Кога чуваме най-добре?

Кое време на денонощието е най-подходящо за слушане на музика

Рано сутрин.
7
8%
През деня.
4
5%
Вечер и нощем.
74
86%
Няма никакво значение, не съм забелязал разлика.
1
1%
 
Общо гласове: 86

Съобщение
Автор
Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Кога чуваме най-добре?

#1 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Може би всеки е забелязал, че възприемането на музиката е в голяма зависмост моментното състояние на слушателя.
Огромно значение има дали той е напрегант или спокоен, изморен или отпочинал. Неведнъж са възниквали спорове кое е най-подходящото време за слушане на музика, кога е най-удачно да преценим доколко е качествена една аудиосистема. Затова реших да направя и тази анкета.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Кога чуваме най-добре?

#2 Мнение от Nanko Rusev »

Гласувах за 'през деня' защото рано сутрин докато не съм буден не съм в кондиция :) Като цяло, най-добре ми е когато не съм уморен, настроен съм да слушами го правя с кеф :D а не просто 'по задължение' да седна да 'слухтя' :oops: :lol:

Между другото, това оказва ОГРОМНО влияние според мен.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от velinski »

Вечер, на много приглушена светлина. Най-малко неща ме разсейват и за най-малко неща си мисля, а и емоциите на човек по това време са най-изострени. През деня и особено сутрин определено не чувам някои неща или по-скоро ги чувам, но не им обръщам внимание.

mitko_dd
чете и пита
чете и пита
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Дек 03, 2007 1:00 am
Местоположение: Кюстендил-София
Обратна връзка:

#4 Мнение от mitko_dd »

късно вечер или през ноща когато е спокоино и тихо особено след работа в работилницата
Димитър Моралийски
Кюстендил-София

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

з

#5 Мнение от Nikolay Savov »

Вечер ,тихо,интимно.
За най-голям ефект обаче системите , е хубаво да бъдат такива каквито са нашите :)))) Вятъра да насочва "погледа",ушите да допълват интуицията,а тя да кара вятъра да излиза от колонките ни ,така че да се озовем ТАМ,но и ТУК ,в момента на единство ,изпитвайки лекота и блаженство.
Начинът да живееш е да не правиш нищо, действайки, а да правиш всичко, бидейки. Лао Дзъ

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Angel Gekov »

За мен идеалното време е късно вечер - разбирай след полунощ. Всякакви странични шумове, предизвикани от външни и вътрешни (семейни) източници, липсват. Даже и кучето спи :D. Странно е, не знам дали и други са го изпитвали, но ми се е случвало следното - когато ми се доспи докато слушам, седейки на канапето с крака на масата, в някакво полубудно или по-скоро полузаспало състояние, усещането за музиката става изключително, реално, живо, не знам даже как да го опиша. Единственото обяснение, което успях да измисля е, че в това състояние - а-ха да се отнесеш в царството на сънищата - съзнанието се освобождава от всякакви дразнители и възприема максимално пълноценно.

Anonymous

#7 Мнение от Anonymous »

И за мен късно е най-добре - около полунощ и в малките часове. Тогава е и най-приятно :)

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Borislav Stankov »

След напрегнат ден първите 15-20 минути цялото напрежение от работата и проблемите се стапя и следващия час е наистина пълноценен. Освобождаващ от ежедневния стрес. За това гласувах за вечерта, но и уикендите са също приятно време за слушане поне при мен.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
440Hz
има опит
има опит
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 12:00 am
Местоположение: SF
Обратна връзка:

#9 Мнение от 440Hz »

Angel Gekov написа:За мен идеалното време е късно вечер - разбирай след полунощ. Всякакви странични шумове, предизвикани от външни и вътрешни (семейни) източници, липсват. Даже и кучето спи :D. Странно е, не знам дали и други са го изпитвали, но ми се е случвало следното - когато ми се доспи докато слушам, седейки на канапето с крака на масата, в някакво полубудно или по-скоро полузаспало състояние, усещането за музиката става изключително, реално, живо, не знам даже как да го опиша. Единственото обяснение, което успях да измисля е, че в това състояние - а-ха да се отнесеш в царството на сънищата - съзнанието се освобождава от всякакви дразнители и възприема максимално пълноценно.
Напълно споделям. Освен, че това в полубудното състояние ми се е случвало съм наблюдавал и друго странно нещо - понякога сутрин си тананикам някаква мелодия на глас докато правя нещо в кухнята, и забелязах, че колкото по-сънен съм и ми се спи, толкова по-вярно репродуцирам мелодията. Очевидно съзнанието наистина се освобождава по някъкъв начин от "самоконтрола". Предполагам, че нещо подобно става и с много изпълнители на сцена, които свирят със затворени очи, да кажем, джаз импровизации и изглеждат страшно отнесени.

Аватар
bobalan
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 1:00 am
Обратна връзка:

#10 Мнение от bobalan »

Гласувах за рано сутрин - отпочинал съм и мога да слушам в детайл. Вечер обикновено съм след цял ден слушане на музика (това работя) и предпочитам тишината ;)

bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от bachelor »

Предпочитам да слушам нощем. Не че и денем не слушам, но вечер отпадат много дразнещи фактори.. Пък и вечер е по-лесно да се отпусна и да достигна до "еargasm".. :mrgreen:

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Veselin Krachunov »

440Hz написа:
Angel Gekov написа:За мен идеалното време е късно вечер - разбирай след полунощ. Всякакви странични шумове, предизвикани от външни и вътрешни (семейни) източници, липсват. Даже и кучето спи :D. Странно е, не знам дали и други са го изпитвали, но ми се е случвало следното - когато ми се доспи докато слушам, седейки на канапето с крака на масата, в някакво полубудно или по-скоро полузаспало състояние, усещането за музиката става изключително, реално, живо, не знам даже как да го опиша. Единственото обяснение, което успях да измисля е, че в това състояние - а-ха да се отнесеш в царството на сънищата - съзнанието се освобождава от всякакви дразнители и възприема максимално пълноценно.
Напълно споделям. Освен, че това в полубудното състояние ми се е случвало съм наблюдавал и друго странно нещо - понякога сутрин си тананикам някаква мелодия на глас докато правя нещо в кухнята, и забелязах, че колкото по-сънен съм и ми се спи, толкова по-вярно репродуцирам мелодията. Очевидно съзнанието наистина се освобождава по някъкъв начин от "самоконтрола". Предполагам, че нещо подобно става и с много изпълнители на сцена, които свирят със затворени очи, да кажем, джаз импровизации и изглеждат страшно отнесени.
Г-н Геков и г-н Ла(I), а предполагам и много други, са се докоснали до едно от най-ценните неща, което ни дава музиката. Описаното е Променено Състояние на Съзнанието (ПСС) - вид трансово състояние, подобно на медитацията, хипнозата или психеделичния трип, при което съзнанието (критичният ум) частично или напълно се изкючва, в резултат на което човек остава "по голо" подсъзнание. Ако в това състояние в подсъзнанието "се посее" някакво внушение, мисъл или желание, на по-късен етап същото се материализа в материалния или менталния свят на съответния човек. Когато "внушението" е самата музика, това би могло да доведе до хармонизиране на личността и до повишаване на степента на осъзнаване. Подобни методи се използват, примерно, при хипнотерапията. Подробности за механизма и указания за овладяването и за практическото му приложение има в книгите "Силата на твоето подсъзнание" на д-р Джоузеф Мърфи, "Wishpin" на Джеймс Соул и др.

Аватар
440Hz
има опит
има опит
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 12:00 am
Местоположение: SF
Обратна връзка:

#13 Мнение от 440Hz »

Г-н Крачунов, благодаря много за пояснението - очевидно хората са открили и изследвали отдавна този феномен. Въпреки, че материята е ужасно интересна предлагам да не продължаваме диалога тук, за да не създаваме излишен спам. Можем да пуснем отделна тема посветена на начините на възприемане на музиката. Поздрави!

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#14 Мнение от Nikolay Kolev »

Късно вечер, особенно приятно ми е да лежа и слушам полузаспал както описа Ангел :)
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Ivelin Braikov »

Вечер и тока е по-хубав... :lol:
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта