Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

Съобщение
Автор
Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#16 Мнение от Borislav Stankov »

о ще бъдем там утре към обяд, пригответе се както си му е реда :D
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#17 Мнение от Nanko Rusev »

:st

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#18 Мнение от EmilRachev »

Егати невървежа, как се бях наточил да ходя, ама го закъсах баш днеска със здравето, ще се пукна от яд. :evil:
Ако може да споделите впечатления, че аз ще го пропусна, утре май свършва.
От месеци го чакам това Експо и накрая захапах дървото. :oops:
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#19 Мнение от Marian Lozev »

Аз май трети път няма да стъпвам на подобни збирки, все пак нямам време за глупости писнало ми е 20 години да слушам едно и също :wink: .
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#20 Мнение от 50AE »

Като човек със сравнително малко опит и слушане на ОТ..

.. малко неща ме впечатлиха :).

Мой личен вкус, но единственият звук, който ми хареса бе от тези двете:

http://www.hifiexpo.bg/images/stories/2 ... g_1828.jpg
http://www.hifiexpo.bg/images/stories/2 ... g_1861.jpg

Първото размаза всичко останало. Щеше ми се да седя там и да слушам с часове. Такава картина не бях чувал никога - страшно присъствие, реалистичен тембър.. абе думите са безсилни тук.

Второто.. много готина динамика, ясни високи, картина, но.. нещо не беше както трябва. Все пак се размазах на реквиема на В.А. Моцарт :)
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
ppbgbg
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#21 Мнение от ppbgbg »

Два дни прекарах на изложението, като направих еднодневна почивка между тях, за да улегнат първоначалните ми впечатления и емоции.

Тъй като познавах някои системи, първото което ми се наби в ушите е лошата акустика, която не им позволява да покажат на какво са способни, отделно силно фоново замърсяване, ръмжащи сутрин прахосмукачки, по едно време се включи и къртач. Към тях се добавят и трясъците от домашните кина, разположени незнайно защо на по-висок етаж.

Много добро впечатление ми направи Duevel Planets във фоайето, звучаха доста приятно ненатрапчиво и изпълваха пространството със звук, но не говоря за прослушване, просто минавайки покрай тях всеки път се учудвах.

Тази система ме изненада приятно, въпреки че са получили колоните точно преди изложението и се разсвирваха на място, бих искал да ги чуя отново разсвирени, в подходящо помещение.

http://akteon.blogspot.com/2011/12/expo-3.html

Колоните на Макинтош успях да чуя съвсем за кратко и останах с отлични впечатления от тях, но си искат съответното помещение /както и всички останали системи/.


Обърнах специално внимание на хибридния усилвател на Божо /ЕОС електроникс/, страхотен верен прозрачен и приятен звук, без оцветявания, изчистен звук сравним с изпълнение на живо. Би трябвало системата да се чуе в тяхно помещение, за да се оцени напълно, защото голяма част от фините детайли, които възпроизвежда безукорно се губиха от фоновия шум и лошата акустика. Специални благодарности към отзивчивия му екип, който сменяше колони, дискове... Връщах се няколко пъти и всеки път, каквото и промяна да пожелаех бе изпълнявана веднага.

Радвам се, че има българи като Божо, готови и способни да разработят и изработят такъв качествен продукт, с вложена много инженерна мисъл не с гонене на параметри, а на вярно възпроизвеждане на чист звук, без "украшения".

lubaka22
има известен опит
има известен опит
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Окт 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#22 Мнение от lubaka22 »

Тези с големия уейвгайд, и на мен ми допаднаха като звук, доколкото разбрах са DIY.
http://www.hifiexpo.bg/images/stories/2 ... g_1828.jpg
Много ми допадна и системата с хипохибрида от 209 стая, за съжаление не можах да го чуя в комбинация с късата хорна.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#23 Мнение от EmilRachev »

Много интересна конструкция, изглеждат доста обещаващо.
Знае ли се кой ги е правил и дали има възможност да се чуят някъде?
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#24 Мнение от velinski »

Тези специално свиреха зверски насочено с компресирана ВЧ моно сцена, изобщо не ми харесаха. Ако ги слушам повече от час, сигурно ще получа главоболие. Ама вкусове разни :D

Моите фаворити бяха Kaiser Acoustics Kawero и Sonus Faber Guarnieri - от стаите на Артарски
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

borxes
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 2:19 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#25 Мнение от borxes »

Аз получих главоболие за 10 минути в тази стая.

Аватар
ppbgbg
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#26 Мнение от ppbgbg »

velinski написа:Тези специално свиреха зверски насочено с компресирана ВЧ моно сцена, изобщо не ми харесаха. Ако ги слушам повече от час, сигурно ще получа главоболие. Ама вкусове разни :D
...
+ 1
Столовете бяха наредени "на влакче" и черпеха със страхотни ябълки, хрупането на които спомагаше за изравняването на звуковото налягане. Интересно, но далеч от верния звук. Странна концепция, но всеки има право да търси истинския звук по собствен начин, а никой не знае как ще бъде постигнат, адмирации за усилията.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#27 Мнение от Kiril Kirilov »

Тази система :
Изображение
беше за мен най-впечатляващата на експото, при вичките и недостатъци, които се чуваха.
Защото имаше положение ( на относително ниски нива), при което се чуваше много вярно и въпреки насочеността и и лошият според мен източник, който възпроизвеждаше CD-тата, беше със звучене, което много ми харесва. Усилвателите според мен не даваха да се чуе целия потенциал на 2-лентовата хорна.
Доста лесно изкривяваха, но както написах при ниски нива се чуваше много по-добре от всички останали системи, които чух.

Успях да чуя за кратко и винил на нея... въпреки, че беше усилено над възможностите на усилвателите, в тихите пасажи джаза се чуваше много вярно и ярко, с много присъствие.
Тази система би могла да се слуша дълго при ниски нива и в тихо помещение - т.е. в домашна обстановка. Тогава повечето от недостатъците и могат да се избегнат.

Изключително приятно звучеше комбинацията от Ручовият двулентов рупор и Хипохибрида на Божо - отново лично според мен, заради по-ярките високи, които чувах от нея.
Басите на хорната бяха много добре дозирани, чуваха се дори и в препълнено с хора и гласове помещение.
За съжаление не можах да ги послушам повече от 1 песен, защото имаше много желаещи да се пресвързват и другите тела.

И в 2-та случая дори да чувах недостатъци, и 2-те най-добри според мен системи/компоненти от Експо 2011 са DIY и дори уникални екземпляри.

Съжалявам, но нямаше други, които да остана да слушам повече от няколко секунди - твърде познат и близък до пълния акустичен мрак лъхаше от повечето.

Аватар
p100ynov
има опит
има опит
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 11:14 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#28 Мнение от p100ynov »

Конструкторът на коментираните ОТ се казва Бойко, фамилията е може би Трифонов, ама да не ви подведа. На въпросът ми "тези ОТ DIY ли са" човекът ми отговори много готино... "DIY е нещо, което е измислено от някой и предоставено на всички за свободно ползване. Моите имат патент"
Аз ги слушах три пъти - в четвъртък (без предусливател), в петък (с евтин пасивен предусилвател на creek) и в неделя. Всеки път - нищо общо с другия. В неделя даже ми харесаха, да не кажа много, може би защото им бяха оптимизирали точното разположение в стаята. Усещането за насоченост е силно изразено в момента от движение из стаята до сядане в столчето. После всичко е ОК, поне за мен.
you're nobody without a naim

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#29 Мнение от Marian Lozev »

Може би в неделя е ставало за слушане, понеже в събота се исцепи собственика ето сега ще чуем добри ниски, седях и слушах и замалко да се исцепя без какпка уважение, спестих го на хората, аз станах и му казах да си оправи нещата защото има акустично късо и няма грам ниски, само около стената.

Въпросната система може и да не дразни слушателя, но определено са много далече от истината, а ние знаем каква е.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Хай-Фай Експо София 2011 / Hi-Fi Expo Sofia 2011

#30 Мнение от Momchil »

Аз не съжалявам , видях се с много познати и приятели .
Дори съм удовлетворен , за пореден път се убедих (макар и да е егоистично) ,че съм на вярната пътека . :D

Поздрави: Момчил

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта