Коя програма вади най-качествен звук?

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#61 Мнение от Fenkiller »

COOL EDIT PRO!!! + Plug IN
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Svi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#62 Мнение от Svi »

ще се върна малко назад към въпроса Windows - Linux

мисля, че при Windows данните от всеки плеър отиват в миксер, който ги преобразува в 48 KHz и ги омешва с каквото още има и след това отиват към звуковата карта
при Linux предполагам че това "омешване" го няма или лесно може да се махне, което би било една причина за по-добър звук там

foobar2000 може да прави kernel streaming, но не всички карти го поддържат. Цитат от друг форум:
"Kernel Streaming bypasses the Windows KMixer and sends data directly to the audio driver, so I suppose another benefit would be that KMixer doesn't get to mess with your audio data"

Освен това и самите звукови карти си правят преобразувания, казват че Creative така или иначе преобразува до 48 KHz, така че сравняването на различни плеъри на различни карти едва ли е много точно

Някой ако има Creative с цифров изход и рисийвър, който показва на колко KHz идват данните може да каже дали от картата излизат на 44.1 или на 48

brum

#63 Мнение от brum »

Creative-а с който съм - live, малко по старичък, 48khz, самият му процесор, цап, всичко работи на толкова, още при влизането на потока се ресемплира. Имаше го описано на страницата на kxProject и още на няколко места - google всичко знае.

Svi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#64 Мнение от Svi »

всъщност не съм сигурен дали преходът 44.1 -> 48 означава загуба на качество, а ако картата не го прави добре с foobar2000 може да се направи и софтуерно преди данните да отидат в нея

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: ha

#65 Мнение от Angel Dimitrov »

Riptor написа:Аз съм пробвал няколко плейъра. Когато се изключат всякакви там изкривявания, еквалайзери, бас буустове и т.н. звука си е еднакъв. Въпроса е че всеки плейър си има толкова много шашми за "дооправяне" на звука, че понякога е трудно да ги намериш даже.


Аз като ги тествам изключвам всички такива глезотий, по принцип еквалайзер не ползвам, разлика има ;-)
Снощи усетих доста повече на етерите вече, foobar2000 се справи най-добре за компютърен звук, следван от медиа плеъра.

... Вярно, че озвучаването ми е смешно, но разлика м/у двете не усещам.

Не забравяй че все пак на какво слушаш за да усетиш разликата, на посредствени ПЦ колонки дори и "реномирани" Креативи, Луксеони имат доста недостатъци за да чуеш истински нещата.

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#66 Мнение от Angel Dimitrov »

Svi написа:ще се върна малко назад към въпроса Windows - Linux
...
foobar2000 може да прави kernel streaming, но не всички карти го поддържат. Цитат от друг форум:
"Kernel Streaming bypasses the Windows KMixer and sends data directly to the audio driver, so I suppose another benefit would be that KMixer doesn't get to mess with your audio data"

Освен това и самите звукови карти си правят преобразувания, казват че Creative така или иначе преобразува до 48 KHz, така че сравняването на различни плеъри на различни карти едва ли е много точно


Стигнахме до съществената част на ПЦ "аудиообразуването" ... kernel streaming-а на foobar2000, смея да твърдя че това е най-добрия звук който съм чувал на компютъра си. А за честотното преобразуване си прав, и затова се осмелявам да сравнявам на една и съща система и да го оповестявам тука пред всички който желаят да проявят интерес да изцедят поне малко качество от все пак нискокачествените по- евтини ПЦ аудио карти, но ги съветвам поне да не слушат на интърнал решенията по дъната. там е плачевно просто.

Поздрави !!

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#67 Мнение от Demiurg »

sveto написа:Със DVD или CD си? Когато свалям с DVDто го иам този проблем! Сваля го за 2сек. и е празен файла...


С ДВД съм - НЕК 3540 (май). Проблема е, че наистина си мисли че сваля нещо - на песен по 10-ина минути си мисли, чете от СД-то, дърпа ресурси, наистина " се труди". Май нещо ASPI-то не е у ред...

А някоя достатъчно добра програмка за сваляне на ISO-та да знаете(че Неро не сваля в ISO, а в някакви измислени .nrg формати) ??

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#68 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

А кои звукови карти със SPDIF подържат kernel streaming-а ? Които има опит да сподели.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#69 Мнение от Borislav Stankov »

Малко инфо за тези които се интересуват.
Става въпрос за ALSA + JACK това е съкращение от Advanced Linux Sound Architecture. JACK is a low-latency audio server

тука можете да видите архитектурата на АЛСА + JACK

Под Линух аз си рипвам СД-тата т К3В може би това е най-дория софт за записи на СД-та.

Що се отнася за плеярите може също така да си компилирате Алсаплеяр това е другия плеяр който уважавам след Амарок-а заради звука въпреки че и амарок може да работи директно с алса драйверите.
той се намира ТУК не е упдейтван от 2004 обаче
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Svi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#70 Мнение от Svi »

Току що пробвах foobar2000 + саунд карта Trust SC-5200, която може би е най-елементарния модел на Trust със SPDIF - Kernel Streaming работи
http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=12949

SPDIF-а трябва да се пусне от някаква програмка за аудио, която идва с картата и от нея може да се настрои на 44.1 или 48

Забелязах, че foobar2000 малко се омотва в настройките за Kernel Streaming ако user-a няма администраторски права

Аватар
dimovdid
има известен опит
има известен опит
Мнения: 100
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#72 Мнение от dimovdid »

Аз също имам много Флакове, Свалени от Арената. Там поставих въпроса- Мога ли да ги запиша на DVD в някакъв формат и да ги слушам на домашната си уредба без загуба на качество.

Поставям въпроса и тук.

Благодаря Ви!

ps С тези две програми не се ли компресира звука

brum

#74 Мнение от brum »

И аз съм вече фен на foobar2000 - реших да му пробвам ABX теста - и какво става - няма разлика между флак и мп3. Решавам че нещо не е както трябва тука, и ги пускам през кооледит-а, разлика - има, пробвам на съквартиранта слушалките и - чудо:) Разлика има. Следващите тестове бяха между декодерите за уинамп ( стандартния и МАД ) - разликата е минимална, и тук правя сравнение между тях и foobar2000 - 10/10 познаваемост. И си направих изводите за тях:) И за слушалките ми:)

П.С. слушалките ми са Technics RP-F400. На съквартирата са някави съраунд, и пак се чува по добре.

Аватар
Milenus
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Авг 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#75 Мнение от Milenus »

След дълго слухтене м/у различните плеари (при изключени "екстри" на плеара като например equalizer) ми е трудно да определя кой работи най-качествено. Нямам добър хардуер (качествена удио система и качествена звукова карта) и затова който разполага с такъв нека определи кое е най-добро за windows. Плеарите които съм сравнявал са winamp (средно качество на звука неизпъкващо с нищо, добър интерфейс, поддръжка на DSP plugin'и, незадоволителен equalizer, 16bit out), windows media player (добро качество на звука, добър интерфейс, добър equalizer, не поддържа ААС, 24bbit out), foobar (много примитивен интерфейс, поддръжка на plugin'и, незадоволителен equalizer, поради физ. умора качеството на звука ми беше трудно да определя) и XMPlay (добар интерфейс, поддръжка на всички DSP Plugin'и които поддържа winamp, незадоволителен equalizer, добро качество на звука, 16, 24, 32bit out )
Аз се спрях на XMPlay но очаквам и вашето мнение за него. Той се намира тук - http://un4seen.com/

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост