Избор на мултимер

Съобщение
Автор
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#1 Мнение от Ivan Rachev »

Borislav Uzunov написа:Аз работя с Флуке 189, няма нужда от коментар, перфектен мултимер. Проблема е в нашите търгашчета които искат на този уред, както и на 187 над 1200 лева, като ми беше обяснено, че причината за тази цена е плащането на мита и други такси. Айде моля ви се... в щатите този уред се намира за под 400 долара нов, но нейсе.
Относно китаеца...имам Mastech MS8217. Избрах си такъв защото единствено на него му даваха че мери променливо 1000 волта. Най- голямото постоянно напрежение което съм мерил до момента с този уред е 1360 волта. Флукето отказва да мери над 1200.
Вярно китаеца няма true RMS и се предава на честоти по-високи от 2Кхз, но за любителска работа става, а цената му е около 80 лева. Така че мога да кажа че съм доволен от Mastech-a.
Който не е разбрал вече са излезнали новите модели на Fluke - 289 и 287. Цена в щатите около 500$.
.. :) Fluke с приставката мери 10 000 волта., и някакси няма логика някой да прави стъпала примерно за 10 000 евро и да мери с китаец :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Borislav Uzunov »

Ivan Rachev написа:
Borislav Uzunov написа:Аз работя с Флуке 189, няма нужда от коментар, перфектен мултимер. Проблема е в нашите търгашчета които искат на този уред, както и на 187 над 1200 лева, като ми беше обяснено, че причината за тази цена е плащането на мита и други такси. Айде моля ви се... в щатите този уред се намира за под 400 долара нов, но нейсе.
Относно китаеца...имам Mastech MS8217. Избрах си такъв защото единствено на него му даваха че мери променливо 1000 волта. Най- голямото постоянно напрежение което съм мерил до момента с този уред е 1360 волта. Флукето отказва да мери над 1200.
Вярно китаеца няма true RMS и се предава на честоти по-високи от 2Кхз, но за любителска работа става, а цената му е около 80 лева. Така че мога да кажа че съм доволен от Mastech-a.
Който не е разбрал вече са излезнали новите модели на Fluke - 289 и 287. Цена в щатите около 500$.
.. :) Fluke с приставката мери 10 000 волта., и някакси няма логика някой да прави стъпала примерно за 10 000 евро и да мери с китаец :wink:

Точно поради тази причина меря с Fluke :)
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

DMC
има известен опит
има известен опит
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 12:00 am
Местоположение: София/Габрово
Обратна връзка:

FLUKE

#3 Мнение от DMC »

Вие с какво се занимавате точно, че трябва да използвате точно Флук? Ако вземете един техен уред от среден клас и го сравните с един китайски от висок клас, но на 4 пъти по-ниска цена, мислите ли ще има съществена разлика в отчетените стойности на величините. Вярно е, Флук са по-надеждни и имат защити, но струва ли си заради това да дадеш 3 пъти повече пари? Не знам с какво си изкравате хляба, че ви трябват толкова класни уреди, аз се работя в сервиз за електроника и MASTECH и напълно ме задоволява. (Но като искам да меря напрежение включвам уреда на напрежение, а не на омметър :? )

D.Kolev

#4 Мнение от D.Kolev »

èìà èìà, ïîêóïêàòà íà õóáàâ èíñòðóìåíò íå å ïðåöàêâàíå â íèêîé ñëó÷àé.
âñåêè ñàì ñè ïðåöåíÿâà, àç íå áèõ ñè êóïèë ùîòî íèêîãà íÿìà äà ìó ïîëçâàì ìàêñèìàëíî âúçìîæíîñòèòå.

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: FLUKE

#5 Мнение от Borislav Uzunov »

DMC написа:Вие с какво се занимавате точно, че трябва да използвате точно Флук? Ако вземете един техен уред от среден клас и го сравните с един китайски от висок клас, но на 4 пъти по-ниска цена, мислите ли ще има съществена разлика в отчетените стойности на величините. Вярно е, Флук са по-надеждни и имат защити, но струва ли си заради това да дадеш 3 пъти повече пари? Не знам с какво си изкравате хляба, че ви трябват толкова класни уреди, аз се работя в сервиз за електроника и MASTECH и напълно ме задоволява. (Но като искам да меря напрежение включвам уреда на напрежение, а не на омметър :? )

Със сигурност ще има разлики в отчетените стойности.
Всеки си прави избор с какви инструменти да работи.
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: FLUKE

#6 Мнение от Ivan Rachev »

DMC написа:Вие с какво се занимавате точно, че трябва да използвате точно Флук? Ако вземете един техен уред от среден клас и го сравните с един китайски от висок клас, но на 4 пъти по-ниска цена, мислите ли ще има съществена разлика в отчетените стойности на величините. Вярно е, Флук са по-надеждни и имат защити, но струва ли си заради това да дадеш 3 пъти повече пари? Не знам с какво си изкравате хляба, че ви трябват толкова класни уреди, аз се работя в сервиз за електроника и MASTECH и напълно ме задоволява. (Но като искам да меря напрежение включвам уреда на напрежение, а не на омметър :? )
...ми конструираме широка гама Хай-Енд устройства накои от които с цена 30 000лв , при желание може да видиш и чуеш .И не е нужно да правиш такива неша за да държиш на качеството , както и не е нужно да обезмисляш неща които ти се виждат скъпи и не можеш да намериш смисал в тях . Темата не се казва как да мина най-тънко :wink: .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#7 Мнение от Tisho »

От 10 години ползвам един Metex M-3850D.

Има си всичко, че и работи даже. :wink:

Единствения кусур е, че доста бързо изяжда батерията... На всеки месец по една.

Уредчето е доста стабилно със защити (лично съм го пъхал в контакта на режим оммер. )


Преди време купих и един китайчо, който мери само индуктивности и капацитети уж добре направен с една камара сертификати... Месец след това му намерих място в коша за боклук. Два пъти едно и също не мереше.. :?


Сега съм се загледал по това http://www.imetex.com/html/product/product_model_detail.asp?idx=11 Даже съм му намерил и приложение, но има проблем. Май не се предлага в БГ. И ще трябва да го купувам от някой онлайн магазин без да съм го видял на живо. :roll:

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#8 Мнение от Momchil »

Колегата ми има "Fluke 87 " . бяхме на сервиз тази седмица на един кораб в Латвия , еми какво да ви кажа .
Доидат ли ми малко повече пари , няма да се замисля .
Няма да ви казвам при какви условия се ползва и за какви точни параметри при измерване на Радарни системи става въпрос . :)
Харесвам моделите от сериата : 180
Поздрави: Момчил

but

#9 Мнение от but »

Изображение
Mastech 8222H. Мери L и C. Добър уред (цена/качество)

Моля, споделете за осцилоскоп около 1200-1300 лева okolo 2x100 Mhz Не съм пазарувал от e-bay и не ми се рискува тепърва.

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Borislav Uzunov »

Тектроникс. Втора ръка се намира от време на време на цена 600-800 лева.
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

ShadoWarrioR

Re: FLUKE

#11 Мнение от ShadoWarrioR »

DMC написа:Вие с какво се занимавате точно, че трябва да използвате точно Флук? Ако вземете един техен уред от среден клас и го сравните с един китайски от висок клас, но на 4 пъти по-ниска цена, мислите ли ще има съществена разлика в отчетените стойности на величините. Вярно е, Флук са по-надеждни и имат защити, но струва ли си заради това да дадеш 3 пъти повече пари? Не знам с какво си изкравате хляба, че ви трябват толкова класни уреди, аз се работя в сервиз за електроника и MASTECH и напълно ме задоволява. (Но като искам да меря напрежение включвам уреда на напрежение, а не на омметър :? )
Не съм от най-разбиращите, но такъв уред копуваш и ползвам МНОГО време може и да си остарееш с него :), така че ако имаш възможност вземи си високото качество, за какъвто и да е инструмент да става дума

nikolai_dimitrov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 63
Регистриран на: Съб Авг 04, 2007 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#13 Мнение от nikolai_dimitrov »

A какво мислите за уредите на UNI-T ?

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#14 Мнение от VITAN »

A какво за тия, които изобразяват осцилограми на дисплея си? Разбира се среден клас. Някой има ли опит с такъв?
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Аватар
subsonic
има известен опит
има известен опит
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#15 Мнение от subsonic »

VITAN написа:A какво за тия, които изобразяват осцилограми на дисплея си? Разбира се среден клас. Някой има ли опит с такъв?
Имат много голямо време за опресняване и са мнооого бавни.За мен лично не си заслужава инвестицията.Е разбира се има и такива които са бързички, ама и цената им е колкото на един осцилоскоп ;)

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта