Живея в България защото:

Съобщение
Автор
Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#46 Мнение от Ivo_Hristev »

Предложение No.1:
Не прави онова, което не искаш другите да правят на (с) теб.

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Предложения!

#47 Мнение от VITAN »

Общите въпроси имат общи решения. Едно е ясно: никой не тръгва ДОРИ да МИСЛИ, камоли да прави нещо против СВОЯТА ЦЕННОСТНА система. Тук е разковничето, но ще излезем много извън рамките на форума, а и много хора ще настръхнат. Защото за да имаме успех всеки поотделно и нацията като цяло трябва да се ЖИВЕЕ по ТРУДНИЯ НАЧИН. И животните ядат, размножават се и произвеждат лайна. Лесно нали? Но дори животните понякога не гледат безучастно съдбата на единородните си, а често си помагат.

Толкова за общите решения. Сега конкретно:
Kiril Kirilov написа:Хайде вече да започнем с предложенията за изход, а?
Винаги когато срещна нещо по-умно от това, което мога да измисля си го записвам. За да мога после при нужда да го си го припомня или цитирам:

"Вече ми втръсна да слушам, че личното е и политическо. Затова ако някой тъп политик, някой играч във властта се опитва да провежда политика, която вреди на вас или на близките ви, ПРИЕМЕТЕ ГО ЛИЧНО. Разгневете се. Машината на Правосъдието няма да ви помогне – тя е бавна, студена и отгоре на всичко е тяхна, както програмно, така и материално.

Само дребните хора страдат от ръката на Правосъдието; всемогъщите се изплъзват от нея с лукава усмивка. Ако искате правосъдие, трябва да го изкопчите със сила. Превърнете го в ЛИЧЕН въпрос. Нанесете им колкото можете повече удари. НАКАРАЙТЕ ГИ ДА ПРОУМЕЯТ.

Така ще имате далеч по-добър шанс следващия път да ви вземат на сериозно. Да ви сметнат за опасен. И не се заблуждавайте: да ви вземат на сериозно, да ви сметнат за опасен е знак за различие, за ЕДИНСТВЕНОТО различие според тях, между играчи и дребни хора. С играчите се споразумяват.

Дребните хора биват ликвидирани. А освен това те отново и отново трупат върху вашето ликвидиране, вашето интерниране, вашата инквизиция или брутална екзекуция, едно последно и върховно оскърбление – че това е бизнес, че е политика, че така върви светът, че животът е тежък и че НЯМА НИЩО ЛИЧНО. Е, майната им. Направете го лично."


Нямам навик да давам съвети без да съм ги изпробвал. Проверено е, ДЕЙСТВА дори и на наглата наша(?) политическа класа - за конкретни ваши проблеми. Не действа бързо, но затова пък действа. Вземайте на въоръжение :D
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#48 Мнение от Rumen Zografov »

Поредната интересна дискусия върху познатата до болка проблематика на болната ни държава и псевдо-обществото ни, в която вземат участие видимо интелигентни и образовани хора с очевидно желание за промяна.
Наистина, като индивидуалности, има много (ама наистина много) личности, които са годни за борба за промяна и които са готови да я предприемат (хора като Киро, Момчил, Иво Рачев и още много други тук), но липсва обществото - не като строй, а като манталитет. А сама птичка, пролет не прави, както знаем всички. Проблемът на голяма част от българското население е, че предпочита да си "кюти" и да се оплаква, щото "така е по-лесно". Да, ама така нема как да стане!
Трябва глобално дейтвие! Стига с това: "Какъв съм аз, че да променя нещо?!" :!: :!: :!: Не трябва да се страхуваме да се изправим и да бъдем забелязани. Не сме длъжни да се примиряваме с каквото и да било, което е в протививес с нормалния ни начин на живот. Да, няма да е лесно, но от нас зависи!
И аз обичам България и българите и именно за това и аз предпочитам да остана тук и макар и да карам на "резерв" (както каза Даниел Петров), да се опитвам да променя нещо и да се радвам на живота си като такъв именно тук, а не да бягам като "простинал кон" по широкия свят в търсене на имагинерното щастие. И знам, че ще намеря съмишленици, рано или късно! Знам още, че в България има стойностни и съвестни хора и забелязвам тенденция, че се срещат все повече (или поне така си внушавам) и съм сигурен, че ще тръгнем в посока нагоре, въпрос на време е!
Изображение

Georgi_Ivanov

#49 Мнение от Georgi_Ivanov »

Rumen Zografov написа: И знам, че ще намеря съмишленици, рано или късно!
O, ще намериш. Това е сигурно, може да не са много, но поне "птичката" няма да е сама!
Мисля, че вече няма смисъл да пишем и да си чешем само езиците, има достатъчно изписано за това какво е нужно да променим. Ако всички, които сме прочели тази тема, се справим с поне три неща от изброените, то определено ще има ОГРОМЕН резултат (все пак това са цели 7111 човека, считано от днес 11.07.2008 година и този брой ще продължава да расте! Така, че

ДЕЙСТВАЙТЕ!!!

Аватар
raxell
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 12:00 am
Обратна връзка:

#50 Мнение от raxell »

Това, "без да се натрапва", много ми хареса. :D Близо седмица престой в центъра на медийното внимание в никакъв случай не е натапване. :D

Аватар
EvergreeN
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Лясковец
Обратна връзка:

#51 Мнение от EvergreeN »

Здравейте!
Бих могъл и аз да бъда многословен , но като имаме предвид всчки предишни постове не е необходимо.
Единственото , което мога да кажа като вид обобщение , е че всеки казва "действаите", а не "да действаме".
Хубавото, което забелязвам, е че има осъзнаване на проблема, което само по себе си не е неговото решение, но стой дълбоко в основите му, така че все си мисля,"има причина да съм оптимист".

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#52 Мнение от Kiril Kirilov »

EvergreeN написа:Здравейте!
Бих могъл и аз да бъда многословен , но като имаме предвид всчки предишни постове не е необходимо.
Единственото , което мога да кажа като вид обобщение , е че всеки казва "действаите", а не "да действаме".
Хубавото, което забелязвам, е че има осъзнаване на проблема, което само по себе си не е неговото решение, но стой дълбоко в основите му, така че все си мисля,"има причина да съм оптимист".
ОК, аз действам!
Ти действаш ли?
Изображение
(надпис под плакат, на който съм аз със сочеща напред ръка, точно както Чичо Сам, каращ да се записват доброволци за виетнамската война :-D)
Сериозно: Имам доказателства, че когато действам, без да спирам, десетки малки чудеса се случват всеки ден пред очите ми и ме карат още по-уверено да постъпвам така. Затова беше този призив...

Georgi_Ivanov

#53 Мнение от Georgi_Ivanov »

EvergreeN написа: Единственото , което мога да кажа като вид обобщение , е че всеки казва "действаите", а не "да действаме".
Не бъди толкова сигурен!

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#54 Мнение от Rumen Zografov »

Киро, адмирации! :wink:

За малките чудеса мислех, че си внушавам или просто така ми се иска, но наистина се случват като плод на намеренията и действията ми да променя нещо. Сега разбирам, че явно е истина. Дано все повече хора заживеят с ясно съзнание и повярват във възможностите си!

И най-важното, според мен: НИКОГА И С НИЩО, КОЕТО НЕ ВИ ХАРЕСВА, НЕ СЕ ПРИМИРЯВАЙТЕ!!!
Изображение

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#55 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Изображение

P.S. Що се отнася до "списъка" .... :) например, 43-та точка е явно дискриминационна, анулира обективността и компрометира наред с още други евентуално добрите намерения. Е, летните жеги и позаспалите мозъци търпят лека провокация ;)
Изображение

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#56 Мнение от Angel Gekov »

Явно Кристо ти е бил на гости :D :D :D

Аватар
EvergreeN
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Лясковец
Обратна връзка:

#57 Мнение от EvergreeN »

Хе хе :) Наясно съм с този плакат.
(Аз го имам в квартирата, но с малко променен текст: " А ти обяви ли си терцата").
Относно малките чудеса ... рядкост.
Не искам да влизам в подробности, но съм изпадал в ситуации, където
малко по-добър етикет се счита за високомерие или още по-лошият вариант, за мекошавост. :cry:
Образованието е изходът, но според лични наблюдения все повече камъни го затрупват ...

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#58 Мнение от VITAN »

И ДА, и НЕ (само). Освен IQ има и друг измерител - EQ. У нас с EQ на образованието му е забранено да се занимава. Защото личности трудно се манипулират, съответно заробват.

Виж за водичката, де'т се плиска насам-натам е друга работа. Става дума за безидейните консуматори поддаващи се на измерване основно с икономически мерни единици и за утайката на обществото...

-----------------
IQ - Коефициент на интелигентност в мисловен план.
EQ - Коефициент на интелигентност в емоционален план.
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#59 Мнение от Kiril Kirilov »

EvergreeN написа:Хе хе :) Наясно съм с този плакат.
(Аз го имам в квартирата, но с малко променен текст: " А ти обяви ли си терцата").
Относно малките чудеса ... рядкост.
Не искам да влизам в подробности, но съм изпадал в ситуации, където
малко по-добър етикет се счита за високомерие или още по-лошият вариант, за мекошавост. :cry:
Образованието е изходът, но според лични наблюдения все повече камъни го затрупват ...
Имаш ли проблем с това какво смятат, за да се държиш според етикета?
Аз го имам понякога и съм го имал много повече преди време...
Това е изпитание за егото ти. Ако искаш да стане действителност, ще трябва да вложиш енергия и търпение.
Чудесата се случват много повече отколкото може би ги виждаш, но наистина трябва да ги правиш нещата с чисто сърце...

Аватар
EvergreeN
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Лясковец
Обратна връзка:

#60 Мнение от EvergreeN »

НЕ, разбира се.Аз имам принципи и се старая да се придържам към тях.
Това е едно от нещата определящи човек като личност.
Винаги се старая да казвам това, което мисля, а само хората, които успеят
или се опитат да ме разбират , рано или късно стават част от моето микрообкръжение, където се надявам до известна степен е изчистено доста от негативното отношение , което срещаме по улиците.
Просто исках да споделя малко от горчивият си и не много голям опит в това отношение.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта