Какъв CD плеер да избера

Съобщение
Автор
Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

Какъв CD плеер да избера

#1 Мнение от Bojo »

Какъв CD плеер да избера в ценовата категория до 700 лв. Главното е качеството на възпроизвеждане, а не цифрчките от техническите характеристики.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от oceanman »

marantz,cambridge Audio Azur,AMC Nad...Погледни и Денон Ямаха...Но последните не ми се нравят....В този ценови клас на нашия пазар не се щам...Някои продукти на споменатите фирми съм ги слушал....
Ама да вземем и едно транспортче да си спретнем,а? :lol: :wink:

Аватар
nik
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от nik »

Прослушване му е майката!

Най-добре си вземи техниката в магазина :lol:

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

Купувам стари и неработещи лампови устройства и чаркове

#4 Мнение от Bojo »

Значи молбата ми е, ако не ви мързи да драснете по едно редче - конкретни впечатления от конкретни модели (може и малко по-скъпи). И аз долу горе съм се спрял на марките дето ги е писа Океанмена(+ Харман Кардън и един модел на Сони). Знам че това с прослушването е най-добре ама отнема по 3-4 часа, дори и продавача да се навие да ти го даде с/у стойността, а нямам време за това.
Благодаря Ви предварително.
ПП Това с транспортчето си го мисля и аз ама...

Аватар
nik
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от nik »

Трудна работа. Тук не се набляга толкова на марки и суми. Впечатленията също са много субективни.

Примерно в София Аудио Център исках да чуя колони Monitor Audio Bronz B2 (мисля да не съм сбъркал). Пуснаха ми колонките, обаче:

1. Помещението беше минимум 80 квадрата (височина над 3м).
2. CD player - Denon не от евтините модели (височина около 10 см)
3. Amp - Топ рисивера на денон.
4. Кабели - не знам какви, но едва ли са били евтини - там се продават доста скъпи кабели.
5. Не бях очарован от звука, но това е друга тема.

Мисълта ми е, че в домашни условия всеки от тези компоненти, ще звучи различно. Направи си извода.

Според мен с качествен DAC и плеър, който да подава сносно цифров сигнал, ще изкараш по-добър звук за по-малко пари.
Гледах мнение (ако не се лъжа на Кирилов), че същата конфигурация, DAC + NEO Player свири доста добре.

Помисли върху това.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#6 Мнение от oceanman »

И двамата сте в проекта...И аз мисля,че личните впечатления са добро мерило за успех.Много приятно впечатление ми правят Над-овете.Звука им е динамичен,мощен и отворен.баса тежък-колкото трябва...марантц-същата картина,но с малко по-друг характер...Денон....Никак не е зле за японец,но малко по-студен и не толкова фокусиран.Харман-Много динамичен звук..Ямаха-друг японец-много добре заради 20 битовите (според мен виртуално) чипове.Здрав тежък бас добри среди,ясни високи...Много добър баланс,малко липса на сцена,но звук наистина релаксиращ.Сони...Мммм отбягвам тази марка-присяда ми...Съжалявам ако има нейни фенове ,нищо лично....Но наистина нещата са субективни...Аркам за тия пари няма...Лично аз съм за Над и Марантц от изброените...В тази ценова категория нищо друго не ми спира слуха

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от oceanman »

Забравих Разклоненията на Кембридж...Доста добре ми се стори...Но няма репер за което да се хвана.АМЦ...Едва ли ще намериш,те са средно между Над и Кембридж. :wink: :lol:

AdsBot [Google]

#8 Мнение от AdsBot [Google] »

Òîâà ñ ðåôåðåíñà å ãîëÿì ïðîáëåì çà íà÷èíàåùèòå (è çà ìåí êàòî òàêúâ). Àç ñè âçèõ Cambridge audio, ïðîñòî ïî ìåòîäà íà íàé- ìàëêîòî ñúïðîòèâëåíèå - íå ìå äðàçíåøå. Ãîëåìèÿ Àçóð (640Ñ) èìà ìíîãî ìåêè, êðàñèâè âèñîêè (÷èíåëè ãëàâíî âèçèðàì) è äîáðà äèíàìèêà. È å íà íîðìàëíà öåíà.
 òàÿ âðúçêà (ñ ðåôåðåíñèòå) - ïðàâèòå ëè "ïðîñëóøâàíèÿ" (ñúáèðàíå ó íÿêîé, âñåêè ñè íîñè òåõíèêà è ãè ïðîñëóøâàò âñè÷êè), êàêòî èìàøå åäíî âðåìå â Äèð-à??? Ïî òàêèâà ìåðîïðèÿòèÿ ÷îâåê ìíîãî íåùà íàó÷àâà...

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Yamaha 593

#9 Мнение от THX »

Moeto cd e Yamaha 593 SMENIX I/V evtenite operacioni sas nai dobrata kombinacia kam dneshna data OPA627+ OPA2134 tia e izmerena ot maniazi koito se zanimavat sas upgrade na audio sistemi.Zvukat kakto se dosehtat texnicite e savsem drug ve4e.Vav niakoi ot CD-tata na NAD
izhodite ima sa sas po edin Burr Brown ot sredna seria i sviriat dosta prili4no .Upgarde mu e maikata.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#10 Мнение от oceanman »

Верно си е...И ние сме тръгнали по този път...Не верувам отдавна на именити фирми...

audioman

#11 Мнение от audioman »

В Yamaha DAC-овете са с изходи по напрежение, а не по ток; освен ако нещо не съм в час; освен това OPA627 не е много подходящ за I/V , въпреки че е хубав и става за всичко, в това приложение бива надминат от доста ОУ, много по-евтини от него. В Yamaha плеърите първият ОУ е диференциален усилвател/филтър, вторият - буфер и втори филтър /евентуално/

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта