „Рип”-ове, ги свалят от същите тези дискове, които аз си купувах от Мол-а преди, на пръсти се броят хубавите рипове в наши тракери. От там се почва едно ровене и търсене на хубави рипове или качествени матрични дискове. Питам се.... Заслужаваше ли си ? ДА! ДА подяволите..... всяка стотинка. Определено въпреки всичко нямам намерение да спирам, не и в този живот.
Въпреки жената вкъщи... която ми казва, че все си мисли, че по-грозно няма как да стане, но аз все и показвам, че можело(нещо не се кефи на ОБ-тата ми), показах и на скоро какви ще са ми следващите тела...... тя полудя, каза, че ако вкарам това вкъщи се изнася, та май няма да си правя Хорни с преден рупор: ) Поне не за сега, ще преговарям :D :D :D
Както и да е..... искам да благодаря на всички тук, които чрез постовете си, били те смислени или безсмислени, ме накараха да се замисля над много неща, както и да науча много неша. Извинявам се и на всички, които съм отекчил с писанията си.

Благодаря.
My Audio system:
Monoblocks JJ- ECC99/6C4C 2W - Created by Nikolay Kolev
Marantz CD60/TDA1541A/heavy modded by Nikolay Kolev
Мрежов филтър/Схема на Аспарух Желязков/
Cabels:Interconnect Siltech London. speakers cabels:ПВА-1 copper solid core.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Наблюдение

#2 Мнение от EmilRachev »

На жена ти можеш да и запушиш устата много лесно.
Вместо да вижда огромните отвори на хорните, сложи им на отворите едни решетки като тези на тонколоните, в смисъл дървена рамчица облечена с плат. :D
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Наблюдение

#3 Мнение от Nanko Rusev »

При мен целта е с всяка промяна системата ми да свири все по-хубаво ВСИЧКИ записи. И няма нито един албум/песен който да харесвам, а да не слушам, "защото е кофти като качество".

tosco
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Яну 14, 2012 12:39 am
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Наблюдение

#4 Мнение от tosco »

Възможно ли е да се постигне това? Наистина има ли вариант който да се събере система за да избегне
притеснението от стари записи, нови и т.н. независимо от бюджета?

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Наблюдение

#5 Мнение от N.Jordanov »

Не успявам да намеря превода на БГ (в новия сайт на БАУ линкът е грешен), но може би това
четиво ще ви е интересно:

http://www.audionote.co.uk/articles/art ... hell.shtml
_________

NJ

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Наблюдение

#6 Мнение от Borislav Stankov »

Повечето запалени аудиофили са минали по този трънлив път.
И аз съм минал през периода, че ако дадено парче или албум не ми звучи добре, вече не го слушам.
Обаче любовта към музиката е нещото което ме излекува. Слушай музиката - не системите.
Нали вече знаеш към какво се стремиш - повярвай ми, че като стигнеш там пак ще гледаш към по-далечен хоризонт и никога няма да утолиш тази жажда. За това се научи да слушаш музика, а не звук!
Казвам ти го не за да те накарам да спреш да търсиш, а по-скоро да направя дяволите малко по-малко черни :)
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
G-man
чете и пита
чете и пита
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юни 03, 2009 2:47 pm
Местоположение: София / Ловеч
Обратна връзка:

Re: Наблюдение

#7 Мнение от G-man »

Nanko Rusev написа:При мен целта е с всяка промяна системата ми да свири все по-хубаво ВСИЧКИ записи. И няма нито един албум/песен който да харесвам, а да не слушам, "защото е кофти като качество".
:supz:

Proximity, пожелавам ти да изпиташ още много, много, много хубави моменти с музиката!

goldbyrk
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 11:52 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Наблюдение

#8 Мнение от goldbyrk »

Borislav Stankov написа:Повечето запалени аудиофили са минали по този трънлив път.
И аз съм минал през периода, че ако дадено парче или албум не ми звучи добре, вече не го слушам.
Обаче любовта към музиката е нещото което ме излекува. Слушай музиката - не системите.
Нали вече знаеш към какво се стремиш - повярвай ми, че като стигнеш там пак ще гледаш към по-далечен хоризонт и никога няма да утолиш тази жажда. За това се научи да слушаш музика, а не звук!
Казвам ти го не за да те накарам да спреш да търсиш, а по-скоро да направя дяволите малко по-малко черни :)

:st :wink:
Това изказване , е едно от най - умните , които съм чел скоро !

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта