HI_FI EXPO 2010

Съобщение
Автор
Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#16 Мнение от Nikolay Savov »

Аз улових като послание - НЕ ПИПАЙ!!!!! леко дискриминиращо е това ;)
А представяте ли си да бяхме дошли с поялници и отверки :)))))))))))))))))

иначе системата звучеше интересно за външният си вид ,но басовете..... мозъка ми започна да се опитва да редактира музиката ,а това хич не е присъщо на система от толкова висок клас ,ако разбира се това не е маркетингова стратегия.

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#17 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Бях там в четвъртък няколко часа. Хареса ми при Хараланов, интересни бяха и EBTB - хубав дизайн и хубав звук, при това Made in BG ;)
- - -
Все пак едва ли още от първия път CES в Las Vegas е било организирано и провеждано по най-добрия начин, така че може би за следващото Експо нашите Производители и Търговци ще се понаучат да не бъдат така резервирани - в днешно време Клиента е много информиран, капризен и трябва да се полагат разнообразни усилия за спечелването му - не е достатъчно да напълниш една стая със скъпа и маркова техника и да сложиш до нея един-двама души да я пазят ;)
Изображение

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#18 Мнение от Nikolay Savov »

Teodor Gugulanoff написа:Бях там в четвъртък няколко часа. Хареса ми при Хараланов, интересни бяха и EBTB - хубав дизайн и хубав звук, при това Made in BG ;)
- - -
Все пак едва ли още от първия път CES в Las Vegas е било организирано и провеждано по най-добрия начин, така че може би за следващото Експо нашите Производители и Търговци ще се понаучат да не бъдат така резервирани - в днешно време Клиента е много информиран, капризен и трябва да се полагат разнообразни усилия за спечелването му - не е достатъчно да напълниш една стая със скъпа и маркова техника и да сложиш до нея един-двама души да я пазят ;)
Точно така, забравих да спомена много приятното звучене на системата на EBTB,на която бяха пуснали много готин амбиент. И разбира се да се надяваме в следващите изложения системите да покажат по-добрият си потенциал :)

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#19 Мнение от Borislav Stankov »

За ЕБТБ мога да кажа само, че малките хорните на Стефан Стефанов или пък тези на Амитко свирят много по-добре.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#20 Мнение от Borislav Stankov »

Като цяло съм разочарован от модата в последно време в аудиото.
Мощни лампови усилватели с мнголентови системи най-вече това видях на това експо и нищо не ме впечатли особено с малки изключения.

Съгласен съм, че на всички фирми им беше отказано да третират стаите акустично. Харалонов и Иво Христев споделиха, че не съм им позволили да си нагласят стаите както те искат и двамата бяха разочарован. Друга причина може би е и факта, че в повечето стай се надуваше нивото за да може да се заглуши шума от съседната стая, коета в крайна сметка водеше до голяма какафония.

Сега да споделя за системите които все пак оставиха някакви впечатления при мен.

1. Макинтош - чух женски вокали които бяха перфекти, за момент си помислих и наистина жена пее в стаята, обаче след това когато и оркесъра се включи цялата магия се развали... бедни ниски почти никакви високи.
Изображение

2. Джърман физикс - добър потенциал за жалост единия канал нещо не работеше.
Изображение

3. МБЛ - изключителна визия ... спирам до тук защото очаквах много много много повече от тях - приличаха на Джърман Физикс
Изображение

4. Усилвателя на Кондо беше много добър, жалко че колоните на които свиреше на бяха за него.
Изображение

5. При Пешо Харалонов имаше едни хорни, които имаха някакъв потенциал, на помещението просто разваляше нещата.
Изображение

6. 206 стая може би беше с най-добре напаснатата система.
Изображение

Слушахме едно и също парче от последния албум на Роберто Фонсека на няколко системи и след като се прибахме с жена ми го пуснахме в нас и тя каза:
- Аууу ето че Фонсека влезе у дома за да ни посвири ...

Дааа за жалост нямаше нито една истинска широколентова система, което си е срамота от където и да го погледнеш.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#21 Мнение от titan »

Marian Lozev написа:
Регистрирайте се за безплатен вход, сигурен съм ,че ще се насладите на качествен звук и ще се ориентирате къде се намирате в пространството. Ще има томбола
Mен, ти май не си за тоя форум.
Виждам че от аудиофилията си много далеч, но за всичко си има време и на всеки трябва да се дъде шанс. Лошото е при теб е че незнаеш къде се намираш, но не страдай , аз ще ти кажа- ти си в "Матрицата" и си гражданин на нея.

За Експото с две думи от мен,
бях там и чух две три системи, тях няма да ги коментирам, но ще коментирам това че не видях много аудиофили от консултантите ( трима са такива, но са на работа :mrgreen: ), всичко друго продавачи като ТИТАН....а и "хубавото" е че се регнах, пратиха ми покана, бях изряден с пропуска, но въпреки това си направих шегичка и им дадох 5лв. естествено си ги прибраха. :HMguit

Поздрави,
Мариан.
O , да, да ме виждаш да давам мнения тук ? От време на време съобщавам нещо или пускам обява за компоненти на някой познат. Относно аудиофилията моят критерии явно е по-разичен от твоя и това бе видно снощи на демонстрацията , но теб те нямаше там . Освен това не страдам , защото съм си построил собствен свят , в който ми е добре.

Следващата година ви каня да покажете собствените си системи и хората да ги сравнят с нашите. И разбира се , очаквам да видя някой от вас на изложението в Мюнхен с уникалният си продукт, ако не да спечели много мангизи , то поне да покаже на хората вярната посока, в която трябва да вървят. Ние понеже работим за удоволствие и пари догодина ще покажем нашият усилвател вече завършен там ( този за който стана въпрос , по-горе във форума )
Мариане , благодаря ти приятелю, днес ме разсмя от сърце , денят ми ще бъде прекрасен :)

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#22 Мнение от Marian Lozev »

Да, предполагам си бил и трите дни с надеждата да спечелиш Компютърнa / I-Pod колона Klipsh.... :weedman:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#23 Мнение от Nanko Rusev »

titan, ти коя система представяше?

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#24 Мнение от N.Jordanov »

http://www.homecinema-bg.com/ = Солунска 39 ;)
_________

NJ

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#25 Мнение от titan »

Nanko Rusev написа:titan, ти коя система представяше?
Ние бяхме с няколко системи на 1 ви етаж с KEF Reference 205/2 и ламповият усилвател на СТИ ( този с ГУ 50 лампите и Танго трансформаторите ) . KEF XQ 40 - Arcam C31 / P1 x 2 или Integra DTR - 9.9 , както и с колони в по-ниският клас за кино. На 3 тят етаж бяхме с PMC и Bryston, където някои от посетителите на форума охотно и неохотно снимаха срязаните колони и вземаха дори размерите на камерите, беше много забавно .... :)) По 3 часа на ден връзвахме PMC ЕВ1с ламповият усилвател на СТИ и снощи правихме демонстрация , на която бяха поне 300 човека (последователно, разбира се ) Не чух нито на един да му липсва бас :))))))))))))))) но пък ми разказаха една много забавна история с едни рупорни колони в Пазарджик , сигурно я знаете и вие :)))
Тъй като така се случи,че точно преди изложението ми купиха процесора на Аркам и ресивърите AVR 500 / 600 се оказа,че на практика нямам кино във високият клас , освен Интеграта на долният етаж и имам един Маранц 6004 процесор , та през него пускахме киното ..колкото и да е зле показахме, че дори и с кофти техника хубавите колони пак свирят добре. Разбира се това е мое мнение и не ангажирам никого с него.

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#26 Мнение от Nikolay Kolev »

На експото бях и трите дни. Добре организирано, в приятна обстановка. Изложителите бяха любезни, обясняваха подробно за системите си и пускаха това което ни се слуша, с леки изключения. От всичко най ми харесаха системата с колоните на Ъшър и мини клас Б моно блокове. Видяхме се с много стари приятели, запознах се с нови, това му е хубавото на тези изложения. На тава специално имах удоволствието да слушам различно свирещи неща, жалко че не си харесах нещо, а може би и добре предвид ценовият клас в който бяха системите. От изложителите няма как да не похваля Хараланов за думите, които намираше да обяснява простичко нещата на босите в тази област, с него добре си поговорихме. В съседната на него стая също много подробно ми бе обяснено за преимуществата на системата за кино с ЛСД телевизор, който предаваше доста реално не беше напудрен както в другите стаи.
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#27 Мнение от Goro »

Свалям шапка на организаторите. Това беше едно много необходимо събитие. Хубавитя кон и под скъсан чул се познава. Който искаше видя и чу. Аз съм меко казано възхитен.
Да, Кондо се нуждаеше от повече внимание. Той е велик. Мир над праха му!
五郎

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#28 Мнение от Stefan Stefanov »

Внимавайте с тези:
http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... 46&t=20941" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#29 Мнение от Nikolay Savov »

Предоставяне на личните ни данни на други лица!!!!???
И какво излиза? че намерението ,на което служи като средство изложението ,е да събира лични данни и да ги предоставя безплатно или платено на трети лица??? дано да греша ,дано!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: HI_FI EXPO 2010

#30 Мнение от Nanko Rusev »

Моят имейл е в публичното пространство - всеки който предлага аудио продукти (особено ако има специални промоции) да се чувства добре дошъл да ми пише: cross4o@gmail.com

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта