Коя програма вади най-качествен звук?

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
mad_SLaYeR

Коя програма вади най-качествен звук?

#1 Мнение от mad_SLaYeR »

Ако някой от вас слуша MP3ки и CDта на PCто, има качествен усилвател, колони и добър слух нека сподели кой player изкарва най-качествен звук.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от velinski »

mp3-ките са несъвместими с добрия слух :D

каквато и програма да ползваш - все тая

в случая е по-важен мп3 кодека който ползваш, според мен най-добрият е на Fraunhofer IIS, какъвто ползва Adobe Audition / Cool Edit Pro (аз го имам и като отделен кодек)

mp3 кодеците към разпространените кодек пакове, ffdshow или winamp са гола вода ;)
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Teodora Todorova

#3 Мнение от Teodora Todorova »

Windows Media Player се справя доста добре, стига да не го прецакате с някои кодеци както аз направих с моя :D
Но ако ще се слушат мп3ки: няма значение плеъра и по-добре да е на лоша система :mrgreen:, въпреки че пак дразнят :idea:

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Stefan Stefanov »

Е ти уби змея!
(не zmej)

mad_SLaYeR

#5 Мнение от mad_SLaYeR »

Мерси за инфото! Изтеглям Fraunhofer IIS и ще видим какво ще се чеу. Winamp го обожествяват АМА....



ПП. Жалко е че много хора живеят в заблуда за това кое е качесвено и кое не.

Чакам още мнения!

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:49955b0483="mad_SLaYeR"]
ПП. Жалко е че много хора живеят в заблуда за това кое е качесвено и кое не.
[/quote:49955b0483]

Само ако знаеш колко си прав!

Аватар
mano
има опит
има опит
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от mano »

Странно защо в този форум се обиждат слуха или изискванията на някои. Аз също не намирам особена разлика между Audio CD и MP3(рипната както трябва). Голяма част от Audio CD-та са също много некачествени.
40GB MP3 - и имам всичко което ме вълнува, ако искам това количество музика на CD - ще ми трябва една стая за да си ги складирам, да не говорим за парите които ще ми коства.

Мерси за съвета за Codeka на Velinski, ще го пробвам.
----------
иначе всички знаем - безплатен обяд няма

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#8 Мнение от Zlatan Kitanov »

Дори на първите ми DIY колони се усеща разликата между аудио-диск и мп3. В единия случай има присъствие на музиката, в другия добиваш бегла представа...

Аватар
Milenus
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Авг 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#9 Мнение от Milenus »

Сравнявал съм mp3 320kbs и AAC Plus 128kbs рипнати в обикновен Stereo режим (без никакви joint stereo изпълнения) със некомпресирания вариант на звука и разликата е недоловима. Сега знам че ще кажете че аз съм глух (не претендирам че ухото ми е съвършенно) или че техниката ми е зле (със сигурност е така), но ако се губи недоловимо малко от качеството струва ли си да изоставим компресиращите формати?
Нямам за цел да се заядждам или убиждам някой, просто търся истината 8)

teodor
има известен опит
има известен опит
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#10 Мнение от teodor »

to mano- снимка на бутилка уиски и самата бутилка не са едно и също нещо , нали ? :D :D :D .......в твоя ред на мисли - колко снимки се побират в едно списание.......
....малко наука отдалечава от вярaта....
....много наука я възвръща......

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#11 Мнение от Zlatan Kitanov »

Никой не се Убижда, всеки има право да слуша, каквото си иска и както иска. прикакзката беше за това, че разлика има и тя е лесно доловима.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#12 Мнение от velinski »

Milenus написа:А дали ако си със затворени очи и ти пускам парчета във вид на mp3 320кбс ААС 128kbs и в некомпресиран вид ще може да различиш безпогрешно кое е компресирано и кое не?


Между 2-те мп3-ки ще ми е по-трудно, но веднага ще направя разлика между матрицата и компресията дори и с отворени очи на слушалковата ми система :)

Fraunhofer IIS прави по-добра динамика и по-обемен звук от другите mp3-кодеци - това също се усеща лесно.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Azeroth
има известен опит
има известен опит
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Azeroth »

velinski написа:
Milenus написа:А дали ако си със затворени очи и ти пускам парчета във вид на mp3 320кбс ААС 128kbs и в некомпресиран вид ще може да различиш безпогрешно кое е компресирано и кое не?


Между 2-те мп3-ки ще ми е по-трудно, но веднага ще направя разлика между матрицата и компресията дори и с отворени очи на слушалковата ми система :)

Fraunhofer IIS прави по-добра динамика и по-обемен звук от другите mp3-кодеци - това също се усеща лесно.


Velinski за теста не е необходимо чак това:
Cavalli-Lovell Mk1SE OTL E188CC>5687 WCF [5V4G/0B2/ECL82] + Alessandro MS Pro headphones

Току що за пореден път си направих експеримент и пак си потвърдих, че разликата се усеща дори и на компютърните ми слушалки за 15лв. Вярно в случая трябва да се слуша по-внимателно.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#15 Мнение от velinski »

Аз избягвам да слушам mp3, най-малкото защото цялата музика която харесвам е налична на матрични дискове и плочи.

Но има 2 неща, с които съм се примирил:

1. Слушане на mp3 в офиса и на улицата с mp3-плейъра ми
2. Гадната акустика в колата ми, въпреки че слушам аудио дискове на хубав Clarion

Ама не мисля да се самоубивам :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост