Помощ при избор на портативна музикална система.

Съобщение
Автор
loxs
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Дек 18, 2010 9:42 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Помощ при избор на портативна музикална система.

#1 Мнение от loxs »

Здравейте,
Напълно ми е ясно, че вероятно отговорът на моето питане ще бъде "такова животно няма", но все пак ще пробвам :).
След като прочетох насам-натам, ми стана ясно че вероятно най-добрите портативни устройства са последните поколения iPod (или поне до такива изводи стигнах аз). Аз обаче не съм особено надъхан да се оженя за корпорацията с нагризаната ябълка и бих предпочел нещо друго.
Най перфектният вариант за мен би бил телефон с добри аудио чипове и Андроид. Има ли такива на пазара?. Ако не струват, другият вариант е плеър с добър хардуер, който да може да свири flac.

За жалост нищо не разбирам от номерца на чипове и бих се радвал, ако някой вече е правил подобен рисърч и сподели.

1. Кой от телефоните с андроид е с най-добър звук?
2. Препоръчайте добър плеър, който свири флак (и не е нагризана ябълка)

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на портативна музикална система.

#2 Мнение от velinski »

Моята портативна класация води iMod-нат iPod 5G (Red Wine Mod) - директно опроводяване от Wolfson WM8758 DAC-а към изходната букса и 2 разделителни Black Gate кондензатора. Цялата установка към външен батериен усилвател с ОУ. Само така можеш да извадиш някакъв що годе приличен звук. Традиционно плейърите свирят гадно, слушал съм много модели. Вградените им усилвателчета са реализирани ужасно, на много от тях са вградени в DAC/CODEC чипа.

Това е темата за модването на iPod, изисква бая свободно време за четене. Качествените модове се появяват след 20-а страница някъде.

http://www.head-fi.org/forum/thread/269 ... nd-nano-1g

Основният проблем е да се поберат кондензаторите вътре в корпуса на 5G. Ако e с HDD - не става, трябва да се монтират във външен конектор. За да са вътре, се слага CF > HDD преходник с CF карта и остава физическо място. Преходниците ги правеше един турчин по спомен. CF картите обаче са с таван 32 гб на някаква човешка цена за съжаление.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта