Metallica, Slayer, Megadeth, Antrax - ден 1

Съобщение
Автор
Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Metallica, Slayer, Megadeth, Antrax - ден 1

#1 Мнение от Borislav Stankov »

Концерта беше велик, събраха се много фенове от всички краища на Балканите.
За жалост, поне за моя, валя як дъжд придружен с градушка на Мегадет, но след това Слеяр успяха да отвеят облаците над стадиона.
Антракс изсвириха една песен в памет на Дио, а в края на концерта и четирите групи излязоха заедно на сцената за една обща песен - Am I evil ? на Diamond Head. http://www.youtube.com/watch?v=1AdzqU4I1MM" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.youtube.com/watch?v=tnMoYp4j ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Металика се раздадоха до край - даже свириха Сиик анд дистрой, въпреки че както чух напоследък доста по-малко я свирят на концерт.

Беше много високо-адреналиново преживяване !!!
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Metallica, Slayer, Megadeth, Antrax - ден 1

#2 Мнение от Borislav Stankov »

Ден 2 - за жалост пропуснаx Stone Sour, но трябва да се работи все пак.
Алис забиха яко, но в нашия сектор звука беше ужасен, баса се чуваше като пръдня която скриваше почти всичко останало.
Меноуар бяха толкова смешни, че направо ми се приплака. Всеки момент очаквах да излезе ордата варвари на сцената и да стане истинската юнашка битка... Пълен смях ... накая май се ядосаха, че трябва да свършат преждевременно и Джои Димайо дръпна 5 минутна реч на български в памет на Дио след което изсвириха Хевън енд Хел, но като цяло си бяха подгряваща група на ЛУДИТЕ ШВАБИ ...
РАМЩАЙН направиха невиждано шоу. Стахотно се забавлявах на стадиона.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
ivjordan
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Сеп 30, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Metallica, Slayer, Megadeth, Antrax - ден 1

#3 Мнение от ivjordan »

Малко впечатления и от мен:

Невероятно нещо! История на живо! Тотално размазване!

Малки забележки към организацията и по-специално пропускателния режим. Отдавам го на факта, че такова нещо се прави за първи път и се надявам треските да бъдат одялани за следващото издание.

Ден 1:
Изклйючително приятно изненадан съм от Антракс, които се представих доста над нивото на предишни изпълнения, които съм гледал на ДВД. Супер закачливи, добър контакт с публиката, добро представяне. Евала, че се сетиха да споменат Рони!
Мегадет за мен бяха разочарованието на вечерта. Голям фен съм, но не ги харесах. Не ми допадна сета, много статични бяха, а Дейв изобщо не е във форма (наркотиците съвсем очевидно не прощават никому). Микрофона почти не се чуваше и не знам дали това е от калпаво озвучаване или Мъстейн толкоз си може, но положението издишаше отвсякъде.
Слейър... Трудно е да се опише. Безкомпромисна резачка без никакви изненади. Стегнат едночасов сет, на който му липсваше единствено куфеенето на Арея, но все пак, болен е човека. Това е и моя фаворит от първата вечер.
Металика са си Металика. Тук няма какво лошо да се каже, а и добро не може, защото суперлативите просто не достигат. Най-добрия от трите им концерта в България. Разбиващ сет, включващ поне 2 песни, които се свирят изключително радко - Blackened и Fade To Black.
Масовката на Am I Evil беше приятна изненада, която освен това си е чиста история, защото видяхме Мъстейн и Хетфийлд да свирят рамо до рамо. Липсваха Слейър (с изключение на Ломбардо), но май Кери Кинг имаше някакви проблеми с Ларс Улрих (можеха да ги загърбят за 3 минути заради случката, но тяхна си работа).

В заключение - вратобол, прегракналост и мускулна треска на странни места. Няма друг такъв хепънинг!

Ден 2:
Стоун Сауър ми допаднаха, а и останах приятно изненадан, че доста хора знаят песните им и припяват. Все пак, това не е моята музика.
Алис бяха невероятни! Направиха ми най-добро впечатление от целия фестивал. Новият вокалист е безумно добър, а музиката им е нещо уникално. Новият албум по нищо не отстъпва на старите. Изключително представяне. Надявам се да дойдат на самостоятелен концерт. Тук просто феновете им бяха малко и далеч един от друг и не се получи необходимата атмосфера.
Кралете на метъла се поизложиха, но явно бяха афектирани, че не могат да продават трибюта за Дио, а и те не обичат да са подгряващи. Все пак, трябваше да надмогнат грандоманията си и да направят читав стегнат сет, а не 6 песни и 20 минути приказки. е, какво да се прави, още отначало беше ясно, че мястото им не е между тези групи. Все пак, доволен съм и от тях, най-вече от това, че нямаха възможност да свирят 7 часа;)
Рамщайн - невероятно светлинно шоу и пироефекти. Нещо, което трябва да се види. Единственото, което ме притеснява е, че ако го няма светлинното шоу, групата ще е гола вода, но това е положението.

В заключение - добър втори ден, но далеч от класата на първия с приятното изключение на Алис ин Чейнс.

И общото заключение - който си направи труда да дойде, стана свидетел на нещо невероятно и незабравимо, а който е решил да си спести стотина кинти, моля, да не се пише фен, защото музиката е там, на стадиона или в залата, а не в канапето в къщи, пред уредбата и с чашка в ръка.

Вече с нетърпение очаквам следващото издание и се надявам класата на групите да не отстъпва на тазгодишните.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Metallica, Slayer, Megadeth, Antrax - ден 1

#4 Мнение от kromuilis »

Здравейте, подкрепям напълно всичко позитивно казано до тук по отношение на първият ден, тъй като групите от вторият за мен мм така или иначе не представляват интерес, може би с малко изключение Manowar.
Събитието действително беше уникално и неповторимо като мащаб, като настроение и като изкъртване.
За съжаление изтървах повече от половината Antrax заради организацията по влизането, а те са група, която можеше да стои на мястото на Металика не по лошо. Дори може би по-добре.
За мен лично Металика свириха небрежно. Добре беше, че им вдигнаха нивото на звука, както и това, че сетлиста беше перфектен и всички куфеехме и пеехме с тях.
Като свирня обаче Slayer бяха класи отгоре. За съжаление при тях пък дясната китара на Ханеман не се чуваше много в сектор А, където бях, но пък на Кери Кинг му се чуваше всеки тон и впечатлението за синхрон, както и очарованието от самата музика бяха размазващи.

Май че най-ощетен от всички беше Дейв Мъстейн, който свири като бесен, но китарата му, както и гласа му така и не изплуваха на повърхността.
Изобщо според мен озвучаването не беше на нужното ниво. В повечето случаи чинелите и фуса отсъстваха, появяваха се само от време на време, по такъв начин, все едно прекъсва кабелчето на пищялката, или някой палавник врътка корегцията на високите среди от пулта.
Сякаш някой въртеше с отвертка главата на касетофона, да я настрои спрямо записа на лентата, но в повечето случаи не успяваше.
На металика си я остави ненастроена, и престана да се опитва, а просто вдигнаха нивото.

Е, като изключим това със звука, както вече казах, за мен събитието си беше неотразимо. Просто ми се напълни душата и ако можех утре да ида на същите 4 концерта отново, бих го направил.

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Metallica, Slayer, Megadeth, Antrax - ден 1

#5 Мнение от Rumen Zografov »

За двата дни имаше 2 групи - Megadeth и Rammstein! Другите не ме впечатлиха. А Математика и Самовар, честно казано, е време да спрат със сценичните си изяви. :st :D :lol:

Организацията беше типично по български - ЗЛЕ!!! Малко тоалетни, тъп пропусквателен режим, ама....толкова си можем явно :(
И дргугото - нарочното омазване на звука на Slayer, за да изпъкнат "най-големите" след това.... ай сиктир! Slayer да подгряват Metallica...смех!!!
Изображение

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Metallica, Slayer, Megadeth, Antrax - ден 1

#6 Мнение от Gethsemane »

Организацията беше идеална. За 10 минути съм намерил входа, сложил гривната, секюрити чек и бях седнал.
Ако някой от тези велики групи трябва да ограничи сценичните си изяви то това са Мегадет. Толкова статично и вяло изпълнение на сцена на иначе страхотна музика не съм виждал.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта