Подходящ усилвател за Fostex FE126E

Съобщение
Автор
nikivelikov
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Айтос
Обратна връзка:

Подходящ усилвател за Fostex FE126E

#1 Мнение от nikivelikov »

Наскоро, благодарение на груповата поръчка от MADISOUND се сдобих с чифт Fostex FE126E.
Решил съм да изпълня Проекта на Даниел Петров за заднонатоварена хорна с Фостекс 126.
Та чудя се с какъв усилвател да ги подкарам.
В момента разполагам с една YAMAHA, но тъй като не само аз въртя копче "VOLUME" ми се иска да са си с отделен усилвател. А и мисля, че този проект заслужава по-добро усилвателче. Ще ми се да сглобя нещо лампово. Може и клас А, но ми писна от огромни захранващи блокове и радиатори /като помощник на YAMAHA-та имам един QUAD-405 със сдвоени крайни транзистори и елиминирана защита на изхода/.
Очаквам предложения.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Най-добрата рецепта е проста:
Fullrabge BL Horn + SE DHT
С други думи - еднотактен усилвател с директноотопляем триод.
Ти сам ли искаш да си правиш усилвателя?
Ако стартираш в ламповата схемотехника, започни с някой проверен кит като Blue Pill, a след това .... докъдето ти стигне въображението и финансовите възможности, разбира се.

nikivelikov
чете
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Айтос
Обратна връзка:

#3 Мнение от nikivelikov »

Мисля, че ще се справя със сглобяването на един DIY Kit. Е, предполагам, че ще се наложи и допитване до "BGAUDIO Team". Поразрових се из старите кашони с части и попаднах на чисто нови / производство 1975г. :) / ГУ 50. Не, че ми помагат с нещо, но си мисля за едно "Червено хапче". Разбира се Еднотактния с 2А3 ми е фаворит, но цената малко ме спъва засега.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Rumen Suvandjiev »

nikivelikov написа: Е, предполагам, че ще се наложи и допитване до "BGAUDIO Team"...
Разбира се, нали това е целта на този сайт...

Anonymous

#5 Мнение от Anonymous »

nikivelikov написа:Поразрових се из старите кашони с части и попаднах на чисто нови / производство 1975г. :) / ГУ 50. Не, че ми помагат с нещо, но си мисля за едно "Червено хапче".
Лампата сама по себе си е почти нищо на фона на усилвателя... Без изходни трафове, които обикновено определят цената на усилвателя, все едно нищо нямаш. Тия 2-те лампи могат да се купят за десетина лева...

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта