Живея в България защото:

Съобщение
Автор
Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#61 Мнение от Kiril Kirilov »

EvergreeN написа:НЕ, разбира се.Аз имам принципи и се старая да се придържам към тях.
Това е едно от нещата определящи човек като личност.
Винаги се старая да казвам това, което мисля, а само хората, които успеят
или се опитат да ме разбират , рано или късно стават част от моето микрообкръжение, където се надявам до известна степен е изчистено доста от негативното отношение , което срещаме по улиците.
Просто исках да споделя малко от горчивият си и не много голям опит в това отношение.
Аз лично много повече бих се зарадвал да споделиш сладкия/успешния/челния си опит вместо горчивия и вярвам, че ако всеки го прави тук и навсякъде, всички ще имат много по-голяма полза.

Защото цинизмът и негаттивното философстване за мен означават, че хората не държат думите им да са истина.... Защото ако се сбъдва напълно това, което киселия художник рисува, нещата ще бъдат трагични и ще стават все по-зле :-)

Така че, споделяйте положителен опит моля ;-)

Аватар
EvergreeN
чете и пита
чете и пита
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Лясковец
Обратна връзка:

#62 Мнение от EvergreeN »

Добре тогава.
Преди време, когато се бях прибрал в Лясковец (понеже съм студент във Варна) една вечер по някаква странна случаиност успях да хвана за слушатели двама озлобени 16-17 годишни, няма да навлизам в подробности, но след една лекциика колко по-добре е вместо да се ползва насилието като способ хората да говорят, да дискутират проблемите си, и да намерят заедно решението им.
Незнам до каква степен това им повлия, но поне докато си заминаха останах с това впечатление.
Казвам го, защото преди време бях чул за гимназията там (Градът е малък) как осмокласници се вкарали в болница, единият излязал с бухалката а другият извадил газов пистолет .... осми клас ... и това се случва докато са на училище.

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#63 Мнение от VITAN »

Част от статия, точно по тази нишка:

Според италианския икономист професор Карло Чипола хората се делят на четири основни категории.
В първата категория са умниците. Те са доста малко, но все пак ги има. Умните хора правят добро на другите и добро на себе си. Резултатът е ясен - умниците живеят добре, радват се на живота и са доволни от себе си.
Втората категория са балъците. Балъкът е човек, който прави добро на другите, но лошо на себе си. Балъците не живеят добре, но често са доволни от себе си.
Трета група са бандитите. Бандитът прави лошо на другите и добро на себе си. Бандитите също не живеят добре, а също и не много дълго.
Четвъртата и най-многобройна група е тази на глупците. Глупакът е същество, което се изхитря да прави лошо както на другите, така и на себе си. Глупците живеят тъпо, не се радват на живота и са недоволни от всичко. И понеже глупците в крайна сметка доминират живота ни (поне в България е така), то е полезно да се знаят основните закони на човешката глупост.

Първият закон всъщност е описаната по-горе класификация на хората, според която всеки е умник, балък, бандит или, най-вероятно, глупак.

Вторият закон на глупостта гласи, че винаги и неизбежно всеки не-глупак подценява броя на глупците, които го заобикалят. И наистина, всеки не глупав човек в даден момент от живота си по някакъв повод се е чудил как е възможна чак пък такава глупост. А не е трябвало да се чуди. Защото според Втория закон така и трябва да бъде.

Съгласно Третия закон пък шансът някой да се окаже глупак не зависи от която и да е отличителна черта на този някой. Така за всяка държава съществува един постоянен процент, наречен коефициент на глупостта, който за България е 50 на сто. Това е процентът на глупците във всяка група хора и в обществото като цяло. Казано другояче, в една група цигани вероятно половината са глупци. Но също така и половината от политиците са глупци, половината от министрите, както впрочем и половината от университетските преподаватели.

Според Четвъртия закон не-глупците винаги и неизбежно подценяват разрушителната мощ на глупците. Разбира се, това се отнася и за самите глупци, но при тях разумното поведение поначало е изключено и подценяването е без особено значение.

Петият закон е обобщаващ и гласи, че глупакът е най-опасното същество на този, а вероятно и на онзи свят.

Цялата статия: http://www.monitor.bg/article?sid=&aid= ... 1&eid=1440
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#64 Мнение от Bojo »

Да бъдеш оптимист е доста уморително. Точно в този момент не знам защо съм в България.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#65 Мнение от Stefan Stefanov »

За да си близо до нас, твоите приятели! ;)
(с такива приятели врагове не ти трябват ама това е друга тема ...)

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#66 Мнение от Ivelin Braikov »

Верния път към избавлението е работата с хората. Оказва се, че не е толкова трудно да повлияеш положително на обкръжението си. И в много случаи когато успееш (защото резултатите не са невидими), осъзнаваш, че дори дребна такава победа променя и самия теб.

Някой по-горе спомена образованието. Първата книга на Петър Дънов се казва "Науката и възпитанието". Там става ясно, че това са най-фундаменталните елементи от човешкия живот, и смятам, че всеки "умник" трябва да се съсредоточи над тях. Там е надеждата за оцеляване на човечеството!

Да се опитаме да бъдем учители и възпитатели на всички около нас, независимо от възраст, пол, етническа принадлежност!

Код за потвърждение: Избери целия код

"Науката е резултат от мисловната дейност на ума, който наблюдава явленията в природата, изследва ги и се стреми да открие законите, които ги управляват.

Възпитанието е резултат от познаването и прилагането на духовните естествени закони, които управляват вътрешния живот на човека. Истинското възпитание дава правилна посока на умствената дейност и насочва към разумното прилагане на придобитото знание, което трябва да спомага за съграждането на живота, а не за неговото разрушаване.

Образованието в най-широк смисъл на думата не е нищо друго освен процес на въплътяване на благородни мисли и добри желания в живота на човека." (Учителя)
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#67 Мнение от tino_tkd »

'Щото съм мазохист-оптимист де*а :mrgreen:

Аватар
hawaya
чете и пита
чете и пита
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 4:18 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#68 Мнение от hawaya »

Живея в България, основно заради моите приятели, и не само. Преди 17 години съм живял 3 години в Република Сърбия, и мога да ви кажа че по-хубава РОДИНА и по-хубави хора от Нас БЪЛГАРИТЕ НЯМА. :D

dobrij
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 8:37 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#69 Мнение от dobrij »

Само семейството, приятелите и свободията ме задържат в тази държава!

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#70 Мнение от npn »

мога да ви кажа че по-хубава РОДИНА и по-хубави хора от Нас БЪЛГАРИТЕ НЯМА.
:smt023
Bulgaria forever!
bulgarianflag.jpg
bulgarianflag.jpg (14.25 KiB) Преглеждано 8297 пъти
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#71 Мнение от tino_tkd »

npn написа: :smt023
Bulgaria forever!
И го написа на английски :smt009

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#72 Мнение от npn »

Знам, знам, не е случайно! :wink:
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#73 Мнение от nikikoz »

Въпреки все по ясното "сливане" на граници и "претопяване" на националности, култура и бит, аз смятам че всеки камък си тежи на мястото. Ако всеки положи усилията който би положил ако му се плащаше по добре....убеден съм че доста бързо нещата в нашата страна ще се променят за добро. Какво е държавата, география..не мисля. Това сме всички ние и ако ние сме "добри"...и държавата ще бъде добра. Всички имаме оправдания защо правим или не правим нещо. Обаче дали сме опитвали да обърнем нещата, да търсим оправдание за направеното добро а не за ненаправеното. И когато правим/говорим нещо дали сме си задавали въпроса "дали ще ми бъде приятно това някой да ми го направи на мен"????

Аз вярвам, че за да очакваш нещо различно първо трябва да направиш нещо различно, просто няма друг начин да се случват нещата. Съгласен съм, че е трудно да запазиш доброто, оптимизма в среда в която със страшна сила избоява лошото и негативното. Нека не забравяме, че голямата част от "истинските неща" и тези който са останали в историята на човека са направени в екстремни условия. Ние живеем в такива условия и ако не разберем, че само ние самите можем да променим нещата дори и всички политици да се променят към добро за една нощ няма да се случи нищо...та те са само представителна извадка на масите.

Аз съм в България защото тук съм роден, тук са роднини и приятели, тук аз съм АЗ...с всичко лошо и добро.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#74 Мнение от Bojo »

Bojo написа:Да бъдеш оптимист е доста уморително. Точно в този момент не знам защо съм в България.
Това съм го писал преди повече от една година...... Сега не съм в България и то задълго.... но не завинаги. Аз искам да живея в България.
За да си близо до нас, твоите приятели! ;)
(с такива приятели врагове не ти трябват ама това е друга тема ...)
Стефане, аз затова искам да живея в България, заради тези заради които не са ми нужни врагове :D - моите приятели...... деба защо тая държава дето се е загнездила в хубавата ми родина не ми дава шанс........ а и не само на мене!

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Живея в България защото:

#75 Мнение от Audiomaster »

Трябва всички дружно да не й дадем шнс на тая "държава"...
И на мен ми писна да гледам как готините и кадърните си заминават, а идиотите и дебилите тук не само че оцеляват, но и просперират, какво, и аз ли трявба да стана безскрупулен дебил, за да ми тръгнат нещата :evil:

Божо, май и на мен оптимизма почна да стърже по дъното :cry:
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта