Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

Съобщение
Автор
Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#1 Мнение от titan »

Драги аудиофили и правячи на колони, усилватели и аксесоари. Тази година имаме желание да проведем отново така нареченото Хай фай експо и ви каня най-учтиво да участвате редом с нас, търговците на някаква готова конфекция. Смятам ,че с вашите извънземни системи ще привлечете повече зрители и, разбира се, повече клиенти.
Пък най-добре ще е да се сравнят системите ни. За целта ще резервирам отделна стая , в която да се правят слепи тестове, поръчал съм и платно, което да закрива системите. Експото е предвидено за месец Октомври , така че всеки има достатъчно време да се подготви ако има желание за участие. Наистина ще се радваме ако има представители на вашия клуб в ролята на изложители.
Последно промяна от titan на Сря Юни 01, 2011 9:31 am, променено общо 1 път.

Аватар
begemot1
чете и пита
чете и пита
Мнения: 207
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 10:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#2 Мнение от begemot1 »

titan написа:Драги аудиофили и правячи на колни
Това ми прозвуча ужасно :x :x
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#3 Мнение от EmilRachev »

А на мен ми прозвуча неграмотно. :lol:

Ще запитам автора на темата, ако е възможно да сподели повече подробности около това, къде ще се състои това аудио изложение и продължителност на занятието?
И още нещо - пак ли ще струва 5 лв. входа, дето уж щяхме да влизаме безплатно миналия път... :wink:
Благодаря предварително! :wink:
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#4 Мнение от Alexander Gekov »

Титане, няма ли да е по-лесно да напълниш една баничарка с конфекция и няколко платна за блайнд тестовете и да минеш през няколко адреса, (които ще ти дам на лично съобщение) и да си свериш часовника? :)

Не виждам смисъл ние да мъкнем :)

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#5 Мнение от Borislav Stankov »

Титан много добре знае къде се намира, просто според мен тове е начина му да ни провокира.
До октомври има много време и съм сигурен, че ще има отзовали се.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#6 Мнение от Veselin Krachunov »

Не го съдете - той не е виновен! С това си изкарва хляба човека...
Титане, за повечето от нас аудиото е път на развитие (личностно, духовно, или като искаш го наричай) и нямаме никакво желание да си го мерим с някой. Не сме тръгнали да правим алъш-вериш, още по малко пък да търсим "клиенти". Привличането на клиенти с малки или никакви критерии, но с огромни претенции и големи пачки, които оценяват едно аудио-изделие единствено на базата на външния му вид, шума в децибели, който произвежда, пазарните моди и платените ревюта в знайни и незнайни списания, признаваме - не ни е силната страна. Системите ни не са оптимизирани за мобилност, нито за ниска цена, та съществуването им да е икономически оправдано, нито пък са с дизайн ала Версаче, та определен тип хора да си ги купуват като бижу, с което да демонстрират стил и финансови възможности пред себеподобните си. Също така нашите системи обикновено вървят в комплект с ПОМЕЩЕНИЕ със съответната акустика, което прави задачата още по-непосилна от гледна точка на преносимост.
Разбирам че имаш огромното желание "да ни натриеш носовете" (за какво иначе биха били слепите тестове и тем-подобните глупости) и да ни убедиш, че световната аудио-индустрия е на прав път, пък ние само си губим времето и парите, вместо да си го купим от магазина. За нас обаче изборът е отдавна направен и инициативата е толкова безсмислена, колкото би била примерно да сравняваме личното си стихотворно творчество с това на комерсиални гиганти като Мадона. Разликата е качествена - като между източник и консуматор: може човек да е много "нескопосан" източник на някакво творчество, но той е приел предизвикатеството да направи нещо с ръцете и ума си, което пък автоматично го прави светлинни години по-напред дори от най-мощния консуматор, който може да си позволи всичко, например аудио-техника за милиони.
Комерсът, приятелю, рано или късно 100% опорочава всяка една човешка дейност или инициатива. Има тука хора с уши - твои колеги, продавачи на "конфекция" (като Пешо Хараланов и Дани Доцов), които могат да ти кажат дори защо и как това е в сила по отношение и на аудиото.

Ама к'во да те правим - ще ти направим "навалица", пък и оборот, ако пак струва 5 лв. входа ;)
Всичко най- ;) пък ако интересите ти към аудиото са и малко извън комерса - заповядай да чуеш по нещичко и при нас... (няма да ти вземем 5 лв., даже ще те черпим!)
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#7 Мнение от Nanko Rusev »

EmilRachev написа:...И още нещо - пак ли ще струва 5 лв. входа, дето уж щяхме да влизаме безплатно миналия път... :wink:
Ако това те спира и се засечем, ще ти платя аз входа да влезеш да послушаш! Все пак това са неземните 5 лева навсякъде в света такива изложения са не само безплатни, ами ти плащат тлъсти суми да отидеш! А пък и конкуренцията от подобни мероприятия в БГ е огромна!

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#8 Мнение от Gethsemane »

Според мен входа трябва да е доста повече.
Така ще се намали броя на излишните посетители, които се миткат из коридорите и стаите без никаква идея къде са.
Пуснеш нещо да чуеш, а стаята пълна с народ, приказват, влизат-излизат.
Приветствам идеята на изложението да се покажат и родни неща. В крайна сметка и в този форум има немалко хора, които правят неща не само за себе си, а за продажба. В което аз не виждам нищо лошо, че да се заклеймява като "комерс".

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#9 Мнение от Demiurg »

Титана ако иска клиенти, може да почне И да работи в събота (както му е обявено на вратата). Няколко поредни съботи се разкарвам до Солунска, за едни кабелчета на Ван ден Хъл, ама ми писна да гледам затворения магазин и си купих други. Гледам му на сайта му акустичните третирания (нали е е вносител) - това не е в наличност, онова не е в наличност... Че то ако трябва да си го поръчвам, що да е от него, а не от произволен интернет магазин ?
Така че, уважаеми търговецо, колкото и да ти е хубава стоката, която предлагаш, като я нямаш в наличност или не работи магазина, кво праим ? А не е като да няма конкуренция....

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#10 Мнение от titan »

Demiurg написа:Титана ако иска клиенти, може да почне И да работи в събота (както му е обявено на вратата). Няколко поредни съботи се разкарвам до Солунска, за едни кабелчета на Ван ден Хъл, ама ми писна да гледам затворения магазин и си купих други. Гледам му на сайта му акустичните третирания (нали е е вносител) - това не е в наличност, онова не е в наличност... Че то ако трябва да си го поръчвам, що да е от него, а не от произволен интернет магазин ?
Така че, уважаеми търговецо, колкото и да ти е хубава стоката, която предлагаш, като я нямаш в наличност или не работи магазина, кво праим ? А не е като да няма конкуренция....
Извинявам се, понякога има доста нетърпеливи клиенти, които искат всичко , на момента. За да не сме отворили в Събота означава, че някой се е обадил още в 9 -10 часа и иска веднага да му се монтира нещо, така че сме били на монтаж. Винаги има оставени телефони на вратата не зная защо не сте позвъняли. Vicoustic 90 % го подържаме вече на склад , може в страницата да не е ъпдейтнато, но щом го има на снимка има го и на склад.
Колкото до конкуренцията пазарът е свободен , всеки сам преценява какво и откъде да купува.

Смисълът г-н Геков или Жеков , извинявам се , е да се сравнят всички неща на едно място, затова и ви поканих. Много приказки се изговориха, но и тази година не видях в Мюнхен някой от вас да покаже на хората какво всъщност е истинско аудио. Миналата година даже участници тук бяха сигурни, че ще чуем Етерите там, но за съжаление това не стана. Иначе часовникът ми е точно сверен. Колкото до Hi-FI Expo 2011 не зная дали ще се състои, май е под въпрос все още, но наистина се надявам вече и вие да вземете участие. Стаите не са скъпи, просто заповядайте, комбинирайте се и покажете на аудиторията истинското аудио, балсама за душата :)

Г-н Крачунов, не зная дали сте запознат, но аз за 20 години в бизнеса не съм срещнал някой, който да се изхвърли със скъпа система, за да се похвали пред публика :) Такива хора са измислица родена от мутренския фолклор. Хората, които вадят пари доста внимателно са проучили пазара и са много наясно какво купуват. Не можеш в никакъв случай да продадеш скъпа система на клиент, който не разбира, той никога няма да я купи. Това са митове и легенди.
Нашите системи не са в комплект с ПОМЕЩЕНИЕ , помещението си го имат клиентите , а ние го обработваме акустично :)
И все пак наистина ще се радвам да чуя нещо наистина добро, искам да бъда впечатлен от звук. Поканете ме да се порадвам на вашите уникални системи ( уникални , защото вие самите сте ги създали, както разбирам).

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#11 Мнение от DRGeorgiev »

begemot1 написа:
titan написа:Драги аудиофили и правячи на колни
Това ми прозвуча ужасно :x :x
А на мен ми прозвуча леко като подигравателна нотка!

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#12 Мнение от kygar »

DRGeorgiev написа:
begemot1 написа:
titan написа:Драги аудиофили и правячи на колни
Това ми прозвуча ужасно :x :x
А на мен ми прозвуча леко като подигравателна нотка!
А за мен е чиста подигравка!

gore
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Вто Авг 02, 2005 12:00 am
Местоположение: Basel
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#13 Мнение от gore »

Кънев написа: Да се "бамне" или поне да се предупреди.
Изображение



Просто по-неординарно чувство за хумор има titan според мен.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#14 Мнение от Rumen Suvandjiev »

"Правячите" на колони и усилватели от bgaudio ще покажат своите "извънземни" системи в стая 209.

Bojo (EOS Electronics) представя последната версия на своя Хипохибрид, чиито звук вдига сериозно летвата на всички изделия в този клас усилватели. Подробности за проекта има в темата:

http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic.php?f=3&t=11062

Аз представям озвучителното тяло MSAT-1 къса хорна, изпълнена с широколентовите трансдюсери на Проф. Йозеф Мангер:
http://www.manger-msw.com/index_languag ... =&country=
Нискочестотният е подобаващият като клас драйвер на Audio Technology (зад това семпло наименование стои самият Ejvind Skaaning).
http://www.audiotechnology.dk/iz.asp?id=4|a|132|||
Ето и самите колони:

Изображение

Няма да правя опити да описвам звука на двете изделия. Просто трябва да се чуят...

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#15 Мнение от Momchil »

Утре сме при вас със брат ми ! :D
Малко да по обиколим да си настроим слуховите апарати . :lol:

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта