Качествени електролити в България?

Съобщение
Автор
50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Качествени електролити в България?

#1 Мнение от 50AE »

Здравейте,

Въпросът ми е към тези, които не възразяват да споделят - откъде се снабдяват с качествени електролити, като например BG или Elna cerafine/silmicII ? Също така, как се представят кондензаторите от audioplatinum.com - като например ROE, RIFA?

Предполагам, че повечето пазаруват онлайн. За дребни поръчки най-изгоден ми се вижда eBay, но там източниците са съмнителни, още повече като стане дума за качествени кондензатори.

Както и да е, трябва ми съвет. Да тая ли някаква надежда в българските магазини или направо да се ориентирам към чуждестранни поръчки?
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Качествени електролити в България?

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

50AE написа: откъде се снабдяват с качествени електролити, като например BG или Elna cerafine/silmicII ?
От partsconnexion.com ... каквото е останало.
50AE написа:Също така, как се представят кондензаторите от audioplatinum.com - като например ROE, RIFA?
За цената си - отлично.
50AE написа: Да тая ли някаква надежда в българските магазини или направо да се ориентирам към чуждестранни поръчки?
Аз лично не съм виждал в български магазин BG или Elna Cerafine. Попадали са ми преди време Rubycon, RIFA, Elna, но това е било преди години. Според мен всичко е изкупено отдавна.

lubaka22
има известен опит
има известен опит
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Качествени електролити в България?

#3 Мнение от lubaka22 »

http://search.digikey.com/us/en/cat/cap ... na&stock=1
Отваряш на серия RFS, и си харесваш стойност.

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Качествени електролити в България?

#4 Мнение от 50AE »

Извинявам се, че не отговорих по-рано. За ДиДжиКия разбрах отдавна и даже си написах списъче с RFS-чета :) . Тези дни може да направя поръчка.

Румене, отново благодаря за полезната информация!

Напоследък имах друго хрумване - сребърен проводник! В eBay се продава, но ми е любопитно, дали тук в България някой предлага? Знам, че е извън темата, но нека не пускам нова за нищо.
Edit: освен за проводника се сетих и за хартиено маслени кондензатори МБГТ, МБГО. Баща ми трябва да има кашонче с такива, само да се докопам до тях в събота. :twisted: Но ако не намеря подходящите, можете ли да ми препоръчате снабдител с прилично разнообразие от стойности?
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Качествени електролити в България?

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

50AE написа:Напоследък имах друго хрумване - сребърен проводник! В eBay се продава, но ми е любопитно, дали тук в България някой предлага? Знам, че е извън темата, но нека не пускам нова за нищо.
Сребърен проводник предлага Аспарух.
По е-bay можеш да се натъкнеш на какво ли не.
50AE написа:Edit: освен за проводника се сетих и за хартиено маслени кондензатори МБГТ, МБГО. Баща ми трябва да има кашонче с такива, само да се докопам до тях в събота. :twisted: Но ако не намеря подходящите, можете ли да ми препоръчате снабдител с прилично разнообразие от стойности?
Кондензаторите от типа МБГ не са хартиено-маслени, а хартиено-церезинови. По принцип могат да имат много приложения - основно във филтриращи вериги, както в захранвания, така и в кросовъри за озвучителни тела. Основният им недостатък е стоманената кутия. Когато използвам такива, аз задължително ги изваждам от нея, поставям ги в кутия от по-подходящ материал и я запълвам догоре с церезин (нещо, което не е направено в заводското им изпълнение). Разликата (в положителна посока, разбира се) е толкова осезаема, че във всички случаи упражнението си струва.

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Качествени електролити в България?

#6 Мнение от 50AE »

Отново хиляди благодарности за отговора!

Вчера точно се зачетох относно модификацията на тези кондензатори. Изглежда интересно и обещаващо. Ще експериментирам и ще споделя резултатите в бъдеще :)
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта