моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

Съобщение
Автор
petio
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 11:17 am
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

#1 Мнение от petio »

Моля за съвет относно тонколони Pioneer S-81-ql за окло 3500 лв.чифта и receiver Pioneer VSX-LX50 за окло 1700 лв.,
заслужават ли си парите ?

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

#2 Мнение от Nanko Rusev »

В англия цената е 1000 паунда за чифт. С доставката ще е далеч под 3500. Така че не, не си заслужават.

А дали си заслувават спрямо други модели за тази цена - няма как да ти се отговори. Не съм ги слушал, но на сляпо определено има други колони, които ми допадат повече лично на мен. :D

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

#3 Мнение от nikikoz »

Казвам че със сигурност мога да похарча подобна сума пари по доста по разумен начин от това на което си се спрял. Ако те интересува ми пиши на имейла.

Хубав ден
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

#4 Мнение от Rumen Suvandjiev »

petio написа:Заслужават ли си парите ?
Ако нямаш предразсъдъци към DIY изделия, за тази сума можеш да получиш система, която с лекота да надсвири промишлена апаратура от два пъти по-висок ценови клас.
Мога да ти предложа например тази комбинация:

Изображение

Подробности за колонките тук :
http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... 13&t=15858


Изображение

Усилвател с EL34/KT66/6L6 с изходна мощност 20/25/27W , ултралинейна схема без обратна връзка, пълна симетрия от самия вход.

Разбира се, имам и много други проверени варианти...

Ако имаш желание, заповядай на прослушване.

petio
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 11:17 am
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,-Благодаря

#5 Мнение от petio »

Първо искам да Благодаря за мненията,досега не бях се включвал във форуми и останах мн. приятно изненадан. Сега да ви кажа защо зададох вапроса си.Преди няколко месеца влезнах в ''Техностар''-Пловдив с намерението да си купя TV,бях се спрял на ''Pioneer",дали продавача беше мн.добър или неосъществените ми детски мечти взеха превез-незная,но от магазина излязох с касова бележка за 7361 лв.,направиха ми и отстъпка 10% защтото си плащах кеш.Ето и списака-TV-32'' za 1299 lv.,gramofon za 296 лв.,Blu-Ray за 249 лв.,Рисийвър за 1779 лв. и Тонколони за 1869 лв-бройката.Естествено като се прибрах погледнах в интернет да сравня цените и останах доволен.''Лошото'' беше,че започнах да заглеждам и другите марки и въобще интереса ми взе да надхвърля детцките ми мечти.По принцип съм си фен на ретрото (40 годишен сам) дори жилището ми е в такъв стил.Известно време след покупката си започнах да се чувствам сякаш сам бил в елитен ресторант с неограничен бюджет и сам си порачал шкембе чорба и колкото повече чета толкова повече чесън си прибавям.В интерес на истината ''Pioneer'' не звучи толкова зле (поне за мен),но чувството на неудолетвореност (сигурно ви е познато) все повече се засилва.Сега зная,че рано или късно ще имам друга ''уредба''.Затова ще съм ви благодарен за всякакви съвети.

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

#6 Мнение от N.Jordanov »

Ти си купил Pioneer-и за една торба пари и очакваш някой да те успокои, че са върха на сладоледа?

Ами не, не са ;)

:D
_________

NJ

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,-Благодаря

#7 Мнение от Rumen Suvandjiev »

petio написа:Известно време след покупката си започнах да се чувствам сякаш сам бил в елитен ресторант с неограничен бюджет и сам си порачал шкембе чорба и колкото повече чета толкова повече чесън си прибавям.
Наистина тъжна история, каквато за съжаление често се случва не само у нас.
По принцип идеята да се пазарува аудио в магазини, където се продават предимно перални и прахосмукачки е много погрешна.
Там персоналът е специално обучен да манипулира купувача, като не му остави никакво време да размисли за какво именно дава парите си.
Похватите са прости, но ефективни, особено за купувачи от по-старото поколение като нас, които сме били възпитавани в доверие към хората.
Ако имаше време да размисли, човек лесно би се усетил, че се е сдобил с озвучителни тела, които биха стояли добре в офис от пластмаса и метал, но не и в жилище в ретро стил, ресивър, който не става за слушане на музика и т.н...
За съжаление в твоя случай трудно може да се направи нещо - едва ли във въпросния маркет биха ти върнали парите просто защото не си доволен от покупката. От друга страна продажбата на старо би възстановила само част от похарчените пари.
Честно казано, не ми хрумва какъв съвет мога да дам в случая.
Все пак поканата да ми госуваш си остава...

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

#8 Мнение от velinski »

Основният проблем на продавачите-"консултанти" е, че хал хабер си нямат за стоката, която предлагат. Или говорят пълни глупости наизуст, или започва мъчително четене на спецификации от кашона на стоката пред клиентите. Ползата от такъв човек е нулева, вредата е огромна и не само финансова. Защото има хора, които наистина искат да сбъднат своя мечта.

Също така Pioneer (и Sony) нямат нищо, ама нищо общо със старата си слава! В момента бълват скъпи ширпотребни боклуци, правени в Китай. Плащаш една марка и 2 килограма пластмаси.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

petio
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 11:17 am
Местоположение: plovdiv
Обратна връзка:

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

#9 Мнение от petio »

N.Jordanov написа:Ти си купил Pioneer-и за една торба пари и очакваш някой да те успокои, че са върха на сладоледа?

Ами не, не са ;)

:D
Да, в голяма степен си прав, че се надявах на някакво успокоение. Но се записах в този форум също и с надежда да науча повече по въпроса, за да не допускам същата грешка следващият път. Иска ми се и да се запозная с хора, които разбират, защото хората около мен си нямат хал хабер от тези неща. И когато събера достатъчно информация и знания да си купя нещо, което няма да ме разочарова. А за Пайнера мисля, че може да намери добро приложение за домашно кино.

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

#10 Мнение от kygar »

Направил си сериозна грешка с покупката на тези тонколони,но както виждам това си го разбрал и сам.По важното е да не я повториш отново,а това няма да стане,ако се допитваш, както сега ,до форума.Ходи и слушай различни системи и си изгради музикална и техническа култура,питай наистина знаещи и чуващи хора и след това купувай!
Цитирам ти извадка от търговската реклама на тонколоните:

High-End тонколони. Подходящи за фронтални при стерео или многоканално озвучаване. Подходящи и за задни в многоканално озвучаване при големи THX системи. Впрегнати са множество иновативни, акустични и инженерни технологии за прецизен брилянтен звук! За тези продукти няма смисъл да се говори много в България. Те са за определени любители, които знаят за какво става на въпрос.

Така не съм се смял доста отдавна :D :) :o :P

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

#11 Мнение от Zlatan Kitanov »

Възползвай се от поканата на Румен, ще останеш доволен, а след кратък размисъл и една-две безсънни нощи ще се сдобиеш и със системата, която той ти е предложил, ще се отървеш от маркетинговата уловка, в която си се хванал и всичко ще изглежда като далечен кошмар...

Yoan Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 12:00 am
Местоположение: Монтана ( студент в София )
Обратна връзка:

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

#12 Мнение от Yoan Petrov »

+1 за предложението на Румен, DIY изделия от този клас нямат аналог на пазара.
To achieve the possible we have to attempt the impossible!
Галерия

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

#13 Мнение от kromuilis »

+2!
:)

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

#14 Мнение от tino_tkd »

Е стига бе хора, наплашихте човека. Аз мисля че си е купил едно прилично домашно кино само дето цената му е малко потресаваща :)

Сега сериозно, аз също съветвам колегата да приеме поканата на Румен за да излезе от "матрицата".

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: моля за съвет Pioneer s-81-ql,vsx-lx50,

#15 Мнение от Simonov »

petio
Не се притеснявай чак толкова много. Да, не е приятно, че по такъв начин си се подвел по маркетинговите похвати на Pioneer и уменията на продавача. Всъщност проблема е повсеместен. В днешно време, дори реномирани HIgh-end производители на класна аудио апаратура си позволяват да продават боклуци в лъскави кутии на космически суми, а разни блажени вярващи си ги купуват. Така на пазара се появяват усилватели изградени на базата на чип за 4 евро подпрян с криво клас C стъпало , набутани в алуминиева кутия с цена $10'000 а полудели Аудиофили се редят на опашки да ги купуват.

Малко по-горе беше дадено мнението, че ако имаш интереси засягащи необятният свят на аудиото, то добре е да задълбаеш малко по-дълбоко в техническата страна на нещата.

Поздрави :)
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта