Живея в България защото:

Съобщение
Автор
Аватар
raxell
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 12:00 am
Обратна връзка:

Re: До всички:

#31 Мнение от raxell »

Kiril Kirilov написа:До всички, които толкова добре знаете причините за несгодите:
ДЕЙСТВАЙТЕ!
"Спокойно моряци, кораба потъва нормално." Можем само да забавим потъването, горният призив е за това. А иначе е добре да си спомним малко история, и да не го взимаме толкова навътре.
Който се усеща носител на новото може да помогне за по бързото потъване, но едва ли ще доживее да види резултата от своето участие, просто по биологически причини.

Тъжно, много тъжно но факт.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: До всички:

#32 Мнение от Kiril Kirilov »

raxell написа:
Kiril Kirilov написа:До всички, които толкова добре знаете причините за несгодите:
ДЕЙСТВАЙТЕ!
"Спокойно моряци, кораба потъва нормално." Можем само да забавим потъването, горният призив е за това. А иначе е добре да си спомним малко история, и да не го взимаме толкова навътре.
Който се усеща носител на новото може да помогне за по бързото потъване, но едва ли ще доживее да види резултата от своето участие, просто по биологически причини.

Тъжно, много тъжно но факт.
Страшно се объркваш, да твърдиш, че твърдението ти е факт.
Корабър няма да потъне, само мислещите, че е факт ще наскачат и ще се издавят.

И нищо не мисля да забавям, а да ускоря процеса на изплуване.

Аватар
pllaman
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#33 Мнение от pllaman »

Потвърждавам мнението на Stilian Andonov. В моето наистина преувеличих малко с цел да покажа едно, две предимства на родната ни страна и няколко недостатъка на текущата в която съм. Ясно е ,че няма как да спечеля спор с позиция че тук е по зле. Обобщеното ми мнение е, че предпочитам България!

П.П. В момента се намирам в ТУ-Гент :) . Завършвам магистратура в сферата на силовата електроника. Може би сме колеги! Поздрави!

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#34 Мнение от VITAN »

Цитат от Мартин Карбовски:

През прехода отлично усвоихме културата на оплакването, време е да усвоим културата на наритването!
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#35 Мнение от Tisho »

45 години манталитет трудно се променя... :?

Според мен нещата ще си дойдат на мястото, но е необходимо време. Време през което хората създали си житейските навици през онези 45 години постепенно да загубят влияние, и накрая изчезнат. Едва тогава България ще заприлича на цивилизована държава. :wink:

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#36 Мнение от Angel Gekov »

Tisho написа:45 години манталитет трудно се променя... :?

Според мен нещата ще си дойдат на мястото, но е необходимо време. Време през което хората създали си житейските навици през онези 45 години постепенно да загубят влияние, и накрая изчезнат. Едва тогава България ще заприлича на цивилизована държава. :wink:
С това не мога да се съглася - просто за пореден път застанахме на най-лесния път - този на тоталното отрицание на всичко старо. Това е типична за нас грешка - първо разрушаваме, а какво ще построим не е важно (ще мислим по-късно). По този начин сме обречени да започваме все отначало. Какво му беше лошото на образователната ни система (не говоря за съдържанието, а за методиката), да не би за последните 20 години да е постигнато някакво подобрение?! За манталитета си прав, но причината за него не е във въпросните 45 години, а значително по-назад във времето. :wink:

Аватар
raxell
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 12:00 am
Обратна връзка:

Re: До всички:

#37 Мнение от raxell »

Kiril Kirilov написа:
raxell написа:
Kiril Kirilov написа:До всички, които толкова добре знаете причините за несгодите:
ДЕЙСТВАЙТЕ!
"Спокойно моряци, кораба потъва нормално." Можем само да забавим потъването, горният призив е за това. А иначе е добре да си спомним малко история, и да не го взимаме толкова навътре.
Който се усеща носител на новото може да помогне за по бързото потъване, но едва ли ще доживее да види резултата от своето участие, просто по биологически причини.

Тъжно, много тъжно но факт.
Страшно се объркваш, да твърдиш, че твърдението ти е факт.
Корабър няма да потъне, само мислещите, че е факт ще наскачат и ще се издавят.

И нищо не мисля да забавям, а да ускоря процеса на изплуване.
Много ми приличаш на самия мен, но преди повече от тидесет години. Дори за миг и до сега не съм спрял да се протовопоставям на статуквото, но си давам и сметка какво съм постигнал с това. Горният ми пост е плод на размишления върху целият ми смислен живот до момента, а погледнато в по широк аспект и върху историята на човечеството. Технически грамотен човек си, не може да не намериш аналогия с вълновата теория, за нас следва падение, след това е издигането. На всичкото отгоре си има и основни закони на диалектиката от които бягане няма, според тях това което сме "съградили" за 45 години трябва да "съразграждаме" поне още толкова, и тогава да градим надстойка. С други думи се връщаме деветдесет години назад. Я се огледайте и вижте местните феодали как се разпореждат и след това ме винете за изказванията.
Извинявам се че обърках тотално обръщенията, надявам се да ми простите.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#39 Мнение от Daniel Petrov »

Относно старите коли, положението в Испания все си мисля, че е по трагично, отколкото в Бг.
Тук можеш да видиш наистина антики по пътищата.
А и друго - рядкост са колите, които не са чукнати или ожулени.
Просто испанците не ги бива като шофьори, ама никак никак.
Хората правят маневри по учебник и никой не се замисля дали това в дадения случай е най-правилната реакция, особено като паркират.
Стига толкова с това, темата е друга.
Проблемът при нас си е до хората...
Тук сутрин се случва следното нещо - минава колата за боклука по улицата, като спира на всеки 20-30 метра да опразни контейнерите. След нея се образува опашка от по 20-30 коли.
Всички чинно чакат, никой не се подава до половината от страничното стъкло за да вика и да псува и никой не натиска клаксона.
Ясно е, че хората също са тръгнали на работа и бързат. И въпреки това няма изпускане на нерви.
Айде сега си представете същата ситуация по българските земи.
Ееее не, по добре добре не си го представяйте, ще се получи ненаписан сценарий за екшън... и то от най добрите.
Така... и още една любопитна ситуация - ограничението по магистралите тука е 120 км/ч.
Никой, ама НИКОЙ-НИКОЙ не кара с повече.
Има камери навсякъде и няма "стая номер 19" в КАТ, където след плащане на 50 левов рушвет да изтрият записа и да "изчезне" акта.
Плащаш си като поп.
Паркирал си колата на тротоара (тука също както и в София има сериозен проблем с паркирането), плащаш 86 евро глоба.
Тоя дето пише глобата изобщо не се занимава с тебе, пари на ръка не взема, щото ако вземе и го хванат, не може да излезе от затвора за сериозен период от време. Има ли смисъл човека да рискува на сериозно за някакви си 20-30 кинта?
Просто така са направени нещата, че и за най кокошкарската злоупотреба го продухваш много здраво.
Бай Ганьо обаче на всичко му е намерил цаката - "стая 19", "дежурни 20 кинта" и т.н.
Та те оттам, от въпросното намиране на "цаката" сме на това "дередже".
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Предложения!

#40 Мнение от Kiril Kirilov »

Дотук като гледам, всички се оплаквате!

Всички знаят и анализират с умозрителна дълбочина причините за всичко :-D

Хайде вече да започнем с предложенията за изход, а?

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#41 Мнение от Anakin »

Stilian Andonov написа:
pllaman написа:Вече четвърти месец живея в една от т.н. бели страни...

Между другото пробвай да си купиш домати от 3.50 Евро, а не от 1.95 и после пак ни напиши какъв им е вкусът :wink:
Аз живея от малко над 2 години в една държавица в ЕВРОПАТА и какво да кажа, ами да не е това което съм си мислил,нищо общо почти, тези неща на някое дете до 7 години ще ги разправяш за храните,храна която има толкова консерванти не е храна,няма нищо натурално,с един приятел руснак дори се шегуваме,с някои ЛЕБЕНСМИТЕЛИ (така да се каже храни)
че са почти като истинските,защото баба ми когато ми даде една краставица да изям,се наслаждавам на вкуса и,а тук си купувам био краставица внос от българия,за 2,50 евро бройката и понеже и ние изпълняваме стандарти от 01.01.2007, вкуса също само се доближава до реалния.Да не споменавам другите такива примери с храни,но както и да е за България или хубаво или нищо (усмивка ), :D та за жалост доста от нещата от списъка са верни и също така за жалост не се стремим да ги променим,за пример такива като нас,които са на майната си и кой знае какъв го дирят там.Но това е истината за жалост.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Предложения!

#42 Мнение от Dimitar Atanasov »

Kiril Kirilov написа:Дотук като гледам, всички се оплаквате!

Всички знаят и анализират с умозрителна дълбочина причините за всичко :-D

Хайде вече да започнем с предложенията за изход, а?
Точно,...
Ако всеки сам по себе си е добре, тогава всички ще са добре...
Хората тук (в БГ) прекалено много гледат другите, кой каква заплата взима, кой каква кола кара и т.н. и се сравняват един друг...

Ако аз съм доволен от заплатата си, от колата, от жената и т.н. какво ме интересува че има някой който взима по-голяма заплата... ако не съм доволен по-добре да се опитам да промениа нещо към по-добро...

И накрая, аз живея тук, защото тук мога да си позволя по-висок стандарт на живот, отколкото да кажем в Германия или Франция или Испания...ако има място където мога да имам по-висок стандарт на живот - ще отида там.

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#43 Мнение от Momchil »

Предлагам всички , които наистина искат да започнат промяна , както аз започнах преди 3 години . Просто да погледнат живота от хубавата страна , колкото и да им се плаче .
Миналата година си признавам ,че спах два -три дни по пеиките във Варна , нямах квартира , нямах пари , приятелите ми на които звънях все бяха заети , нямаше кои да ми обърне внимание .

Според вас какво направих ?
Всеки би намразил приятелите си , би странил от тях и , какво ли още не ... :)

Няма такова нещо , просто мирогледа ми се промени. Дори без пари и подкрепа от някои " индивиди "продължавам и до сега да уважавам хората около мен , и най-вече ДА ИМ ПОМАГАМ С КАКВОТО МОГА СТИГА ДА Е ПО СИЛИТЕ МИ !
Той онзи от горе вижда всичко . Когато правиш или мислиш зло , то неимоверно се връща по един или др. начин . :)

Kiril Kirilov - за това те уважавам винаги подхождаш добре към проблема. :)

Поздрави : Момчил

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#44 Мнение от Kiril Kirilov »

Momchil написа:Предлагам всички , които наистина искат да започнат промяна , както аз започнах преди 3 години . Просто да погледнат живота от хубавата страна , колкото и да им се плаче .
Миналата година си признавам ,че спах два -три дни по пеиките във Варна , нямах квартира , нямах пари , приятелите ми на които звънях все бяха заети , нямаше кои да ми обърне внимание .

Според вас какво направих ?
Всеки би намразил приятелите си , би странил от тях и , какво ли още не ... :)

Няма такова нещо , просто мирогледа ми се промени. Дори без пари и подкрепа от някои " индивиди "продължавам и до сега да уважавам хората около мен , и най-вече ДА ИМ ПОМАГАМ С КАКВОТО МОГА СТИГА ДА Е ПО СИЛИТЕ МИ !
Той онзи от горе вижда всичко . Когато правиш или мислиш зло , то неимоверно се връща по един или др. начин . :)

Kiril Kirilov - за това те уважавам винаги подхождаш добре към проблема. :)

Поздрави : Момчил
Господа и дами,
един млад човек ви казва точно какво да правите:
Да помагаш на хората.
Това е много трудно наистина, но според мен е най-високото еволюционно ниво, до което може да стигне човек по земния си път... преди да предприеме нещо по-смело...

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#45 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Най-лесно е да се оплакваш.
Много по-лесно от предприемането на каквото и да е действие.
Рецептата е - повече Момчиловци и по-малко оплаквачи.
Останалото е въпрос на време.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта