Живея в България защото:

Съобщение
Автор
Аватар
Mo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София/Добрич
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#76 Мнение от Mo »

Ако 'музиката' е велика и неповторима заради своята всемирност:
musik-датски
muziek-холандски
musiikki-финладски
la musique-френски
Musik-немски
musica-италиански
musikk-норвежки
muzyka-полски
música-португалски
muzică-ромънски
музыка-руски
música-испански
musik-шведски
music-англииски
(дори и думата за любов не е толкова еднородна на толкова езици)
То България(българския) е единствена, неповторима и незаменима заради:
МАЙКО,
ТАТКО,
БРАТКО/СЕСТРО,
ПРИЯТЕЛЮ,
ОБИЧАМ ВИ!

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#77 Мнение от npn »

Когато едно дете, проговори на български език, неговото съзнание е изцяло завършено. Не случайно е казано "В началото беше словото". Няма гръцки шахматист. С техните 25 букви в азбуката, за нищо не стават. Всички необходими звуци, които развиват съзнанието се изговарят от българите и точно затова, ние българите сме в основата на всички творения по света, доказано дори от чужди изследователи. Колко са народностите, хората, от които могат правилно да изговорят думата "България"? :wink: (не визирам задълбочено изучаващите езика!)
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#78 Мнение от Borislav Uzunov »

Всяка пролет пътищата ни са в ужасно състояние! За София, телефона на който можете да подадете сигнал е 02/9875555. Изпробвано е и има резултат! Така че, ако искате поне малко да промените към по-добро този град, просто проявете малко инициатива.
Благодаря на отзовалите се!
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#79 Мнение от Momchil »

"България , кой ли може да те опише ?"
Не мога да конкретизирам ,какво ме задържа тук , отказах предложения за добри заплати и охолен живот в други държави .
Много хора биха ме упреквали и ..... !

Нещо ме кара да си стоя тук и да живея по-кротко .
Дълго време бях раздвоен , сега се чувствам по-щастлив и по на място .

Отърсете се от живота и отношението на другите , живейте както на вас ви се иска !

С уважение : Момчил :)

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#80 Мнение от velinski »

npn написа:Когато едно дете, проговори на български език, неговото съзнание е изцяло завършено. Не случайно е казано "В началото беше словото". Няма гръцки шахматист. С техните 25 букви в азбуката, за нищо не стават. Всички необходими звуци, които развиват съзнанието се изговарят от българите и точно затова, ние българите сме в основата на всички творения по света, доказано дори от чужди изследователи. Колко са народностите, хората, от които могат правилно да изговорят думата "България"? :wink: (не визирам задълбочено изучаващите езика!)
Хубава теория, но малко ми мяза на македонския кенефен шовинизъм :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#81 Мнение от Veselin Krachunov »

Момчил е прав - повечето от хората, които сме пожелали да се родим тук, в България, сме жестоки бунтари и индивидуалисти, които са решили чрез трудния си живот тук да се научат на СМИРЕНИЕ и ОБЕДИНЕНИЕ.
Доказателство, че поне частично сме постигнали целите си (откъм ОБЕДИНЕНИЕ) е и самото съществуването на bgaudio-teem-а, на създателите на който трябва да благодарим.
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#82 Мнение от npn »

Veselin Krachunov написа: които сме пожелали да се родим тук, в България, сме жестоки бунтари и индивидуалисти, които са решили чрез трудния си живот тук да се научат на СМИРЕНИЕ и ОБЕДИНЕНИЕ.
"Енергиите на Ерата на Водолея ще подкрепят Духовните Бунтари и Самотници, а не покорните кръстопоклонически овце. Духовните Бунтари трудно ще се приспособяват и по-скоро ще взривяват установените социални норми и институции, а това, по което ще си приличат е, че се различават качествено от останалите. Тях ще ги обединява духовната анархия. Те никога няма да бъдат войници на никой Христос, на никоя Света Църква, на никакъв Хилядолетен Райх, нито на какъвто и да било Комунистически Интернационал.

Истинските Гуру/Учители/ на Урановата Ера на Водолея няма да бъдат Месии и не ще играят ролята на Спасители от Ерата на Рибите. Те просто ще показват Пътя на онези, които са достатъчно НЕПОКОРНИ, за да търсят своята собствена истина, различна от социално манипулираната.

Водолеевият "Месия" не ще бъде Човек, не ще бъде даже Син на Човек, а ПОЛЕ НА ДУХОВНА СИЛА, създадена от много човешки същества, които имат обща черта - ВСЕКИ САМ ТЪРСИ СЕБЕ СИ. Всеки, който търси, ще бъде подкрепян от уникалните импулси на всички останали, водещи към духовно преобразяване. Самотата ражда чувство за Единство. Учителите от Ерата на Водолея и техните последователи ще се слеят с едно ново явление в Ееволюцията на Просветлението: всепроникващото присъствие на един по-велик Месия, наречен ПОЛЕТО НА БУДА!

За разлика от Ашрамите и Манастирите от Миналото, това ПОЛЕ не ще бъде толкова място, колкото ИЗВОР НА СПОДЕЛЕНО СЪЗНАНИЕ, където енергиите на много търсачи се сливат в една форма на мълчаливо общуване.

Само един маниакален параноик или аматьор в областта на Духа може да твърди с фанатична и налудничава убеденост, че е центъра на света, че е единственият Син божи, че е Спасител на целия свят, че е пратеник на Бога... Той даже не разбира един прост закон: че Всеки трябва да спаси Сам Себе Си. Всеки трябва да бъде Спасител на Самия Себе Си. Това е единствената еволюционна възможност. Достатъчно е да бъдете просто Център на Самия Себе Си.

Ерата на Водолея ще ви накара да разберете, че всяко човешко същество е Месия Само за Себе Си."
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#83 Мнение от 50AE »

Аз си обичам Родината! Тук ми е семейството. Тук са ми приятелите. Тук са хората, които обичам. Тук е народът, с който се разбирам. Тук се чувствам свободно. Тук съм у дома си.

Запомнете, че ако човек не се научи да спре да се оплаква, то никъде няма да му е по-добре. Дали ще е в САЩ, Франция, Германия? И там си имат проблеми, няма такава оцветена в розово държава. Аз се примирявам с недостатъците на нашата Република, най-малкото защото почти нищо не съм допринесъл за подобрението й.

Не съм пътувал много. Живял съм 4 години във Франция. Връщайки се тук, станах друг човек. Мястото ми е тук :).
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#84 Мнение от npn »

50AE написа: най-малкото защото почти нищо не съм допринесъл за подобрението й.
Това е привидно. Самото присъствие на дадени хора е напълно достатъчно за да окаже своето въздействие, създавайки причинноследствени връзки. Нали си чувал за пеперудата в Китай, която размахва крила, а в САЩ става земетресение ( не буквално разбира се). Паяжината на причинноследствените връзки е прекалено сложна, за да бъде разбрана от обикновените хора, но ако човек от време на време си прави ретроспекция на миналото, започва да осъзнава значението на привидно незначителни събития и хора, били негативни или позитивни. Речта на Стив Джобс, при дипломирането му е достатъчно пробуждаща.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#85 Мнение от 50AE »

Това е напълно вярно.

Идеята е, че лично сам трябва да се убедя и то чрез собствени действия. Това вече е проблем на моя личен характер.
Но от твоята цитирана гледна точка, (която потвърждавам) вселената е цяла и се влияе от най-малката промяна на най-малката частица. Това, че ние хората не го забелязваме/или не обръщаме внимание, си е наш проблем. Но после започваме да си задаваме и въпроси: Това защо така? Ама как? :)
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта