HI_FI EXPO 2010

Съобщение
Автор
Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

HI_FI EXPO 2010

#1 Мнение от titan »

Здравейте , от 3-6 Юни ще се състои Hi-Fi Expo 2010 в Гранд отел София - http://www.hifiexpo.bg/" onclick="window.open(this.href);return false; . Регистрирайте се за безплатен вход, сигурен съм ,че ще се насладите на качествен звук и ще се ориентирате къде се намирате в пространството. Ще има томбола :)

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#2 Мнение от toroid »

Посетихте ли експото? За съжаление разочарованието е огромно! По лошо свиреща апаратура за десетки хилядарки няма къде да чуете! На всеки един от съфорумците /а съм слушал на повечето/ DIY творенията са пъти по-добри и качествено/завладяващо/звучащи от всичко изложено на експото!!! Просто не можах да повярвам /не,че не знам че купешките не са нещо особено/, че обикаляйки от помещение в помещение и от етаж на етаж нещата стават от зле по зле. Имаше места където не можеш да се задържиш повече от минута защото чувстваш,че слуха ти се поврежда от адски некачественото възпроизвеждане на "супер"маркова техника. Абе как на едно място не се заслушах и не си помечтах да имам подобна апаратура независимо от цената.............. Отчайваща работа. Заслужава си обаче всеки да отида за да има критерий за сравнение. Особено полезно е за скептиците дато отричат DIY творенията!!! Повече не може да се каже нищо, просто нямам думи - отврат ............. Е, сега ще има критици и на моето мнение но какво да се прави-вкусове и разбирания всякакви.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#3 Мнение от Stefan Stefanov »

Току що се връщам от там.
Много ми хареса един проектор със 120 инча екран, имаше 2-3 уредби, които звучаха приемливо (не коментирам цените). Имаше и няколко, които бяха много смешни (въпреки солидните си размери), останалите ми се сториха безлични.
Струва си човек да отиде, за да се ориентира какво става наоколо.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#4 Мнение от Marian Lozev »

Регистрирайте се за безплатен вход, сигурен съм ,че ще се насладите на качествен звук и ще се ориентирате къде се намирате в пространството. Ще има томбола
Mен, ти май не си за тоя форум.
Виждам че от аудиофилията си много далеч, но за всичко си има време и на всеки трябва да се дъде шанс. Лошото е при теб е че незнаеш къде се намираш, но не страдай , аз ще ти кажа- ти си в "Матрицата" и си гражданин на нея.

За Експото с две думи от мен,
бях там и чух две три системи, тях няма да ги коментирам, но ще коментирам това че не видях много аудиофили от консултантите ( трима са такива, но са на работа :mrgreen: ), всичко друго продавачи като ТИТАН....а и "хубавото" е че се регнах, пратиха ми покана, бях изряден с пропуска, но въпреки това си направих шегичка и им дадох 5лв. естествено си ги прибраха. :HMguit

Поздрави,
Мариан.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#5 Мнение от Nikolay Savov »

И аз бях и аз видях ,но защо ли не нищо не ме грабна ,така както системите на съфоромци!
Запазих си за накрая щанда на HiVI ,който и като посещаемост ,като атмосфера и приятелско отношение беше най-на ниво ,лично мнение! а и като звук и цялостна картина най ме задоволи. Естествено другата система която ме трогна беше с Авалоните :)))))) ,НО пак да повторя! системите на съфоромци са дъ бест ,Убеждавам се за сетен път :)
Евала приятели ,продължавайте да творите извън матрицата :)

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#6 Мнение от toroid »

Nikolay Savov написа:И аз бях и аз видях ,но защо ли не нищо не ме грабна ,така както системите на съфоромци!
Запазих си за накрая щанда на HiVI ,който и като посещаемост ,като атмосфера и приятелско отношение беше най-на ниво ,лично мнение! а и като звук и цялостна картина най ме задоволи. Естествено другата система която ме трогна беше с Авалоните :)))))) ,НО пак да повторя! системите на съфоромци са дъ бест ,Убеждавам се за сетен път :)
Евала приятели ,продължавайте да творите извън матрицата :)
Напълно съм съгласен с констатацията, че единствено заслужаващо частично внимание бяха Авалон и HIVI дето избиха рибата особено с малките"китайски""въшки".А на Киров "кютуците дето имаха обем и тегло като за великани бяха с най отвратителния звук, който въобще може да се възпроизведе.
Спирам с коментарите, че ме хваща яд като си спомня за вчера.....

borxes
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 2:19 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#7 Мнение от borxes »

Имам много малко слушателски опит с подобен род техника, но ще споделя: от всичко което чух на изложението ми харесаха само хорните "Одеон" и системата от два моноблока "McIntosh" плюс колони от същата марка. Да не говорим за огромното количество изложена и невключена техника..Останалото беше ужасно..

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#8 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Nikolay Savov написа:Запазих си за накрая щанда на HiVI ,който и като посещаемост ,като атмосфера и приятелско отношение беше най-на ниво ,лично мнение!
Да не забравяме, че озвучителните им тела се радваха на подкрепата на SE усилвател с ГМ-70, направен от Симон :smt023
toroid написа: А на Киров "кютуците дето имаха обем и тегло като за великани бяха с най отвратителния звук, който въобще може да се възпроизведе.
Този резултат е съвсем логичен. Лично аз бях потресен от разликата в нивото на "консултантите" им спрямо общото ниво на изложението. Наистина нагледен пример как от системи за шестцифрени суми може да се получат направо посредствени резултати.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#9 Мнение от Marian Lozev »

8O Забравих да кажа че нито една система нямаше ниски, ама никакви.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#10 Мнение от velinski »

Моят фаворит беше системата с колони Usher и стъпала на NuForce - най-добър баланс, некутиен холограмен звук с живот и прецизна локализация на инструменти и вокали. На тестовите тракове, които случих, не забелязах никакви проблеми с ниските - бързи, стегнати и контролирани, без тътен и резонанси. Като цяло най-напаснатата система на цялото изложение!

Odeon с рупорите при Пепи Хараланов като музикалност са на второ място, въпреки че колоните имаха доста насочени и остри среди.

Усилвателят на Симон за съжаление Теодор не го беше пуснал да свири и двата пъти, когато минах през стаята му, но съм го слушал няколко пъти досега и го познавам добре. Безкомпромисен. Може би с колоните Usher би направил моята лична dream system :mrgreen:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#11 Мнение от Borislav Stankov »

Имаше една система на джърман физикс, коята ми направи добро впечатление за жалост единия канал не работеше Стефан още с влизането каза, че Скорпионс звучат като от съседния хотел.

МБЛ-а беше с доста добра сцена, но за цената му очаквах много много повече.

В 206-та стая системата беше може би най-добрата, за жалост не пожелах да пуснат диска ни.

Макинтоша беше направо смешен.

Усилвателят на Кондо с 300В беше добър, но си мисля, че колоните на които свиреше не бяха неговите ...

Мисля, че проблема при повечето системи беше в лошите помещения (сега като се замисля)

Слушахме едно и също парче от последния албум на Роберто Фонсека на няколко системи и след като се прибахме с жена ми го пуснахме в нас и тя каза:
- Аууу ето че Фонсека влезе у дома за да ни посвири ...

Утре (неделя към 12-13 ч.) ще посетим отново експото за финални впечатления, така че ако някой иска може да се видим.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
menemeto
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#12 Мнение от menemeto »

Определено най-човешко и приятелско бе отношението в стаята на HI-VI.
За първи път виждам и чувам усилвателя на Симон. Двата моноблока също.
Мога да споделя че и двата усилвателя са безкомпромисни.Много стаена мощ.
Имаше и други системи които направиха впечатление.
Добър беше и 3D телевизора /на philips- май/.
Определено е добре да се посети такова изложение за да може човек да се ориентира къде е :) .

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#13 Мнение от Alexander Gekov »

Определено това изложение не успя да ме впечатли.
Моята собствена рекапитулация е: посредствено представяне. Очаквах много, много повече.
Впечатли ме системата на MBL (визуално). Като звук имаше нелоши високи, но тъпи среди и никакви ниски.
Визуално (не успях да го чуя) ме впечатли и ГМ-70 усилвателя на Симон. Другият не заслужаваше да свири на китайските колони за които беше закачен. Общо взето нямаше система, която да ме грабне и да ме накара да си мисля, че ако имам едни хикс пари с удоволствие бих се раделил с тях, за да я имам.
Видях също така един пуш-пулен усилвател с ГУ-50 и предусилвател към него, които щяха да ми бъдат интересни да чуя, но за съжаление не бяха включени.

Проекторът обаче беше невероятен.

Заядох се с продавача на Nordost кабелите :) Попитах го имат ли Nordost Valhala и ми беше отговорено ехидно, че не могат да донесат всичко. Защо? Ами ако точно в този момент бях склоен да отделя 6 бонки за него, а не мога да го чуя колко смешно свири?

Имаше една доста качествена мацка на регистратурата на която дадох 5 кинта за вход и останах много изненадан като ми поиска телефона...за съжаление се оказа, че й трябвал, не защото ме намира за изключително симпатичен, а за да ме включи в някаква томбола за ай-под колонки :)

Някой има ли обяснение защо консултантите от Киров бяха с бели ръкавици?

Аватар
menemeto
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#14 Мнение от menemeto »

Alexander Gekov написа: Някой има ли обяснение защо консултантите от Киров бяха с бели ръкавици?
... :roll: Вярно, това за ръкавиците..... и мен ме учуди 8O

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#15 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Alexander Gekov написа:Някой има ли обяснение защо консултантите от Киров бяха с бели ръкавици?
За да не оставят мазни пръсти върху лъскавата апаратура.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта